Daugiau kelionės nuotraukų

Izraelis. Pažintis su Šventąja Žeme ir poilsis prie Negyvosios jūros

Beatliejus, Galilėjos jūra, Jeruzalė, Nazaretas, Negyvoji jūra, Tel Avivas

Trukmė

7 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

1 diena. Skrydis: KAUNAS – TEL AVIVAS 8:00 – 11:55 val. TEL AVIVAS – JAFA – BEATLIEJUS
Susitvarkę pasienio formalumus Ben Guriono oro uoste, keliaujame į Jafą – seniausią Palestinos miestą uostą, minimą karaliaus Hiramo pokalbyje su Saliamonu. Tai kultūrų kryžkelės vieta: čia buvo statoma biblinė Nojaus arka, netoli kranto jūroje kyšo neaukštos mitinės graikų Andromedos uolos. Svetingame mieste prie jūros buvo apsistojęs krikščionių apaštalas Petras, kurį angelo paliepimu į Cezarėją pakvietė šimtininkas Kornelijus. Ekskursijos metu aplankysite senąjį uostą, bokšto laikrodį, Šalom bokštą. Pasivaikščiosite po senamiestį, šiuo metu tapusį menininkų kvartalu, kuriame dera arabiškos architektūros grožis ir daugybė galerijų, dirbtuvių, rankdarbių parduotuvių bei kavinukių. Vykstame į viešbutį Beatliejuje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena. BEATLIEJUS – JERUZALĖ -BEATLIEJUS
Pusryčiai. Pažintis su Betliejaus senamiesčiu, kurio centrinėje aikštėje stovi Kristaus gimimo bazilika, bizantiškojo periodo kūrinys. Tai paminklas Kristaus atėjimui į pasaulį. Po centrine nava esanti kripta, tiksliau keturiolikos kampų sidabro žvaigždė grindinyje, žymi tikslią Jėzaus gimimo vietą. Šalia Bazilikos esančioje Pieno Grotoje, pasak legendos, Marija su Juozapu stabtelėjo pakeliui į Egiptą ir pamaitino kūdikėlį Jėzų. Šv. Jeronimo grota – tai vieta, kur atsiskyrėliškai gyveno Šventasis Jeronimas, Biblijos vertėjas į lotynų kalbą. Keliaujame į Jeruzalę – Yad Vashem muziejų. Tai muziejus, bet atrodo kaip didelis parkas, kuriame „laisvai išbarstyti“ visi paviljonai ir skulptūriniai memorialai. Šios visos kompozicijos ašimi yra Pasaulio Tautų Teisuolių alėja. Įvairių šalių ir tautybių teisuolius apjungia tik viena: visi jie Holokausto metais gelbėjo žydus. Dabar jie patys arba jų artimieji pasodino medelius šioje alėjoje. Pasaulio Tautų Teisuolių sode 2005 m. lankęsis Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, pažymėjo, kad žvelgiant į lenteles su lietuvių, gelbėjusių žydus, vardais, jam atgyja viltis ir tikėjimas žmonija. Yad Vashem istoriniame skyriuje yra Vardų salė, Žuvusiųjų Bendruomenių slėnis, bet didžiausią emocinį poveikį sukelia Vaikų memorialas. Veidrodžiuose matome tik miriadas mažų mažų žvakučių atspindžių. Jų negalima suskaičiuoti, kuo įdėmiau įsižiūri, tuo daugiau jų atrodo: tai žuvusių vaikų sielos, nekaltai nukankintų kūdikių, kaip pasakyta Šventajame rašte: „Žmogaus siela – tai Dievo žvakė“. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Betliejuje.

3 diena. JERUZALĖ – BEATLIEJUS
Pusryčiai. Išvykstame į Jeruzalę. Tai miestas, kurio istorija ir dabartis yra susijusi su trimis pagrindinėmis monoteistinėmis religijomis – judėjams šventa vieta yra Raudų siena, krikščionims – Kristaus gyvenimo, kančios, mirties ir prisikėlimo vietos, musulmonams – Al Aksa mečetė. Tai miestas, kuris nepaisant besilankančiojo religijos, kiekvienam suteikia nepatirtų emocijų ir sužadina smalsumą bei nerimą. Neveltui Jeruzalė vadinama Dievo buveine, sakoma, kad čia Viešpats žvelgia iš dangaus ir mato visą žmoniją.
Kristaus kančios keliu kilsime į Golgotos kalną. Aplankysime Kristaus Kapo bažnyčią, kuri yra viena reikšmingiausių vietų krikščionims. Bažnyčia ženklina vietą, kur Jėzus buvo nukryžiuotas, palaidotas, o vėliau prisikėlė. Siono kalnas, kur anot Biblijos, buvo žydų karaliaus Dovydo rezidencija, jame karalius ir palaidotas. Biblijoje Sionas vadinamas Dievo namais. Pasakojimai byloja, kad karaliaus Dovydo kape buvo paslėpti Pirmosios šventyklos lobiai, dėl kurių užkariautojai vis sugriaudavo kapavietę.

