Daugiau kelionės nuotraukų

KOSMINĖ KARALYSTĖ PAKRUOJO DVARE

Pakruojis

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Didžiausias Lietuvos dvaras šią žiemą virsta amžių tradicijomis alsuojančia  Kalėdine kosmoso karalyste! Tad skriskime kartu  aplankyti žvaigždynų!

 

Programa

Keliausime link Pakruojo. Pakeliui apsilankysime Taujėnų dvare. Taujėnų dvaras minimas nuo XVI a. antrosios pusės. XVIII a. pabaigoje Taujėnų dvarą i r jo apylinkes valdė grafas Benediktas Marikonis. Jis 1785 m. vedė M. Radvilaitę ir kaip žmonos kraitį gavo senąjį dvarelį. Su dvaro istorija Jus supažindins ir rūmus bei parką aprodys šiandieniniai dvaro savininkai. Čia gersime  kavą dvaro žiemos sode, kaip tai darė Marikoniai ir vaisinšimės nepakartojamo skonio dvarišku pyragu.

Kelionę tęsime  lankydamiesi Bistrampolio dvare. Ši dvarvietė egzistavo jau nuo XV amžiaus pabaigos. Nuo XVII a. pabaigos iki 1940 m. dvaras priklausė Bistramų giminei, kuri siejasi su garsiais žmonėmis. Pasivaikščiosime po dvaro teritoriją, supažinsime  su turtinga Bistrampolio dvaro istorija, apžiūrėsime visus dvaro sodybos komplekso pastatus, sužinosime dvaro paslaptis ir legendas.

Toliau keliausime į Pakruojį. Pakruojis pirmą kartą paminėtas 1531 m., kai privilegija buvo leista kurti miestelį ir dvarą. Dvaro sodyba nuo miestelio nutolusi apie du kilometrus ir tęsiasi apie vieną kilometrą dešiniuoju Kruojos krantu. Čia Jūsų lauks trumpa ekskursija kurios metu susipažinsite su miesto istorija, architektūriniais ir kultūriniais paminklais. Pakruojis – unikalaus urbanistinio, prūsiško plano miestas.

Lankysimės Pakruojo dvare garsėjančiame savitomis istorijomis ir ištaigingumu. Pakruojo dvaras – didžiausias dvaro kompleksas Lietuvoje, kur galima patirti tikrą XIX a. pab. dvaro gyvenimo kasdienybę ir magiją. Čia visus metus vyksta unikalūs renginiai ir festivaliai, veikia du viešbučiai, du restoranai, dvariškas SPA, bravoras ir spirito varykla, organizuojamos asmeninės ir įmonių šventės, rengiamos edukacinės programos vaikams ir suaugusiems. Dvare yra ir tokios vienintelės vietos Lietuvoje kaip Panoptikumas (Neįprastybių kambarys), Bausmių rūsys, yra demonstruojama senovinių automobilių kolekcija, galima aplankyti Sakalininkystės centrą, senovinių įrenginių ir rakandų muziejų – Technikos dirbtuves.

Nuo lapkričio 25 iki sausio 14 dienos Pakruoje dvare vyksta šviesos festivalis ,,KALĖDŲ KOSMINĖ STOTIS”. Būkite pirmieji, Kalėdas su draugų būriu ar kolegomis atšventę tikrų tikriausiame kosmose! keliaudami tarp spindinčių žvaigždžių, iš kurių visi ir atsiradome, apžiūrinėdami įvairiaspalves planetas, kuriose galbūt kas nors vis dėlto gyvena ir taip pat švenčia Kalėdas. Čia jūsų lauks neįtikėtino grožio reginiai, žvaigždiški pasirodymai, šilti kalėdiniai gėrimai ir kosminiai valgiai bei susitikimai su Žemės ir Kosmoso gyventojais. Atskridę  pasigrožėsite kosminiu šviesų ir lazerių šou, aplankysite nagingųjų nykštukų kalėdines manufaktūras bei šventinę dvaro mugę nuo gėrybių lūžtančiais stalais. Jei kosminio dydžio žibintai ir žvaigždynai pernelyg neapsuks galvos, lipsite į dangaus atrakcionus. Tai – didžiausias žiemos festivalis VISATOJE.

Puikiai praleidę laiką pramogų ir šventiniame šurmulyje keliausite į namus. Turėsite puikią galimybę namiškiams parvežti originalių, rankų darbo lauktuvių.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija su vaišėmis Taujėnų dvare – 9,00 Eur/asm.

Ekskursija Bistrampolio dvare – 4,00 Eur/asm.

Teatralizuota ekskursija Pakruojo dvare – 9,00 Eur/asm.

Bilietas į žibintų festivalį: 18,00 Eur/asm., studentams, senjorams, vaikams 14,00Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei laikantis visų saugumo reikalavimų (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66