Trakų salos pilis

Apsupta vaiskių ežerų, apjuosta vaizdingų pakrančių, Trakų salos pilis mena didingus XV a. Lietuvos istorijos laikus. Manoma, kad pilį XIV a. pradėjo statyti Kęstutis, o XV a. I pusėje baigė jo sūnus Vytautas. Ji buvo statyta kaip gynybinė tvirtovė ir priešo niekada nebuvo paimta.

1413–1414 m. Lietuvoje lankęsis flamandų keliautojas, riteris Žiliberas de Lanua pateikė Trakų aprašymą ir apie Salos pilį užsimena taip: ,,Antra pilis stovi vidury kito ežero, per patrankos šūvio atstumą nuo senosios. Ji yra visai nauja, pastatyta iš plytų prancūzų pavyzdžiu“.

Po Žalgirio mūšio 1410 m., sutriuškinus Kryžiuočių ordiną, Trakų salos pilis nebeteko didžiulės gynybinės reikšmės ir tapo Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencija. 1430 m. spalio 27 d. šioje pilyje mirė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas.

XV a. pr. Trakai buvo klestintis miestas, gausiai lankomas ir svetingai priimantis keliautojus, pirklius, garbingus svečius bei užsienio pasiuntinius. 1413–1430 m. trylika kartų čia lankėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto pusbrolis Lenkijos karalius Jogaila.

1962 m. Salos pilis perduota Trakų istorijos muziejui. Čia įrengtos ekspozicijos, veikia parodos, vyksta įvairūs renginiai, koncertai, festivaliai, šventės. Kasmet į Trakų salos pilį atvyksta daugybė Lietuvos ir užsienio lankytojų.

Šaltinis: Lietuvos.Dvarai

Laukiate gerų pasiūlymų?

Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie naujas kelionių kryptis pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!