Aukštaitijos kulinarinio paveldo keliais bei Daugpilis

0
Kaina
Kaina
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

1665

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Kalėdinė Čekija

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 dienos
Nuotraukos
Aprašymas

1 Diena. Anksti ryte iš išvykstame Ignalinos link. Kelionę pradėsime aplankydami Palūšės Šv. Juozapo medinę bažnyčią su varpine. Šis architektūrinis paminklas ne tik atspindi seniausią Lietuvos medinių bažnyčių statybos laikotarpį, bet ir tai, jog jos statybai nėra panaudotas nei vienas geležinis vinis, o užrašas „Įženk geras“, tačiau „Išeik geresnis“ byloja apie jos ypatingumą.

Kelionę tęsime Strigailiškio kaime, sužinosime senuosius šio gaminio kepimo būdus, jį kepsime tikros ugnies kaitroje, degustuosime tradicinį ir trapųjį šakotį su kava ar arbata. Esant pageidavimui, už minimalų mokestį, galėsime vaišintis vokišku, vengrišku, lenkišku bei švedišku šakočiu. Pasmaguriavę tikrų tikrausio tradicinio aukštaitiško skanėsto, kelionę tęsime Zarasų raj. Pasižvalgysime į išskirtinės architektūros Zarasų miesto apžvalgos ratą, kuris Lietuvoje yra unikalus ir analogų neturintis statinys (17 metrų aukščio ir net 34 metrų pločio, o nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei miesto apylinkes).

Pasigrožėję Zarasų miesto panorama, keliausime į Šlyninkos vandens malūną, kuriame pasiklausysime pasakojimų apie grūdo kelią ir jo virsmą mūsų kasdienine duona, pasivaikščiosime po veikiantį malūną, suformuosime bei pašausime duonelės „Pagranduką“ į krosnį, vaišinsimės kaimišku sūriu, duona, blynais su 2 padažais.

Vėliau keliausime į Salaką, kuriame iš tiesų yra ką pamatyti. Pamatysime įspūdingą Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią. Bažnyčia įdomi tuo, kad visa sumūryta iš tašytų lietuviškų akmenų, turi romaniškojo stiliaus žymių. Salake apsilankysime Jūrų muziejuje. Įdomiausi eksponatai ekspozicijoje – didžiulis omaras, Japonijos jūros ežys, džiovintas rykliukas, piranija, sužinosite įdomių istorijų apie vandens gelmių gyventojus. Dienos kelionę baigsime nuostabioje sodyboje “ Paukščių sala” prie Luodžio ežero. Sodyboje galėsime pasimėgauti lietuviškos garinės pirties teikiamais malonumais, pavakarieniauti.

2 Diena. Papusryčiavę, kelionę tęsime antrame pagal dydį Latvijos mieste – Daugpilyje. Šiame mieste aplankysime A. Nevskio cerkvę, Daugpilio tvirtovę – didingą gynybinį statinį. Tai vienintelis beveik be pakitimų išlikęs XIX a. pirmosios pusės tvirtovės pavyzdys. Kelionę tęsime pasižvalgymu į Jugendo stiliaus pastatus, pasivaikščiosime Rygos pėsčiųjų gatve, Daugpilio universiteto skveru bei jame išvysime saulės laikrodį. Aplankysime Šventyklų kalvą ( La Baznickalnis) – tai vieta, kurioje stovi keturių konfesijų namai. Pagal pageidavimą, galima aplankyti Latgalos zoologijos soda. Čia, dirbtinėse džiunglėse, ropoja dėmėtieji pitonai, krokodiliniai kaimanai, tvenkinyje plaukioja raudonieji karpiai Koi, lianomis šokinėja linksmos makakos sterbliniai žinduoliai cukriniai posumai, plaukioja, švilpauja, šliaužioja, šokinėja ir skraido daugelis kitų tropinių gyvūnų. Vakarop grįžtame.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu  852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.