Informacija keliaujantiems

INFORMACIJA IR PATARIMAI KELIAUJANTIEMS

REIKALINGI DOKUMENTAI

Vykstant į kelionę, privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ. Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančius visos kelionės metu. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, jie laikomi negaliojančiais.  Vykstant į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, būtinas pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos dienos; kai kurios šalys reikalauja ir ilgesnio paso galiojimo termino. Ne visos Europos šalys (pvz. Ukraina, Baltarusija, Rusija, Albanija, Kosovas, Andora) pripažįsta Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybės kortelę, čia reikalingas LR pasas.  Informaciją apie asmens dokumento (pasas ar asmens tapatybės kortelė) tinkamumą, keliaujant į skirtingas valstybes, galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/location

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, kelialapis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu.

Dėl informacijos  apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame  kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

Baltarusijos vizai gauti reikalingi šie dokumentai: Lietuvos piliečio pasas (ir vaikams), galiojantis ne mažiau kaip 3 mėn. po grįžimo datos, tvarkingas, nesuplyšęs, su mažiausiai dviem laisvais puslapiais vizoms (į puslapius „kiti įrašai“ ar „paso galiojimas“) vizos neklijuojamos. Vizai išduoti būtinas medicininių išlaidų draudimo polisas (minimali draudimo suma 10 000 EUR). Antrą medicininių išlaidų draudimo poliso egzempliorių būtina turėti kertant Baltarusijos sieną. Reikalinga  viena foto nuotrauka 3,5 x 4,5 cm (spalvota, matinė, baltame fone, 80% turi užimti  veidas, ne senesnė negu 6 mėn.), vaikams iki 16 m.-  gimimo liudijimo kopija, abiejų tėvų pasų kopijos.  Anketiniai duomenys: darbovietė, pareigos, adresas, telefonas, gyv. adresas, asm. telefonas,  mergautinė pavardė (jei moteris pakeitusi pavardę), gimimo miestas ir imigravimo metai į LR (jei gimė ne LR), sutuoktinio duomenys (vardas, pavardė, mergautinė pavardė, gimimo data). Grupinės vizos mokestis ~ 25 EUR (viza daroma per 7 darbo dienas ), individualios – 40 EUR, skubios – 70 EUR. Nuo 2018.03.01 vaikams iki 13 metų –  viza nemokama, mokamas tik vizos įforminimo mokestis – 8 EUR.
Kelionės metu vykstame per pasienio kontrolės punktus, kur bus tikrinami asmens dokumentai, gali būti tikrinamas bagažas. Pasienio kontrolė gali užtrukti kelias valandas. Kelionių organizatorius  neatsako už pasienio tarnybų darbą. Vykstant į Baltarusiją, yra draudžiama įvežti/ išvežti pieno, sūrio, mėsos ir žuvies gaminius, vaistus. Išvykstant iš Baltarusijos yra ribojamas išvežamų prekių kiekis vienam asmeniui: 40 vnt. cigarečių (2 pakeliai), 1 litras stipraus alkoholio (virš 20 laipsnių stiprumo, putojantis vynas priskiriamas prie stipriųjų gėrimų), 4 litrai vyno ir 16 litrų alaus.

Dėl Baltarusijos pasienio tarnybų darbo ypatybių, įvažiuojant į Baltarusiją galimi užtrukimai pasienyje. Vizų kainos ir reikalavimai vizai gauti, gali keistis. Prašome turėti su savimi rašymo priemonę, nes pasienyje reikia pildyti migracines korteles.

Rusijos vizai gauti reikalingi šie dokumentai: Lietuvos piliečio pasas (ir vaikams), galiojantis ne mažiau kaip 6 mėn., tvarkingas, nesuplyšęs, su mažiausiai dviem laisvais puslapiais vizoms (į puslapius „kiti įrašai“ ar „paso galiojimas“) vizos neklijuojamos. Vizai išduoti būtinas medicininių išlaidų draudimo polisas (minimali draudimo suma 40 000 EUR). Draudimo polise turi būti įrašas, kad vykstama į Rusiją, ne į NVS. Reikalinga  viena foto nuotrauka 3,5 x 4,5 cm (spalvota, matinė, baltame fone, ne senesnė negu 6 mėn.), gimimo liudijimo kopija asmenims iki 18 m. Vizos mokestis ~ 80 EUR (viza daroma per 15 darbo dienų ). Vykstant į Rusiją, yra draudžiama įvežti/ išvežti pieno, sūrio, mėsos ir žuvies gaminius, vaistus. Išvykstant iš Rusijos yra ribojamas išvežamų prekių kiekis vienam asmeniui: 40 vnt. cigarečių (2 pakeliai), 1 litras stipraus alkoholio (virš 20 laipsnių stiprumo, putojantis vynas priskiriamas prie stipriųjų gėrimų), 4 litrai vyno ir 16 litrų alaus.

