Atkurtos Lietuvos šimtmečiui – maršrutas po Vakarų Lietuvą

0
Kaina
Kaina
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

904

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 dienos
Nuotraukos
Aprašymas

Savo kelionę pradėsime nuo Rasenių. Čia aplankysime Raseinių krašto istorijos muziejų, Muziejaus pastate nuo 1930 .veikė arešto namai, kuriuose buvo uždaromi perauklėti komunistuojantys jaunuoliai iš visos šalies. Išgirsime pasakojimą apie dvi iškilias šio krašto asmenybes- aktyvų Lietuvos valstybės kūrimo dalyvį Mykolą Sleževičių ir archeologą, Žemaitijos dvarininkų atžalą Tadą Daugirdą, kuris dalyvavo 1917 m. Lietuvos tautinės vėliavos kūrimo komisijoje. Raseiniuose aplankysime ir skulptoriaus Vinco Grybo ryžtingai pirmyn žengiančio 13 m aukščio plačiapečio vyro skulptūrą „Žemaitis“ – aukščiausią nepriklausomybės paminklą Lietuvoje.  Šis paminklas stebuklingai išgyveno sovietinę ir hitlerinę okupacijas.

Vykdami į Šilalę aplankysime ir įžymiuosius D. Poškos Baublius. Muziejų tūkstantmečio ąžuolo kamiene įrengė rašytojas, istorikas Dionizas Poška (1765–1830).

Vėliau keliausime į Kutalius, Signataro, prezidento A. Stulginskio tėviškę. Kutalių kaime gimęs Prezidentas buvo dvyliktas vaikas bežemių valstiečių šeimoje, kuriam buvo skirta šeimos kunigėlio dalia. Jis tapo pirmuoju konstituciniu LR prezidentu, jauniausiu Europoje.

Daug sužinoję apie Prezidentą vyksime į Bitėnus. Bitėnuose aplankysime Martyno Jankaus muziejų. Čia išgirsime istoriją apie vieną idealistą. Šiuose namuose Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjas, spaustuvininkas, aušrininkas Martynas Jankus (1858–1946) dar nuo 1883 m. slėpdavo į Didžiąją Lietuvą gabenamas draudžiamas knygas. Vėliau čia įkūrė ir spaustuvę. O Bitėnų kapinaitėse palaidoti abu Mažosios Lietuvos šviesuoliai Martynas Jankus ir Vilius Storosta-Vydūnas. Užkopsime ir ant Rambyno kalno pasigrožėti puikiu kraštovaizdžiu.

Vakare, sužinoję daug naujo apie Lietuvos šimtmečio istoriją, jos herojus, pilni įspūdžių, grįšime namo.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
-Bilietai į lankomus objektus –~20 Eur/asm.
– Asmeninės  išlaidos.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.