Daugiau kelionės nuotraukų

ŠVIESOS KARALYSTĖ PAKRUOJO DVARE

Pakruojis

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Didžiausias Lietuvos dvaras šią žiemą virsta amžių tradicijomis alsuojančia šviesos ir Kalėdų karalyste! Čia sužimba antgamtinio dydžio šilko žibintai, skleidžiasi tūkstantmečių Rytų išmintis bei virtuvės skoniai, atgimsta legendiniai siaubūnai ir dievybės.

Nuo lapkričio 26 iki sausio 8 dienos Pakruoje dvare vyksta šviesos festivalis ,,Didieji Azijos žibintai”. Neaprėpamoje akimis 15 ha dydžio dvaro teritorijoje  Jūsų lauks daugiau kaip 50 skirtingų įžiebtų festivalio žibintų-kompozicijų, kurių sukūrimui buvo panaudota dešimtys kilometrų spalvingo šilko ir milijonai lempučių. Prie jų idėjų ir sukūrimo prisidėjo kelios dešimtys menininkų iš skirtingų Azijos šalių. Čia žavės antgamtiško dydžio skulptūros: viltį ir laimę nešantys šviesos drakonai ir mitiniai siaubūnai, ištikimybės simboliai – gervių ir flamingų būriai, gėlėmis pražys nuo piktųjų dvasių saugantis liūto biustas, užburs rytietiškos deivių figūros, o galiausiai amą atims ir drąsą išbandys 25 metrų ilgio bei 5 metrų aukščio jūros pabaisa krokodilas Vang, į kurį bus galima net įeiti.

Visa tai gaubs šventinis šurmulys, Kalėdinė mugėkaruselės, atrakcionai visai šeimai, Rytų virtuvės skoniaisusitikimai su Kalėdų seneliu ir unikalios dvaro pažinimo pramogos – nuo dvaro amatų pažinimo iki skonių ir linksmybės atradimo su Žaldoku, Malūnininku ar pasaulyje įvertintoje Istorinėje spirito varykloje. Tai – didžiausias žiemos festivalis Šiaurės Europoje.

Programa

Keliausime link Pakruojo. Pakeliui apsilankysime Taujėnų dvare. Taujėnų dvaras minimas nuo XVI a. antrosios pusės. XVIII a. pabaigoje Taujėnų dvarą i r jo apylinkes valdė grafas Benediktas Marikonis. Jis 1785 m. vedė M. Radvilaitę ir kaip žmonos kraitį gavo senąjį dvarelį. Su dvaro istorija Jus supažindins ir rūmus bei parką aprodys šiandieniniai dvaro savininkai. Čia gersime  kavą dvaro žiemos sode, kaip tai darė Marikoniai ir vaisinšimės nepakartojamo skonio dvarišku pyragu.

Kelionę tęsime  lankydamiesi Bistrampolio dvare. Ši dvarvietė egzistavo jau nuo XV amžiaus pabaigos. Nuo XVII a. pabaigos iki 1940 m. dvaras priklausė Bistramų giminei, kuri siejasi su garsiais žmonėmis. Pasivaikščiosime po dvaro teritoriją, supažinsime  su turtinga Bistrampolio dvaro istorija, apžiūrėsime visus dvaro sodybos komplekso pastatus, sužinosime dvaro paslaptis ir legendas.

Toliau keliausime į Pakruojį. Pakruojis pirmą kartą paminėtas 1531 m., kai privilegija buvo leista kurti miestelį ir dvarą. Dvaro sodyba nuo miestelio nutolusi apie du kilometrus ir tęsiasi apie vieną kilometrą dešiniuoju Kruojos krantu. Čia Jūsų lauks trumpa ekskursija kurios metu susipažinsite su miesto istorija, architektūriniais ir kultūriniais paminklais. Pakruojis – unikalaus urbanistinio, prūsiško plano miestas.

Lankysimės Pakruojo dvare garsėjančiame savitomis istorijomis ir ištaigingumu. Pakruojo dvaras – didžiausias dvaro kompleksas Lietuvoje, kur galima patirti tikrą XIX a. pab. dvaro gyvenimo kasdienybę ir magiją. Čia visus metus vyksta unikalūs renginiai ir festivaliai, veikia du viešbučiai, du restoranai, dvariškas SPA, bravoras ir spirito varykla, organizuojamos asmeninės ir įmonių šventės, rengiamos edukacinės programos vaikams ir suaugusiems. Dvare yra ir tokios vienintelės vietos Lietuvoje kaip Panoptikumas (Neįprastybių kambarys), Bausmių rūsys, yra demonstruojama senovinių automobilių kolekcija, galima aplankyti Sakalininkystės centrą, senovinių įrenginių ir rakandų muziejų – Technikos dirbtuves.

Dalyvausite teatralizuotoje ekskursijoje ,,Nerašytos dvaro istorijos”. Tai ypatingas istorinis laikas su Baronaite ir tikromis dvaro istorijomis tiesiai iš pirmų lūpų. Jos lydimi pakeliausite dvaro rūmų koridoriais, kurie dar mena laikus, kai jais vaikščiojo kilmingieji. Pasivaišinsite ypatingu Barono gėrimu. Pabandę įminti pastarojo slaptą receptūrą, žengsite toliau į slapčiausias ir įdomiausias dvaro rūmų vietas, kur išgirsite pikantiškas dvaro ir jų valdytojų istorijas. Šios ekskursijos metu nusikelsite 100 metų atgal ir pajusite tikrą XIX a. pab. dvaro atmosferą.

Puikiai praleidę laiką pramogų ir šventiniame šurmulyje keliausite į namus. Turėsite puikią galimybę namiškiams parvežti originalių, rankų darbo lauktuvių.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija su vaišėmis Taujėnų dvare – 9,00 Eur/asm.

Ekskursija Bistrampolio dvare – 2,50 Eur/asm.

Teatralizuota ekskursija Pakruojo dvare – 9,00 Eur/asm.

Dalyvavimas šviešos festivalyje ,,Didieji Azijos žibintai” – 20,00 Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei laikantis visų saugumo reikalavimų (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66