Ventės ragas – pusiasalis Kuršių mariose, Šilutės rajone. Pusiasalis labiausiai žinomas dėl jame įkurtos migruojančių paukščių žiedavimo stoties bei seniausio iš Lietuvoje išlikusių septynių švyturių.
Ventės pusiasalio smaigalyje 1863 m. buvo pastatytas 11 m aukščio švyturys, kad laivams ir sieliams rodytų kelią per šią pavojingą marių vietą. Švyturio signalas buvo matomas 3,5 km atstumu. Šiandien raudonų plytų Ventės rago švyturys pripažintas Lietuvos technikos paminklu ir atvertas lankytojams. Į jo viršūnę veda seni, geležiniai, originaliais ornamentais išdailinti, pusantro šimto metų žingsnių nugludintomis pakopomis laiptai. Nuo švyturio apžvalgos aikštelės matosi plati Kuršių marių panorama, Kuršių Nerija, Rusnės sala.
Ventės rago paukščių žiedavimo stotis buvo įkurta 1929 m. žymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko iniciatyva. Geografiniu požiūriu Ventės ragas ideali vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti. Rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių. Rugsėjo – spalio mėnesiais būna dienų, kai Lietuvos pajūriu ties Klaipėda per dieną praskrenda daugiau kaip 3 mln. paukščių, iš kurių 20-30 proc. pasuka rytine Kuršių marių pakrante Ventės rago link. Vietiniai žmonės sako, kad tomis dienomis pro paukščių būrius vargiai dangus besimato.
Šaltinis: WeLoveLithuania