Į ,,ZANAVYKIJĄ“ RAGAUTI!

0
Kaina
Nuo42€1€
Kaina
Nuo42€1€
Kelionė šiuo metu nepasiekiama.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

2215

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 diena
Išvykimas: 2022-06-24, 2022-07-09, 2022-07-30
Raudondvaris, Lukšiai, Šakiai, Gelgaudiškis, Kiduliai
Nuotraukos
Aprašymas

Keliausime į Zanavykiją. Zanavykija – vadinamoji Suvalkijos dalis, apimanti Šakių rajoną. Šakiai yra laikomi Zanavykų sostine. Pirmasis sustojimas pasigrožėti šventėms pasipuošusiu Raudondvario dvaru. Čia Kalėdoms įkurtas miestelis nukels Jus į pasaką. Čia Jūsų lauks teatralizuota ekskursija su renesanso dama. Leisitės kartu į dvaro istorijos labirintus, susipažinsite su iškiliausiais pilies valdytojais bei sudalyvausite tikruose renesanso šokiuose!

Toliau savo kelionę tęsime į Zyplius. Lankysimės Zyplių dvare.  XIX a. vid. įkurtą Zyplių dvaro ansamblį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu iš didžiausių parkų su balzaminių tuopų ir skroblų alėjomis Lietuvoje, čia kuriama ypatinga kultūrinė erdvė pažintinei, tiriamajai, švietėjiškai veiklai… Ekskursijos metu susipažinsite su dvaro istorija. Restauruotoje Zyplių dvaro virtuvėje įsikūrusiame restorane ,,Kuchmistrai“ galima paragauti pagal Lietuvos didžiosios kunigaikštystės kuchmistrų (virtuvės šefų) tradicijas pagamintų dvariškų patiekalų bei pasimėgauti dar neatrastais skoniais.

Dalyvausite edukacinėje programoje ,,Zanavykų ragaučius“. Jos metu Jus pasitiks „gaspadinė“ ir jos „mergučės“, kurios supažindins su zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istorija, mokins vietinės šnektos ir net susodins už stalo pagal unikalias krašto tradicijas! „Zanavykų Ragaučiaus“ edukacinę programą aplankę žmonės sako, kad ši galimybė paglosto ne tik jų skrandį, bet ir širdį: vieni nuoširdžiai pasilinksmina, o kiti kartais net braukia ašarą iš naujo atradę tikrą, gyvą, unikalią ir net šiek tiek egzotišką Lietuvą..

Prisiragavę gardžiausių patiekalų ir atsigaivinę namine gira keliausime į Zanavykų sostinę –Šakius. Čia Jūsų lauks ekskursija, kurios metu susipažinsite su miesto istorija. Šakius puošia miesto skveras su plieno konstrukcijos 24 varpų karilionu, kurį nuliejo viena geriausių varpų liejyklų Olandijoje „Royal Eijsbouts“, o kariliono konstravimą kuravo kompozitorius karilionininkas Giedrius Kuprevičius. Varpų muziką galite išgirsti darbo dienai prasidedant, jai įpusėjus ar besibaigiant. 2017 m. atidengtas pirmasis paminklas Šakiuose – skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio bronzinė skulptūrinė kompozicija „Simboliai laike“ – skirtas įamžinti kalbai ir žmogaus pažinimo keliui. Kompozicija sudaryta iš bronzinės mergaitės, rankose laikančios knygą, skulptūros ir šaligatvyje įspaustų jos pėdų–abėcėlės raidžių žymių.

Savo kelionę tęsime į Gelgaudiškio dvarą. Apsilankysime jaukiose, ypatingą aurą išsaugojusiose Gelgaudiškio dvaro menėse, susipažinti su turtinga jo istorija. Teatralizuotos ekskursijos metu Jus pasitiks dvaro ponia, pasakos dvaro istorija, supažindinama su unikalia rūmų puošyba (secesija), su 19-20 a. pradžios gyvenimo būdu dvare. Salėje antroji dvaro ponia pakvies pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių. Esant pageidavimui dvare galima pasivaišinti pyragu su kava.

Kelionės pabaigoje dar kartą pamaloninsite savo skonio receptorius- keliausite paragauti sodraus skonio „Šešių uogų vyno“ Kiduliuose. Ar galėjote įsivaizduoti, kad apdainuotas „Pienių vynas“ iš tiesų egzistuoja? 10 vynų degustacijos metu paragausite ypatingo skonio pienių vyno, savo skonio receptorius pamaloninsite skanaujant sodraus skonio „Šešių uogų“, juodųjų serbentų raudonąjį ir rožinį vyną su mėta, rausvą pienių-uogų vyną ar pusiau saldaus ir pusiau sauso vyšnių, aronijų ir karališko midaus vyno, bet ir susipažinsitei su vyno daryklos savininko vyno filosofija. Tad diena tikrai neprailgs ir namo sugrįšite kupini įspūdžių.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos ekskursijos metu gido – kelionės vadovo paslaugos;
– Vietinio gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
– Teatralizuota ekskursija su Renesanso dama Raudondvario dvare – 3 Eur/asm.
– Ekskursija Zyplių dvare – 3 Eur/asm.
– Edukacinė programa „Zanavykų ragaučius“ – 12 Eur/asm.
– Ekskursija su dvaro šokių pamoka Gelgaudiškio dvare – 5 Eur/asm.
– Ekskursija su šokiais ir dvaro vaišių degustacija Gelgaudiškio dvare – 8 Eur/asm.
– Vyno degustacija (10 rūšių) – 8 Eur/asm.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
– Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.