ISTORIJOS IR GAMTOS TAKAIS: KUOKNESĖS, LYGATNĖS IR CĖSIŲ PASLAPTYS

0
Kaina
Nuo49€1€
Kaina
Nuo49€1€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

1475

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 diena
Išvykimas: 2022-10-01, 2022-10-28, 2022-11-19
Kuoknesė, Cėsis, Lygatnė, Ikškilė
Nuotraukos
Aprašymas

Anksti ryte išvykstame Latvijos link. Atvykstame į Kuoknesę – vieną iš unikaliausių ir populiariausių lankytinų vietų Latvijoje. Ekskursija su vietiniu gidu. Apžiūrėsime pilies griuvėsius. 1209 metais vyskupas Albertas davė nurodymą buvusios senos medinės pilies vietoje pastatyti naują akmeninę pilį. Šiaurės karo metu, 1701 metais, saksai prieš pasitraukdami, pilį susprogdino ir daugiau ji nebuvo atstatyta. Iki 1966 metų pilies griuvėsiai buvo ant aukštos kalvos, tačiau pastačius Plevinskio HE jo egzistavimą užtvindė Daugavos ir Persės vandenys.

Pasakojama legenda, kad kadaise pilies valdovo dukra įsimylėjusi paprastą sodininką. Kuomet tėvas sužinojo apie dukros pasirinkimą, nužudė vaikiną, o mergina iš sielvarto iššokusi nuo pilies bokšto. Sakoma, jog vėliau mergina ne sykį matyta sėdinti ant akmens Perses upės pakrantėje ir šukuojanti plaukus.

Toliau savo kelionę tęsime į Cėsį.  Lankysimės Cėsio viduramžių pilyje, kuri  buvo vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kuriuos senojoje Latvijos teritorijoje pastatė kryžiuočiai. Laiko tėkmei atsispyręs ir išlikęs pilies pastatų ansamblis laikomas monumentaliu architektūros paminklu, atspindinčiu Livonijos periodo statybos tradicijas ir meno stilių.

Vykstame į Lygatnę. Gyvenvietė pradėjo formuotis XIX a. pradžioje, kai buvo pastatytas popieriaus fabrikas. Pažintis su miesteliu. Lankysimės slaptame tarybinių laikų bunkeryje. Lygatnės bunkeris įrengtas devynių metrų gylyje po žeme. Baiminantis branduolinio karo čia buvo paruošta slėptuvė vietos Latvijos komunistų valdžios elitui. Jis unikalus, nes buvusioje TSRS ir net pasaulyje yra mažai taip gerai išsilaikiusių branduolinių slėptuvių ir dar su autentiškais to laikmečio eksponatais. Lygatnės apylinkės traukia ne tik savo bunkeriu. Miestas apsuptas Gaujos Nacionalinio parko, o pati Lygatnė vadinama „olų miestu”, nes upės krantuose yra daugybė olų, kurias vietiniai gyventojai naudoja kaip rūsius daržovėms laikyti ir netgi kaip garažą! Kai kurių jų ilgis siekia daugiau nei 100 metrų, o iš viso suskaičiuota daugiau negu 150 olų – rūsių. Pasivaikščiosime Lygatnės gamtos pažinimo taku ir pasigrožėsime nuostabiais Gaujos upės slėnio vaizdais.

Keliaujame į beržų sulos ir jo gaminių daryklą „Libertu“ esančią Ikškilėje. Turėsite puikią progą paragauti visko, ką galima pagaminti iš beržų sulos. Klausydamiesi įdomių pasakojimų ragausite limonado, sirupo ir net beržų sulos šampano. Apžiūrėsite gaminamos produkcijos rūsius.
Puikiai  ir praleidę laiką, nusipirkę lauktuvių keliausime į namus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
– Kuoknesės pilies griuvėsiai – 1,60 Eur/asm., 1 Eur/asm. vietinio gido paslaugos
– Ekskursija ir įėjimo bilietai Cėsio pilyje – 9 Eur/asm.
– Ekskursija bunkeryje su pietumis  valgykloje  – 8,80 Eur/asm. (anglų kalba – 13,20 Eur/asm.)
– Sulos degustacija – 7 Eur/asm.
– Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
– Asmeninės  išlaidos.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
–  Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
–  Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.