Į EŽERŲ KRAŠTĄ TYRINĖTI PRAEITIES!

0
Kaina
Nuo26€1€
Kaina
Nuo26€1€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

142

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 d.
Išvykimas: 2022-04-14, 2022-04-21, 2022-05-12, 2022-05-27, 2022-06-08
Mindūnai, Kaltanėnai, Palūšė
Lietuva
Nuotraukos
Aprašymas

Keliaukime į vieną gražiausių Lietuvos regionų, kur tyvuliuoja ežerai, nepailsdami čiurlena upeliai, o jiems savo ošimu pritaria šimtamečiai miškai. Aukštaitija – legendomis apipintas ežerų kraštas, kelionė po jį patiks ir trokštantiems nuotykių, ir pasiilgusiems vaizdingų panoramų, ir besidomintiems istorija.

Pažintį su ežerų kraštu pradėsime Mindūnuose. Mindūnai garsėja muziejų kompleksu, kuris priklauso Molėtų krašto muziejui. Čia įsikūręs vienintelis Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejus, Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija bei Molėtų krašto tradicinių amatų centras. Ežerų žvejybos muziejuje demonstruojama senoji žvejo buitis ir senieji žvejybos įrankiai. Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija talpina kelis šimtus gyvūnų ir paukščių iškamšų bei kitų medžioklės trofėjų iš viso pasaulio (Esant pageidavimui gali dalyvauti 3 valandų trukmės gamtininko Andrejaus Gaidamavičiaus gamtos pažinimo žygyje „Nuo muziejaus iki bokšto“)

Turėsite puikią progą išbandyti savo aukščio baimę lipdami į aukščiausią Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą. Tai 36 m aukščio metalinė konstrukcija, kuri yra aukščiausia Lietuvoje, su jos viršutinėje dalyje esančia platforma, skirta apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais Baltaisiais Lakajais, Juodaisiais Lakajais, Siesarties ežeru su salomis bei garsiąja Labanoro giria.

Savo kelionę tęsime į Kaltanėnus. Kaltanėnų dvaras – Kaltanėnai rašytiniuose šaltiniuose paminėti 1432 – 1440 m. laikotarpyje, kaip dvaras, nuo XVII a. – kaip miestelis. 1633 m. pastatyta bažnyčia, įsteigtas pranciškonų vienuolynas, o prie jo ir mokykla.

Kaltanėnuose yra įsikūręs Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras. Čia dalyvausite kultūros paso programoje ,,Ką pilkapiai mena“. Programos tikslas pristatyti Lietuvos valstybės pradžią menančius archeologinius, istorinius paminklus. Aplankysite Palūšės pilkapio ekspoziciją ir akmens amžiaus būstą, sužinosite apie laidojimo pilkapiuose papročius ir ANP teritorijoje esančius pilkapius. Keliausite dviračiais ir susipažinsite su XIII a. Rėkučių gynybiniu įrenginiu bei gamtinės aplinkos pritaikymu Nalšios žemės gynybinėje sistemoje. Lankysitės Nalšios muziejaus Reškutėnų filiale, jungiančiu priešistorę, istoriją ir dabartį, pamatys archeologinius radinius. Atliksite įvairias užduotis, kurios privers pasukti galvas, sužadins smalsumą. O ir praleistas laikas gamtoje neprailgs ir paliks daug neišdildomų įspūdžių. (Esant pageidavimui galima dalyvauti mielinių bandelių kepimo edukacijoje Reškutėnų tradicinių amatų centre).

 Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

 Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
– Ekskursija Ežerų žvejybos muziejuje ir Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija apžiūra – 5,00 Eur/asm.
– Mielinių bandelių kepimo edukacija – 3,00 Eur
– Pietūs

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 30 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
– Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.