Norint pasidaryti vizą, LR piliečio pasą ir reikalingus dokumentus reikia pristatyti į mūsų biurą Vilniuje. Pasas su padaryta viza bus gražinamas kelionės išvykimo dieną, autobuse.

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA LIETUVOJE

Į kelionę vykstantiems vaikams, priklausomai nuo valstybių, į kurias keliaujama, kaip ir suaugusiems, būtinas LR pasas arba asmens tapatybės kortelė (gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas).

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia, kai vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija, kai vaikas vyksta į nepriklausančią Šengeno erdvei valstybę. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Vaikams iki 18m. vykstant į keliones laivais, juos turi lydėti asmuo, ne jaunesnis negu 25 metų.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

Išsamesnės informacijos  teiraukitės, paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos tel. 8 5 2719305 arba ieškokite internetinėje svetainėje www.pasienis.lt

VIZOS

Europos Sąjungos piliečiams, keliaujantiems į kelionių organizatoriaus „Fortūna Travel“ keliones, išskyrus į Baltarusiją, Rusiją, galioja bevizis režimas. Išsamesnės informacijos apie vizas teiraukitės kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę.

Kitų valstybių piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi patys.                 

Kelionių organizatorius „Fortūna Travel“ neatsako už tai, kad, neįsigijęs ar negavęs vizos, turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas kelionę nutraukti ir pats grįžti į gyvenamąją vietą. „Fortūna Travel“ neatsako už pasienio ir migracijos tarnybų priimamus sprendimus turisto atžvilgiu. Daugiau informacijos: www.urm.lt

DRAUDIMAS

Būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas neįskaičiuotas į kelionių kainą, todėl draudimu turistai privalo pasirūpinti patys. Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biure ar internetu.

Mūsų partneris – AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (https://www.bta.lt/lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR ).Vykstant į Baltarusiją, draudiminė suma yra 10 000 EUR. Perkant kelionę, apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Kortelė galioja tik šiose Europos valstybėse – Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Kroatija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Šveicarijos Konfederacija. Kitose šalyse ESDK negalioja. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/butinoji-pagalba-keliaujantiems

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt.

Apsidrausti AAS „BTA Baltic Insurance Company“ neįvykusios kelionės draudimu galima, likus ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota, likus trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tą pačią dieną kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis, bet ne vėliau kaip 7 kalendorinės dienos iki kelionės pradžios.
Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūroje, prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

Draudimo taisykles rasite internetinėje svetainėje https://www.bta.lt/userfiles/files/KRD_taisykles_LT_20190909(2).pdf .

IŠVYKIMO Į KELIONES AUTOBUSU LAIKAS IR VIETA

Į keliones išvykstama  kelionės programoje nurodytu laiku.  Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką ir vietą, iki kelionės likus ne mažiau 2 dienoms agentūros darbuotojai praneša trumpąja žinute (SMS), turisto nurodytu mobiliojo telefono numeriu arba el.paštu.

Keliaujant autobusu, į išvykimo vietą prašome atvykti 10-15 min. anksčiau iki nurodyto išvykimo laiko. Išvykimo į kelionę ir grįžimo iš kelionės miestų eiliškumas Lietuvoje gali nesutapti.

ATVYKIMO Į VIEŠBUČIUS IR SUGRĮŽIMO IŠ KELIONĖS LAIKAS

Nurodyti apytikriai atvykimo į viešbučius, grįžimo iš kelionės laikai, kurie gali keistis dėl iš anksto nenumatytų aplinkybių: meteorologinių sąlygų, kelių būklės bei jų remonto darbų, transporto kamščių, pasienio patikros ir kt. Kelionių organizatorius nebus laikomas atsakingas, jei dėl aukščiau išvardintų ir iš anksto nenumatytų aplinkybių, atvykimo į viešbučius ir ( ar) sugrįžimo iš kelionės laikas skirsis nuo nurodyto programoje.

