Daugpilio tvirtovė, Agluonos duonos bei Preili Lėlių muziejai

0
Kaina
Nuo48€1€
Kaina
Nuo48€1€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

2637

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 dienos
Išvykimas: 2022-07-02, 2022-07-16, 2022-07-30
Zarasai, Daugpilis, Agluona, Preili
Nuotraukos
Aprašymas

Savo kelionę pradėsime nuo krašto, kuriame gyvuoja žaliuojantys miškai bei mėlynuojantys vandenys. Tai Zarasų miestelis. Pakeliaukime vingiuojančių upių, dunksančių kalvų, slėnių ir garsiųjų ežerų apsuptyje. Šių apylinkių istorija siekia senuosius laikus: sėlių genties gyvenimą, susirėmimus su Livonijos ordinu, kuris iš Daugpilio per Zarasų kraštą verždavosi į Lietuvą. Tiek apie šio krašto, tiek Zarasų miesto atsiradimą sklando legendos, pasakojančios apie kadaise čia gyvenusius galiūnus ir milžinus. Šiame krašte pasivaikščiosime po išskirtinės architektūros Zarasų miesto apžvalgos ratą, kuris Lietuvoje yra unikalus ir analogų neturintis statinys (17 metrų aukščio ir net 34 metrų pločio, o nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei miesto apylinkes). Taip pat pasivaikščiosime po prieš metus naujai sutvarkytą Zarasų ežero pakrantę bei salą.

Pasigrožėję Zarasų miesto panorama, kelionę tęsime antrame pagal dydį Latvijos mieste – Daugpilyje. Šiame mieste pamatysime A. Nevskio cerkvę, Daugpilio tvirtovę – didingą gynybinį statinį. Tai vienintelis beveik be pakitimų išlikęs XIX a. pirmosios pusės tvirtovės pavyzdys. Kelionę tęsime pasižvalgymu į Jugendo stiliaus pastatus, pasivaikščiosime Rygos pėsčiųjų gatve, Daugpilio universiteto skveru bei jame išvysime saulės laikrodį. Taip pat lankysitės ,,Šmakovkos“ muziejuje. Čia turėsite puikią galimybę padegustuoti šio seniausio latviško gėrimo, kuris yra Latgalos kulinarinis paveldas.

Aplankysime Šventyklų kalvą ( La Baznickalnis) – tai vieta, kurioje stovi keturių konfesijų namai. Pagal galimybę apsilankysime Latgalos zoologijos sode. Čia, dirbtinėse džiunglėse, ropoja dėmėtieji pitonai, krokodiliniai kaimanai, tvenkinyje plaukioja raudonieji karpiai Koi, lianomis šokinėja linksmos makakos sterbliniai žinduoliai cukriniai posumai, plaukioja, švilpauja, šliaužioja, šokinėja ir skraido daugelis kitų tropinių gyvūnų. Kelionę tęsime Agluonos mieste, kur spėjama buvo nužudytas Lietuvos karalius Mindaugas. Ta proga čia planuojama už paaukotas lėšas pastatyti paminklą 2013 m. per 750-ąsias Mindaugo žūties metinėms.

Čia mes išvysime didžiausią katalikų šventovę Latvijoje – Agluonos baziliką. Tai viena iš garsiausių pasaulio šventovių, kurios viduje yra kryžminiai skliautai, arkos, puošniai dekoruotos rokoko stiliaus elementais kolonos. Bažnyčioje saugoma didelė paveikslų, skulptūrų ir meno vertybių kolekcija, kurioje yra ir garsusis Agluonos Stebuklingosios Dievo Motinos šventas paveikslas, atidengiamas tik per religines šventes. Manoma, kad paveikslas turi gydomųjų galių. 1993 m. Agluonos šventovėje lankėsi Romos popiežius Jonas Paulius II. Dėl šio vizito buvo atlikti dideli maldos namų atnaujinimo darbai, sutvarkyta aplinka.

Aplankysime Kristaus Karaliaus kalną, kuris yra unikalus skulptūrų kompleksas, atidarytas jau 2006m., sukurtas kaip padėka Dievui, Jėzui Kristui kaip dvasinė vieta, kurioje žmonės gali pasisemti dvasinių vertybių.

Praleidę laiką šventoje vietoje, keliaujame aplankyti Agluonos duonos muziejaus, kuriame mes ne tik sužinosime įdomių dalykų apie duonelę bei jos kepimo procesą, tačiau ir degustuosime šviežios duonelės su žolelių arbata. Muziejuje degant žvakėms, ant stalo garuoja žolelių arbatos ąsotėliai, ant lininės staltiesės – kvapni ruginė duona. Kiekvienas galėsime pasukti girnas, savo rankose palaikyti pilną grūdų sėtuvę, pamatyti muziejuje surinktą daugiau kaip šimta su grūdų perdirbimu ir duonos kepimu susijusių eksponatų:spragilų, ližių, duonkubilių ir kito.

Galiausiai savo kelionę vainikuosime Preili krašte. Tai viena iš seniausių gyvenvečių Latvijoje, kuri pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėta 1250 metais. Čia išvysime dvaro rūmų griuvėsius, apsilankysime unikaliame Lėlių muziejuje. Tai nėra tradicinis lėlių muziejus, kur eksponuojamos šiuolaikinės Barbės ar Bratz lėlės. Čia išvysime didelę paletą jausmų, įamžintų lėlių formose: besišypsančios, flirtuojančios, verkiančios, svajojančios ir kitokias emocijas reiškiančios gražuolės smalsiai stebi kiekvieną muziejaus lankytoją, dovanodamos, rodosi, tikrai nesumeluotą emociją. Įėję į Lėlių muziejaus kiemą, pasijusime lyg patekę į pasakų pasaulį – pakelėje stūkso miniatiūrinės pilys, kuriose matyti maži žmogeliukai, užsiimantys kasdieniais darbais ir važinėjantys mažutėse karietose.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
– Bilietai į lankomus objektus –~25 Eur/asm.
– Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
– Asmeninės  išlaidos.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 34 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
– Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
– Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt   arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.