Anykščiai – Rokiškis – Biržai

0
Kaina
Kaina
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

1088

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 2 dienos
Lietuva
Nuotraukos
Aprašymas

1 diena. Vyksime į Anykščių kraštą. Sakoma, kad jis – aukštaičių istorijos ir kultūros lobynas. Šiame krašte nuostabiai dera gamta, istorija, kultūra. Aplankę Anykščių šilelį, atvyksime į Anykščių miestelį. Ekskursija Anykščių Šv. Mato bažnyčioje, „Angelų muziejuje“*. Sukauptą angelų kolekciją bažnyčiai padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris.

Pasigrožėsime Anykščių kraštu apsilankydami apžvalgos aikštelėje*. Užlipę saugiais laiptais su dviem tarpinėmis poilsio aikštelėmis į bokštą, pro bažnyčios navas galėsime apžvelgti Anykščių apylinkes iš 32 m. aukščio. Dešiniajame 79 m aukščio bokšte įrengtą aikštelę galima pasiekti 186 metaliniais laiptais. Užkopę į viršų lankytojai atsiduria tiesiai po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsiveria Šventosios upės slėnio panorama. Tarpinėse aikštelėse rengiamos bažnytinio meno ekspozicijos.

Pagal galimybę ekskursiją tęsime į Arklio muziejų*. Tai  aukštaitiškų sodybų apsuptyje stūksantis vienintelis toks muziejus Lietuvoje, nestokojantis lankytojų dėmesio. Pastaraisiais metais atnaujintos muziejaus ekspozicijos, lankytojai gali susipažinti su įvairiais žemės ūkio padargais, transporto priemonėmis, kavalerijos istorija, sužinoti apie arklį visokiausių įdomybių. Pagal galimybę sudalyvausime edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“*. Ragausime tikrus kaimiškus pietus: dešreles su troškintais kopūstais, bulves su sviestu, silkę, įvairias mėsas, sūrius, medų, vaišinsimės gėrimais.

Pagal galimybę vyksime į modernią įmonę “Anykščių vynas”. Programos “Vyno kelias”* metu susipažinsime su įmone bei degustuosime “Anykščių vyno” gėrimų. Bendrovės specialistai supažindins su gėrimų sudėtimi, skonio ir kvapo ypatumais, vartojimo kultūra. Vakare vyksime į nakvynės vietą.

2 diena. Ryte išvyksime į Lietuvos sūrių sostinę – Rokiškį. Puikiuose XVIII a. grafų Tyzenhauzų rūmuose, dalyvausime programoje „Sūrio kelias“, kurios metu sužinosime apie sūrio pavadinimo kilmę, senovinę ir dabartinę sūrių gamybos technologiją.

Ragausime keturių rūšių fermentinį sūrį – „Montekampas“, „Gouda“, „Mozarella“, „Rokiškio sūris“ ir baltą varškės sūrį, gersime baltą vyną, be to vaišinsimės kaimišku skilandžiu, namine rugine duona bei gardžiu naminiu pyragu. Apžiūrėsime rūmų menes, sužinosime daug įdomių faktų iš grafų gyvenimo. Pasivaikščiosime centrine miesto alėja, aplankysime XX a. pr.  Silezijos meistrų statytą Šv. Mato bažnyčią, kurią puošia Prancūzijos, Austrijos, Belgijos ir Vokietijos meistrų darbai.

Iš sūrių sostinės patrauksime į netoli Biržų esantį Kirkilų kraštovaizdžio draustinį – unikalią vietą, kurioje tyvuliuoja net 300 nedidelių karstinės kilmės ežeriūkščių. Prie didžiausio Kirkilų ežero gyvenanti šeimininkė pavaišins mus pagal senolių receptus pagamintais patiekalais, žolelių arbata ir taukuose virtais “Kirkilų trapučiais”.

Pasivaišinę vyksime į šiaurės Lietuvos alaus sostinę – Biržų miestą. Ne savo upėmis, ežeru ar bažnyčios bokštais didžiuojasi biržiečiai, bet tame krašte atsiveriančiomis smegduobėmis, didinga pilimi ir, žinoma, biržietišku alumi. Vieną įspūdingiausių smegduobių ir mes su Jumis apžiūrėsime – Karvės olą, vienintelę Lietuvoje šachtinio tipo  įgriuvą, kurios požemiai nuo lankytojų akių slepia 5 urvus ir požeminį ežeriuką. Panašių įgriuvų Biržų rajone priskaičiuojama jau per 9000 ir kasmet jų daugėja, todėl vietiniai gyventojai tik didžiausiam priešui linki: “Kad tu prasmegtum…”. Pasivaikščiosime Biržų pilies menėse, o taip pat apsilankysime  seniausioje Lietuvoje Biržų alaus darykloje, ragausime penkių rūšių alaus, sužinosime daug alaus gamybos paslapčių. Norintiems pamankštinti kojas, pasiūlysime vienu ilgiausiu tiltu per seniausią dirbtinį ežerą Lietuvoje pasiekti grafų Tiškevičių „Astravo“ rūmus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos

 

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
-Bilietai į lankomus objektus;
– Degustacinės programos;
– Nakvynė.

 

PASTABOS:
–  Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt   arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.