Daugiau kelionės nuotraukų

LAPLANDIJA – KRAŠTAS, KUR GYVENA VAIKYSTĖ!!!

Helsinkis, Joulumaa, Laplandija, Oulas, Rovaniemis, Talinas, Vilnius

Trukmė

6 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Kelionės data: 2021 12 29 Kelionės kaina:


Suaugusiems – 520 EUR
Vaikams 4-11 m – 480 EUR
Vaikams iki 4 m – 360 EUR– 2022 01 04 (7 dienų kelionė už 6 dienų kainą
!!! )

Programa

1 diena.Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją (susipažinimas, žaidimai, viktorinos, dovanėlės…). Pavakaryje atvykstame į Taliną. Išplaukiame į Helsinkį. Laive nuobodžiauti neteks – veikia parduotuvėlės, vaikų žaidimo kambarys, kavinė ir restoranas (galima rezervuoti vakarienę apmokant agentūroje). Atvykus į Helsinkį išvykstame  Rovaniemio link. Apie vidurnaktį atvykstame į nakvynės vietą Suomijoje. Nakvynė viešbutyje. Nuvažiuojama 850 km + 80 km plaukiame keltu.

2 diena. Po pusryčių keliaujame į Laplandiją. Tolstant į šiaurę keičiasi ne tik kraštovaizdis, bet ir žmonių gyvenimo atributai: prie namų jau stovi ne tik automobiliai, bet ir sniegomobiliai. Galima pamatyti pakele risnojančių šiaurės elnių vorą, o užšalę upės ir ežerai yra virtę vietinio transporto magistralėmis. Sustojame Vaskikelo varpų muziejuje-restorane netoli Oulu miesto. Apžiūrime unikalią varpų kolekciją, kurią sudaro daugiau kaip 1500 varpų suvežtų čia iš įvairių Suomijos vietovių ir kitų pasaulio šalių. Vykstame dar toliau į šiaurę ir kirtę poliarinį ratą – tolimiausią vietą nuo ašigalio atvykstame į nakvynės vietą Kemijarvi miestelyje. Apsigyvename suomiškuose nameliuose. Nuvažiuojame apie 650 km.

3 diena. Po pusryčių jūsų laukia viena iš įdomiausių kelionės pramogų – sniegomobilių safaris*. Apsivilkę specialia apranga, išklausę vairavimo instruktažą, visi vorele, vedlio vedini, patraukiame į tundros platybes.  Pasivažinėję sniegomobiliais, aplankome šiaurės elnių fermą, kur visi norintys gali pavažiuoti elnių traukiamomis rogėmis, juos pašerti ir samių palapinėje (kotoje) pasiklausyti įdomaus pasakojimo apie šių šiaurės gyvūnų auginimą. Ir dar čia galima paragauti elnienos sriubos ir ką tik iškeptos gardžios samių duonos*. Grįžtame į nakvynės vietą. Laikantis suomiškos tradicijos Naujųjų metų išvakarėse būtina pasikaitinti saunoje ir pasivolioti sniege.  Naujųjų Metų naktis Laplandijos Kalėdų Senelio gimtinėje! Nakvynė nameliuose.

4 diena. Išvykstame į Kalėdų Senelio Joulupukki kaimą – Joulumaa, kur iš rastų suręstuose nameliuose įsikūrusios kalėdinių suvenyrų parduotuvėlės, kurios stebina samių amatininkų išmone, Kalėdų Senelio rezidencija, viso pasaulio vaikų žinomas Kalėdinis paštas, kur nuoširdžiai triūsia nykštukai ir padeda išsiųsti atvirukus draugams su firminiu Joulupukki spaudu. Šalia kaimelio glaudžiasi Ledo pilis* su šauniai įrengta čiuožykla, įspūdingomis ledo skulptūromis, ledo tuneliais ir ledo baru… Vykstame į už keleto km įsikūrusią haskių fermą*. Važiuojame pagrindine Laplandijos transporto priemone – rogėmis, kinkytomis žydraakėmis laikomis. Trasa neilga, bet su vėjeliu… Vėliau, gerdami Laplandijos uogų arbatą, klausomės įdomaus pasakojimo apie haskių auginimą, veisimą bei dresiravimą.  Grįžtame į nakvynės vietą.  Nakvynė nameliuose.

5 diena.Ryte išvykstame į Ranua poliarinį zoologijos sodą*, kur lengvoje prieblandoje skendinčiame miške vaikštinėdami mediniais takeliais ir tilteliais (vaikai čiuoždami rogutėmis), grožėsitės elniais, lapėmis, vilkais, baltosiomis ir rudosiomis meškomis, ūdromis; taip pat įvairiais paukščiais: pelėdomis, sakalais ir kt. Išvykstame link Helsinkio. Nakvynė viešbutyje Suomijoje. Nuvažiuojama apie 630 km.

6 diena. Po pusryčių išvykstame į Helsinkį.  Atvykstame į „Eureką“*  (www.heureka.fi) , kur žaidimų forma supažindinama su įvairiais fizikiniais ir cheminiais reiškiniais ir jų poveikiu žmogaus organizmui: galima važiuoti dviračiu lynu, ištiestu 6 metrų aukštyje, išbandyti vinių lovą, pasidaryti monetą su savo atvaizdu, pažiūrėti žiurkių krepšinį (ekspozicijos keičiamos). O svarbiausia, kad didžiąją dalį eksponatų galima paliesti, kurti, modeliuoti, atlikti įvairius eksperimentus.  Moderniai įkurtame planetariume galėsite pasijusti filmo dalyviais dėl specialaus plokščio ir plataus ekrano bei puikios akustikos. Apžvalginė ekskursija Helsinkyje: uoloje iškalta Tempeliaukio bažnyčia, originalus paminklas kompozitoriui J. Sibelijui, maršalo Manerheimo gatvė su žymiausiais statiniais, Senato aikštė, Universiteto biblioteka, rotušė. Galimybė pačiuožinėti pačiūžomis vienoje iš Helsinkio aikščių. Vakare išplaukiame į Taliną. Atplaukus nakvynė viešbutyje Taline. Nuvažiuojama 270 km + 80 km plaukiama keltu.

7 diena. Po pusryčių išvykstame Lietuvos link. Vakare grįžtame į Lietuvą. Nuvažiuojama apie 620km

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Kelto bilietai Talinas – Helsinkis – Talinas;

3 nakvynės nameliuose Laplandijoje;

3 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;

Kelionės vadovo paslaugos;

Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) turistas moka pats už visus (*) pažymėtus objektus: ~160 EUR suaugusiems;~ 120 EUR vaikams (bus tikslinama);

+~ 100 EUR sniegmobilių safari (kaina bus tikslinama);

Papildomai kelte užsakoma vakarienė;

Objektų lankymo tvarka, skaičius ir bilietų kainos gali keistis;

Kai kurių muziejų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;

Būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę;

Papildomos informacijos teirautis kelionių centre.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66

  Kelionės metu aplankysite

  Laplandija