Jei programoje paskutinę kelionės dieną parašyta, kad grįžtame „naktį“, tai sugrįžimo iš kelionės į Lietuvą laikas yra ~ 1-4 val. nakties, priklausomai į kurį miestą sugrįžtate.

TRANSPORTAS

Į keliones vykstama dviejų kategorijų – turistinės klasės ir mikroautobusais.

Turistinės klasės – tai 28–76 sėdimų vietų autobusai. Autobusuose yra garso ir vaizdo grotuvai, tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Kai kuriuose autobusuose yra karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimo metu), vandens kiekis ribotas.

Mikroautobusai – tai 16–19 sėdimų vietų autobusai, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema. Wi -Fi ir telefonų pakrovimo paslaugos autobusuose neteikiamos.

Pageidautina, kad kelionėje autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg.

Užsakydami kelionę, turistai gali rinktis užsakymo metu dar neužimtą sėdėjimo vietą pagal pateiktą autobuso planą, kuriame nurodyta sėdėjimo eilė ir viena iš keturių vietų (A,B,C,D). Likus 1-3 dienoms iki išvykimo į kelionę, tikslų sėdėjimo vietos numerį galite sužinoti kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę arba trumpąją žinute gautoje išvykimo informacijoje. Kai į kelionę vyksta vienas turistas, sėdėjimo vietą jis gali rinktis tik greta jau užsakiusių vietas pavienių keliautojų. Kelionių organizatorius, esant reikalui, pasilieka teisę pakeisti Jūsų pasirinktą vietą autobuse.

Papildomos vietos autobuse skiriamos už papildomą mokestį ir tik suderinus su kelionių organizatoriumi.

TAISYKLĖS KELIAUJANTIEMS AUTOBUSU

Pagal galiojančias ES taisykles, autobusuose, kuriuose įrengti saugos diržai, keleiviai privalo važiuoti juos prisisegę.

Autobusui judant, keleivių ir kartu vykstančių asmenų saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone.

Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus.

Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota. Kelionės metu dieną autobusas stoja kas 2-3 val., o naktį kas  3-4 val. Higienos ir saugumo sumetimais nesinaudokite autobuso tualetu stovėdami.

Autobuso salone keliose vietose prie lango yra įrengti avariniai plaktukai, skirti avariniam stiklo išdaužimui. Kelionės metu, išskyrus avarijos atvejus, griežtai draudžiama juos liesti.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Lėktuvai: keleivių registracija į lėktuvą prasideda 2-3 val. prieš skrydį ir baigiasi 30-60 min iki skrydžio. Leistino nemokamai vežti registruojamo ir rankinio bagažo svorį aviakompanijos nurodo bilietų taisyklėse, todėl, prieš įsigyjant lėktuvo bilietus, būtinai susipažinkite su aviakompanijų pagrindinėmis keleivių ir bagažo vežimo sąlygomis.

Nardymo įranga ir kitas sportinis inventorius apmokestinamas papildomai. Svarbu atkreipti dėmesį į rankiniame bagaže draudžiamų gabenti daiktų sąrašą. Tikslią informaciją apie keleivių ir bagažo gabenimo taisykles rasite oro uostų bei aviakompanijų internetinėse svetainėse.

Aviakompanijų, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašas. Europos Komisija sudarė ir nuolat atnaujina oro vežėjų, kuriems draudžiama vykdyti veiklą Europos Bendrijos teritorijoje, sąrašą. Šį sąrašą rasite internetinėje svetainėje https://ec.europa.eu/transport/modes/air/safety/air-ban_lt  

APGYVENDINIMAS KELIONIŲ METU

Kelionių autobusu metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės“ viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai; kambariuose nėra oro kondicionieriaus, mini baro, kurie, esant galimybei, užsakomi už papildomą mokestį vietoje. Kai kuriuose viešbučiuose patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti bendri 2-iems – 3-ims kambariams arba koridoriuje.

