Daugiau kelionės nuotraukų

MANDARINŲ SKYNIMAS IR KITOS RUDENS PRAMOGOS KROATIJOJE

Čekija, Austrija, Slovėnija, Kroatija

Trukmė

6 dienos

Kelionės tipas

Savaitės trukmės kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Kroatija šilta ir svetinga visais metų laikais. O ruduo čia įspūdingas šviežių vasių ir daržovių gausa. Kelionė tiems, kas nori patys prisiskinti mandarinų, paragauti šviežių granatų, kivių, vynuogių…Pajusti ką tik spausto alyvuogių aliejaus skonį ir paragauti ką tik Viduržemio jūroje sugautos žuvies…

Programa

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Vėlai vakare atvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje Brno ( Čekija).

2 diena. Kelionė per AustrijąSlovėniją. Vieno nuostabiausių gamtos stebuklą – *Postoinos urvų lankymas. Upės vanduo suformavo apie 20 km ilgio įvairaus dydžio galerijų, kambarių ir koridorių labirintus. Stalagmitų amžius čia siekia iki 192 tūkstančių metų. Vivariume pamatysite Proteus anguinus žuvį, gyvenančią visiškoje tamsoje ir šaltyje.  Išvykimas iš urvų. Kelionė per Solvėniją,  Kroatiją. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė apartamentuose Trogiro riveroje.

3 diena. Vykstame*  į Krkos upės krioklius* (40 km). Tai vienas iš Kroatijos nacionalinių parkų, pasižymintis unikaliu kraštovaizdžiu ir įspūdingais upės kriokliais. Smagus pasivaikščiojimas NP takais grožintis krokliais, augalijos ir žuvų gausa. Aplankome  Trogirą – viduramžių laikus menantį miestą – muziejų, vadinamą „Venecijos miniatiūra“, įsikūrusį salelėje, kuri su sausuma sujungta tiltu. Į UNESCO įtrauktas miestas turtingas savo istoriniais bei kultūriniais paminklais. Vykstame į Splitą (50 km). Pažintinė ekskursija po miestą: Romėnų imperatoriaus Diokletiano rūmai – III a. romėnų architektūros paminklas, rūmų sienos, vartai ir bokštai, Kolonada – miesto Katedra, Jupiterio šventykla – krikštykla. Grįžtame į nakvynės vietą. Nakvynė apartamentuose Trogiro riveroje.

4 diena. Ypatinga diena  – mandarinų skynimas. Vykstame* į Nervetos slėnį, kuris vadinamas „Kroatijos Kalifornija“. Čia yra pačios didžiausios mandarinų plantacijos šalyje. Išklausysime įdomaus  pasakojimo apie šių vaisių auginimą, o vėliau gavę instruktažą kaip juos skinti savo krepšelius greit užpildysime šias oranžiniais vaisiais. Šią malonią pramogą užbaigsime skaniais ir svetingais pietumis, grojant kroatiškai muzikai. Esant geram orui vakaro išvyka į  ** Biokovo kalnus. Pasivaikščiojimas „Dangaus tiltu“*, pakibusiu 1228 m aukštyje virš jūros lygio. Pasagos formos apžvalgos aikštelė  su stikliniu dugnu priverčia aikčioti net ir daug ko regėjusius turistus. Po Jūsų kojomis atsiveria bedugnė, o prieš akis – nepaprasto grožio gamtos vaizdai – Adrijos jūra,  Biokovo kalnai.

Biokovo kalnų gamtos parkas aukščiausias ir didžiausias visoje Dalmatijoje. Aukščiausia viršūnė – Šv.Jurgio kalnas 1762 m. 23 km/val.  automobiliui kylant vingiuotu  kalnų keliu žavėsitės kalnų didybe, stačiais skardžiais, akmeninėmis piemenų trobelėmis, vėliau pamažu pėsčiomis kopsite (apie pusvalandį) akmenuotu taku į Šv.Jurgio kalną, gėrėdamiesi tobulu kraštovaizdžiu. Vaizdas nuo kalno viršūnės leidžia pažvelgti į kerinčio grožio salas, kurias švelniai glosto Adrijos bangos. Abejojantiems savo fizinėmis galimybėmis ar sveikata, rekomenduojame į viršūnę nekopti. Vakarėjant kilsite į dar vieną viršūnę pasidžiaugti dieviško grožio saulėlydžiu, kai kalnai nusidažo  purpurine spalva, o jūroje mirguliuoja saulės rausvi spinduliai.Grįžtame į nakvynės vietą. Nakvynė apartamentuose.

5 diena. Išvykstame iš kurorto. Vykstame į Plitvicos ežerų nacionalinį parką*(UNESCO saugomų gamtos objektų sąraše) (230 km) – vieną įstabiausių gamtos reiškinių, vieną gražiausių žemyne (16 reto skaidrumo ežerų, kurie tarpusavyje sujungti 92 kriokliais). Neišdildomą įspūdį palieka požeminės ertmės, Dinarų kalnų džiunglės. Grožimės nepakartojamais vaizdais ir tęsiame pažintį su Dinarų kalnų ežerais. Plaukiame laiveliu didžiausiu Kozjako ežeru, pritraukiančiu tūkstančius  turistų iš viso pasaulio. Nakvynė viešbutyje Brno.

6 diena. Išvykimas iš viešbučio. Kelionė per Slovakiją, Čekiją, Lenkiją. Vėlai naktį grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

2 tarpinės nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;

5 nakvynės 4-6viečiuose apartamentuose,su bendra virtuve ir patogumais Okrug Gornyj (~2 km iki Trogiro);

Kurorto mokestis;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Ekskursinė programos organizavimas;

Į kelionės kainą neįskaičiuota

1 pusryčiai Kroatijoje – po 10 eur /asm (galima gamintis patiems bus virtuvėlės);

Postojna urvai – 28 eur;

Mandarinų skynimas su pietumis – 30 eur;

Bikovo kalnas pasikėlimas mašinomis ir apžvalgos aikštelė~ 20 eur;

Krk upės kriokliai ~ 75 kun (apie 10 eur);

Plitvicų nacionalinis parkas ~ 75 kun (apie 10 eur);

Vietinių gidų paslaugos Trogire ir Splite ~ 5 eur;

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
 • Kroatijos miestuose ekskursijas gali vesti tik vietiniai gidai;
 • Apgyvendinimas 3-4 viečiuose apartamentuose – įprastai tai du miegamieji kambariai su bendrais patogumais dviem – trims kambariams ir su pilnai įrengta virtuve.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66