Virš Karaliaus Dovydo kapavietės – Paskutinės vakarienės menė – vieta, kur paskutinį kartą Jėzus vakarieniavo su savo apaštalais. Vakarinė Jeruzalės siena – tai Raudų siena beveik 500 m ilgio ir 18 m aukščio. Dalis Raudų sienos yra romėnų sugriautos Antrosios šventyklos liekanos. Tai švenčiausia žydams vieta, jų religijos simbolis. Kiekvienas apsilankęs prie Raudų sienos palieka sienoje raštelį – „žinutę Dievui“. Damasko vartai, arabų ir žydų kavartalai, arabų turgus ir kt. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Betliejaus mieste.

4 diena. JERUZALĖ -BEATLIEJUS
Pusryčiai. Išvykstame į Jeruzalę. Miesto panorama nuo Alyvų kalno viršūnės, Auksu švytintis Šventyklos kalno kupolas – tai vieta, iš kurios Mahometas pakilo į dangų. Iš kalno molio buvo sukurtas Adomas.

Alyvų kalnas vienodai brangus tiek žydams, tiek krikščionims. Vieta mena svarbiausius Jėzaus gyvenimo momentus: žengimą dangun, pamokslus mokiniams ir kt. Alyvų kalno šlaite – Getsemanės sodai, Biblijos laikų alyvmedžių giraitė, kurioje Jėzus apsilankė naktį prieš nukryžiavimą. Šalia Getsemanės sodų – Marijos kapo šventovė. Tačiau Marija paimta į dangų, tad kapavietė tuščia… Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Betliejaus mieste.

5 diena. NEGYVOJI JŪRA- JERICHAS- JORDANO UPĖ- TIBERIJUS
Pusryčiai. Ypatinga diena – šiandien pabuvosite žemiausioje Pasaulio vietoje! Keliaujame prie Negyvosios jūros krantų. Poilsis su maudynėmis Negyvojoje jūroje. Čia galėsime išbandyti garsiąsias purvo vonias ir vėliau nusiprausti druskos baseinuose. Prieš sugrįžtant į Netaniją užsuksime į gamyklą – parduotuvę, kur galėsite apžiūrėti ir įsigyti natūralios kosmetikos, pagamintos iš Negyvosios jūros medžiagų. Vykstame į Jerichą – vieną seniausių nuolat apgyvendintų gyvenviečių pasaulyje. Ant Kristaus Gundymo kalno stovi nuo VI a. gyvuojantis stačiatikių Kristaus Gundymo vienuolynas.. Vykstame prie Jordano upės, kur, pasak Naujojo Testamento, Jonas Krikštytojas krikštijo žydus, kur buvo pakrikštytas ir Jėzus Kristus. Vakarienė ir nakvynė Tiberijaus mieste.

6 diena. GALILĖJOS JŪRA – TIBERIJUS – JORDANITO UPĖ- TIBERIJUS
Pusryčiai. Grožėsitės Tiberiados ežeru – Galilėjos jūra – pagrindiniu Izraelio gėlo vandens šaltiniu. Šiame ežere žvejojo daugelis mokinių, prieš Kristui juos pašaukiant skelbti Dievo žodį: „Eikite paskui mane. Aš padarysiu Jus žmonių žvejais“. Prie Tiberiados ežero Jėzus pasirodė savo mokiniams po prisikėlimo iš mirusiųjų. Aplankysime vietas susijusias su Kristaus tarnystės pradžia. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Tiberijaus mieste.

7 diena. NAZARETAS – KANA- HAIFA- TIBERIJUS
Pusryčiai. Aplankysime vietas, susijusias su Kristaus tarnystės pradžia. Nazaretas – Jėzaus vaikystės ir jaunystės miestas. Pamatysime Šv. Šeimos namą, Apreiškimo Šv. Mergelei Marijai baziliką – vieną svarbiausių krikščionių bažnyčių Artimuosiuose Rytuose, Šv. Apreiškimo grotą, kurioje arkangelas Gabrielius apsireiškė Marijai, Šv. Juozapo bažnyčią Galilėjos ežero pakrantėje, yra nedidelis miestelis Kana, kuriame Jėzus atliko pirmąjį savo stebuklą: vandenį pavertė vynu.

Miestelyje esančią bažnyčią katalikai dar vadina Dievo vestuvių bažnyčia, o joje sutvirtintą santuoką – pačia laimingiausia. Po pietų vykstame į Haifą. Apžvalginė ekskursija: XIIIa. Karmelitų ordino vienuolynas, Bahajų šventovė su nuostabaus grožio „Persiškais sodais“. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Tiberijaus mieste.

 

8 diena. TEL AVIVAS – KAUNAS 12:45 –16:40 val.
Pusryčiai. Pervežimas į Tel Avivo oro uostą. Skrydis Tel Avivas – Kaunas.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Pervežimai komfortabiliu miroautobusu/autobusu kelionės po Izraelį metu, pagal programą;

Apgyvendinimas: 7 nakvynės 4*viešbučiuose Betliejuje ir Tiberijuje;

Maitinimas: 7 pusryčiai ir 7 vakarienės;

Įėjimo bilietai į lankomus objektus pagal programą;

Vietinio gido Izraelyje paslaugos;

Kelionės vadovas iš Lietuvos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Skrydžio bilietai Kaunas – Tel Avivas – Kaunas;

Medicininių išlaidų užsienyje draudimas;

Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui (rekomenduojama po 6 $ per dieną);

Pietūs, gėrimai vakarienių metu, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Lėktuvo bilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis. Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų. Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.
 • SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos. Iškilus pavojui dėl turistų saugumo, Izraelio turizmo organizatoriai pasilieka sau teisę keisti programą.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66