Turistai, pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose, moka prie kelionės kainos nurodytą priemoką. Turistas, vykstantis vienas ir neužsisakęs vienviečio kambario, apgyvendinamas dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei tokios galimybės nėra, vienviečio kambario priemoka yra privaloma.

Kiekvienoje šalyje viešbučio kategorijai keliami reikalavimai skiriasi, todėl skirtingų šalių viešbučių negalima vertinti pagal vienodus vertinimo kriterijus. Kai kuriuos mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto.

Kelionės metu apsistojant apartamentų tipo viešbučiuose, pensionuose ar privačiame sektoriuje, papildomai gali būti apmokestinamos kai kurios paslaugos, higienos reikmenys, balta patalynė, vonios rankšluosčiai ir kt. Tikslesnė informacija apie apgyvendinimą nurodyta kelionių atmintinėse.

Tarpinių nakvynių metu turistai apgyvendinami turistinės klasės viešbučiuose dviviečiuose, dviviečiuose su pristatoma lova, triviečiuose kambariuose. Pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose moka prie kainos nurodytą priemoką.

Kelionėse, kurių metu numatytos nakvynės keltų kajutėse, turistui pageidaujant, kelionių organizatorius už papildomą priemoką gali užsakyti vietas pageidaujamos aukštesnės kategorijos kajutėje, pasirenkant iš keltų linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose. Priklausomai nuo laivo modelio, kajučių modifikacija, plotas, vidaus įranga bei paslaugų kiekis ir įvairovė gali skirtis. Kataloge pateikta preliminari informacija apie paslaugas keltuose pagal duomenis, kuriuos keltų linijos pateikė katalogo spausdinimo metu.

Viešbučio administracija ir keltų kompanija savo nuožiūra apgyvendina turistus laisvuose užsakyto tipo kambariuose (kajutėse). Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose (kajutėse) neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio ( kelto) ir yra tenkinami tik esant galimybei.

Tikslius viešbučių pavadinimus, kuriuose turistas bus apgyvendinamas kelionės metu, galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienom iki išvykimo.

Dėl kai kurių viešbučių lokacijos  autobusai ne visada gali privažiuoti prie pat viešbučio, todėl tokiais atvejais turistams gali tekti kelis šimtus metrų iki apgyvendinimo vietos eiti pėčiomis.

Maitinimas kelionės metu: informacija apie maitinimą nurodyta kelionių programose (skyrelyje “Į kelionės kainą įskaičiuota), viešbučių aprašymuose ir kainų lentelėse. Maitinimo paslaugų teikimo tvarką, patiekalų ir gėrimų įvairovę, maitinimo laiką nustato viešbučių administracija. Gėrimai vakarienių metu į maitinimo kainą neįskaičiuoti. Jei išvykimas iš viešbučio yra ankstyvas, turistams gali būti pateikiamas pusryčių paketas; vėlyvo atvykimo į viešbutį atveju gali būti pasiūlyta vakarienė iš šaltų patiekalų.

KELIONĖS KAINA

Likus ne mažiau kaip 20 dienų iki kelionės pradžios, dėl pasikeitusių vežimo išlaidų (keičiantis degalų kainoms, privalomiems mokesčiams ir kt.), pasikeitus valiutos keitimo kursams, apgyvendinimo paslaugų kainoms ir pan., kelionių organizatorius pasilieka teisę padidinti kelionės kainą. Informaciją apie pasikeitusią kelionės kainą suteiks kelionių organizatorius ar kelionių organizatorių atstovaujantis kelionių agentas/agentūra.

MOKAMI OBJEKTAI IR EKSKURSIJOS

Mokami objektai ir ekskursijos kelionių aprašymuose pažymėti žvaigždutėmis (*), (**), o skyrelyje „Į kainą neįskaičiuota“ nurodyta apytikslė įėjimo į mokamus objektus bilietų kainų suma. Nurodyta suma gali keistis, jei nuo katalogo spausdinimo datos iki kelionės pradžios mokamų objektų kainos pasikeis. Jei mokamas objektas kataloge nėra pažymėtas (*), tai reiškia, kad į objekto vidų nebus einama. Ekskursijos už papildomą mokestį pažymėtos (**). Laisvu laiku aplankyti siūlomų objektų bilietų kainos nėra įtrauktos į bendrą mokamų objektų kainų sumą.

