Daugiau kelionės nuotraukų

GARDINO SKONIAI IR AROMATAI

Baltarusija

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Gardinas yra nuostabus ne tik architektūra ir žavia istorija, bet ir įdomia vieta gastronominiams atradimams. Pasivaikščioję senosiomis gatvėmis ir aikštėmis, apžvelgsite kulinarinę miesto praeitį ir dabartį. Sužinosite apie viduramžių karališkųjų dvarų  meniu, paragausite specialaus kavos gėrimo „kavu po paustansku“  ir paragausite neįprasto skonio ledų.

Programa

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į vieną seniausių Baltarusijos miestų – Gardiną.
Lankomės  Senojoje ir Naujojoje Karališkose pilyse, kur sužinosime apie mūsų protėvių virtuvės paslaptis  viduramžiais,  kokie patiekalai buvo patiekiami karališkajame dvare. Vykstame į miesto centrą prie Gardino Didžiosios Choralinės sinagogos. Čia sužinosite  kokią įtaką mieste turėjo žydų virtuvė, koks buvo jos meniu ir koks maistas laikomas košeriniu.  Toliau keliausime į Zamkovos gatvę. Čia Jūsų lauks pirmoji degustacija. Mažoje, bet labai populiarioje kavinėje namelyje ruošia ypatingą  gėrimą – „kava po paustansku“. Šio gėrimo paslaptis yra ta, kad jis pagardinamas vietiniu gėrimu, kuris yra deginantis  kaip ir sukilėlių širdis. Taip pat galima paragauti šaltalankių arbatos su medumi.

Po kavos pertraukėlės keliaujame į pagrindinę miesto aikštę – Sovetskaya.  Čia pamatysite renesansinio Gardino panoramą, sužinosite tragišką seniausios bažnyčios istoriją. Aplankysite viena gražiausių šventyklų Baltarusijoje – Šv. Pranciškaus Ksavero katedrą. Pasivaikščiosime po šventovę, apžiūrėsime  Katedros vėlyvojo baroko trijų tarpsnių medinį, gausiai dekoruotą altorių.  Čia, aikštėje Jūsų lauks dar vienas kulinarinis atradimas. Turėsite įvertinti netikėtą skonio derinį: ledai su baltais grybais! Tradicinis skonis, sumaišytas su neįprastu ingredientu nepaliks abejingų.

Padegustavę ledų keliausime toliau po  senamiestį. Pasigrožėsite XVI – XIX amžiaus pastatais. Atsidursime palyginti naujame miesto rajone – Gorodnicoje, kur pamatysite XVIII amžiaus botanikos sodą, lenkų rašytojos Elizos Orzeszko namą-muziejų, pirmąją medicinos akademiją ir vienintelę veikiančią 18 amžiaus liuteronų bažnyčią Baltarusijoje. Pasivaikščioję turėsite puikią progą autentiškoje XVIII amžiaus smuklėje paragauti baltarusių tradicinių patiekalų ir gėrimų.

Pasimėgavę sočiais patiekalais, kupini įspūdžių keliausite į namus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Vietinio gido paslaugos;

Kelionės dokumentų sutvarkymas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus ir degustacijos –~25 Eur/asm.

Bevizio įvažiavimo į Balturasiją leidimas;

Baltarusių tradicinių patiekalų ir gėrimų degustacija – kaina priklauso nuo pasirinktų patiekalų.

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą. Pasas turi galioti ne trumpiau kaip 3 mėn. po kelionės pabaigos;
 • Nepilnamečiams iki 18 metų, vykstantiems be tėvų – reikalingas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas ir jo kopija išleisti į kelionę. Jeigu vykstama su vienu iš tėvų – kito sutikimas nereikalingas. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta, pavarde, būtina turėti vaiko gimimo liudijimą;
 • KELIONIŲ ORGANIZATORIUS NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66