DZŪKIJOS SKONIAI IR KITOS ĮDOMYBĖS

0
Kaina
Nuo89€
Kaina
Nuo89€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

989

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 2 d.
Išvykimas: 2022-04-30, 2022-05-07, 2022-05-28
Punia, Raižiai, Alytus, Druskininkai
Nuotraukos
Aprašymas

1 diena. Dzūkija yra vienas iš  Lietuvos etnokultūrinių regionų. Jis apima didžiąją dalį pietrytinės šalies teritorijos. Projekto teritorija apima kiek mažesnę regiono dalį – Varėnos, Lazdijų raj., Druskininkų sav., dalį Alytaus ir Vilniaus raj. Dzūkijos pavadinimas palyginti naujas ir atsirado tik XIX a. Jis kilo nuo gyventojų dzūkininkų tarmės ir kitų tarminių ypatumų. Senasis Dzūkijos krašto pavadinimas yra Dainava. Pirmą kartą jis paminėtas 1253 m. karaliaus Mindaugo laiške Livonijos ordinui.

Savo kelionę pradėsime Punioje – vienoje iš gražiausių Alytaus krašto miestelių, garsėjančiu savo praeitimi. Čia dunkso vienas didžiausių ir gražiausių piliakalnių Lietuvoje. Manoma, kad ant Punios piliakalnio 1336 m. vyko žymusis Pilėnų mūšis. Nuo piliakalnio atsiveria kerinti panorama – kitame krante didingas Punios šilas, nuostabus Nemuno vingis. Punioje prasideda Nemuno kilpų regioninis parkas. Miestelį puošia Šv. Jurgio koplytėlė, skirta pagerbti 1831 m. sukilėlius, Punios Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia. Punią mėgo Vytautas Didysis. Čia jis buvo įkūręs savo rezidenciją, kurioje per metus praleisdavo bent pora mėnesių.

Vėliau keliausime į Panemunės dzūko pirkią, kurioje galima paskanauti razavų blynų arba dzūkiškų bulvinių bandų, kurios yra EDEN projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2015. Turizmas ir vietinė gastronomija“ nugalėtojų dešimtuke. Vėliau mūsų kelias vingiuos link Pivašiūnų miestelio, kuris garsėja Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia ir kuri įtraukta į Jono Pauliaus piligrimų kelią Lietuvoje. Miestelyje galima apsilankyti  Pivašiūnų amatų centre.

Keliausime į Raižius, kurie garsėja kaip žymus Alytaus krašto totorių centras. Čia stovi 1889 m. statyta mečetė, kurioje yra 1684 m. pagamintas minbaras (sakykla). 2010 m. birželio 26 d. netoli mečetės, ant kalnelio, atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam. Ta pačia proga prie mečetės sumontuoti Jono Naviko sukurti du saulės laikrodžiai, kurių vienas rodo vietos laiką, antrasis – Griunvaldo (Lenkija). Tai vieninteliai tokie laikrodžiai Lietuvoje. Raižių totorių bendruomenės namuose yra paskanausite totoriško pyrago – šimtalapio. Galiausiai keliausime į Alytų, kur mūsų lauks pažintis su miesto įžymybėmis: Rotušės a., Laisvės angelo paminklu, memorialu „Nurimęs varpas“, miesto sodu ir pan.

Lankysimės “Alitos” gamykloje, kurioje pamatysime gamyklos darbą iš arti: susipažinsime su fermentacijos cechu, klasikinio putojančio vyno brandinimo subtilybėmis, pačia gamykla, degustuosime gamyklos gaminamos produkcijos. Įmonės ekspertai supažindins su kiekvieno degustuojamo gėrimo istorija, kilme, gamybos technologija ir vartojimo tradicijomis. Keliaujame į Druskininkus. Laisvas laikas. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Pažintis su Druskininkais. Sužinosite, kur ir kodėl ištryško mineraliniai šaltiniai, kodėl jie taip garsina Druskininkų kurortą. Aplankysite Druskininkų gydyklos biuvetę ir tiesiai iš gręžinių paragausite mineralinio vandens. Nusiprausite legendomis ir stebuklingais pagijimais apipinto giliausio ir sūriausio “Grožio” šaltinio mineraliniu vandeniu. Pasivaikščiosite vaizdingomis Nemuno ir Ratnyčėlės pakrantėmis, kurias taip mėgo žymus XX a. pr. lietuvių dailininkas bei kompozitorius M.K. Čiurlionis. Pasigrožėsite šio miesto muzikiniu fontanu. Pageidaujant, galėsime keltis per Nemuną specialiu keltuvu. Kabinos keleiviams perkelti numatytos su dideliais panoraminiais langais į visas puses, todėl galėsite pasigrožėti nuostabia gamta.

Turėsite puikią galimybę apsilankyti ,, Druskininkų vandens parke“. Čia Jūsų lauks šildančios ir sveikatą gerinančios pirtys, sūkurinės vonios ir daug kitų atostogomis kvepiančių malonumų. Pailsėję ir įgavę naujų jėgų vėliau keliausite į namus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– 1 nakvynė su pusryčiais;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Bilietai į lankomus objektus ir degustacijos;
– Apsilankymas vandens parke;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

PASTABOS:
– Minimalus keliautojų skaičius nuo 5 asmenų (mikroautobusu) iki 50 asmenų laikantis visų saugumo reikalavimų;
– Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.