Daugelio vietovių ir lankomų objektų vietinių gidų paslaugos – už papildomą mokestį.

Už mokamus objektus ir ekskursijas turistas moka pats tos šalies, kurioje lankomi objektai, valiuta.

Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių aplinkybių, tokių kaip masiniai renginiai, streikai, vietos valdžios sprendimai, keltų tvarkaraščių pasikeitimai, transporto spūstys, kelių remonto darbai, meteorologinės sąlygos ir t.t., programoje numatyti lankomi objektai ir ekskursijos gali būti pakeisti alternatyviais, keičiamas lankymo eiliškumas.

SKIEPAI

Vykstant į Europos šalis, skiepai  nėra būtini. Keliaujant į egzotiškus kraštus, rekomenduojame pasitarti su gydytoju dėl profilaktinio skiepijimosi nuo užkrečiamųjų ligų. Skiepais pasirūpinti ir už juos sumokėti turi pats turistas. Papildomos informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos centrą  tel. 85 2159273 arba interneto svetainėje www.ulac.lt

ELEKTROS SROVĖ

Kai kurių šalių viešbučiuose būna elektros srovės sutrikimų. Ne visose šalyse vienoda įtampa (220 V arba 125 V), todėl atkreipkite dėmesį į instrukcijas vonios kambariuose. Kai kuriuose viešbučiuose elektros lizdai gali būti kitokios formos nei Lietuvoje, todėl, jei planuojate naudotis savo elektriniais prietaisais, patartina įsigyti keitiklį. Kai kuriuose viešbučiuose tokį prietaisą galima išsinuomoti.

VANDUO

Vandenį gerti iš čiaupo daugelyje šalių nerekomenduojama. Chemiškai apdorotas ar bakterijomis užterštas vanduo gali pakenkti sveikatai.

NAUDINGOS NUORODOS

Prieš išvykstant į kelionę patariame atidžiai išstudijuoti Valstybinio turizmo departamento informaciją, skirtą turistams. Informaciją rasite internetinėje svetainėje www.tourism.lt

Papildomą informaciją apie išvykimo į užsienį sąlygas  galite sužinoti paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos tel. 852719305 arba internetinėje svetainėje www.pasienis.lt

GINČŲ SPRENDIMAS

Ginčai dėl Organizuotos turistinės kelionės sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo ne teisme nagrinėjami Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo nustatyta tvarka Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje, adresu Vilniaus g. 25, LT-01402 Vilnius,   el. p. tarnyba@vvtat.lt, faks. (8 5 ) 279 1466, interneto svetainė www.vvtat.lt. Elektroniniu būdu prašymą galima pateikti per EGS platformą https://ec.europa.eu/consumers

KITA INFORMACIJA

Prašome atkreipti dėmesį, kad pažintinės kelionės autobusu yra organizuojamos įvairiu metų laiku, visuomet prašome savarankiškai ir atidžiai prieš renkantis kelionę ir jos kryptį, išsianalizuoti pasirinktos šalies vidutinę to laikotarpio, kuomet planuojama kelionė, temperatūrą, klimato ypatybes, augmeniją ir kitas Jums kaip turistui svarbias, tačiau nuo kelionių organizatoriaus UAB ,,Fortūna Travel“ nepriklausančias aplinkybes. Tai leis Jums pasirinkti labiausiai Jūsų lūkesčius atitinkančią ir tenkinančią pažintinę kelionę autobusu.

Atkreipiame dėmesį, kad šalyse į kurias UAB ,,Fortūna Travel“  organizuoja pažintines keliones klimatas, gyvūnija, augmenija ir kiti veiksniai gali skirtis nuo esančios Lietuvoje, rekomenduojame visuomet būti pasirūpinus tinkamomis apsaugos ir kitomis Jums būtinomis ir reikalingomis priemonėmis, viešint kitoje šalyje.

Ar UAB ,,Fortūna Travel“ organizuojamos kelionės tinkamos riboto judumo asmenims reikėtų klausti agentūros darbuotojų atskirai .

Kelionių organizatoriaus UAB ,,Fortūna Travel“ pažymėjimo Nr. KOFG001422.

Adresas: Liepkalnio g. 2, Vilnius,  (8 5) 268 59 66, info@ft.lt.

Versija spausdinimui >>>

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.