ISTORIJOS LIUDININKĖS – PANEMUNĖS PILYS

0
Kaina
Nuo40€1€
Kaina
Nuo40€1€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

735

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Kalėdinė Čekija

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 diena
Išvykimas: 2022-10-01, 2022-10-15, 2022-10-29
Raudondvaris, Vilkija, Seredžius, Veliuona, Raudonė, Panemunė, Šilinė, Girdžiai
Nuotraukos
Aprašymas

Savo kelionę pradėsime Kauno apylinkėse – abipus Nemuno. Kauno rajono savivaldybėje vingiuojanti Nevėžio upė savo vandenimis apglėbia Raudondvarį, garsėjantį Raudondvario pilimi – rūmais. Tai vietos įžymybė, čia esančio dvaro pagrindinis akcentas. Nuo šios raudonų plytų pilies – rūmų kilo ir vietovės pavadinimas. Teatralizuotos ekskursijos metu susipažinsite su Raudondvario dvaro istorija ir iškiliausiais jo valdytojais. Pakeliausite laiku nuo Renesanso iki XX a. pradžios. Išgirsite garsiąją Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją bei sužinosite, kaip jie buvo susiję su Raudondvario dvaru. Pasivaikščiosite dvaro parke, pasigrožėsite vienu ryškiausių renesanso ir romatizmo stiliaus dvaro ansamblių Lietuvoje. Ekskursijos pabaigoje būsite pakviesti į vieną ištaigingiausių dvaro menių – grafų pokylius ir gyvąją orkestro muziką menančioje baltojoje pokylių menėje Renesanso dama pakvies visus pasimokyti Renesanso šokių žingsnelių.

Toliau vykstame į Vilkiją apžiūrėti šio miesto įžymybių. Visų pirma, apsilankysime Šv. Jurgio bažnyčioje. Ant kalvos stovinti bažnyčia matyti visoje miesto panoramoje, taip pat ir kitame Nemuno krante. Šv. Jurgio bažnyčia – neogotikinė, skliautuota, lotyniško kryžiaus plano , bei gotiškų formų langais. Šventoriuje yra įrengta pakyla, nuo kurios atsiveria Nemuno panorama.

Keliaudami toliau, sustojame Seredžiuje. Užlipsime ant šalikelėje stūksančio Seredžiaus piliakalnio, dar vadinamu Palemono kalnu, pasigrožėkime atsiveriančiu vaizdu į apačioje tekantį Nemuną. Išvažiavę iš Seredžiaus, aplankysime Belvederio dvaro rūmus. Išvysime buvusius įspūdingus dvaro rūmus su belvederio bokštu, peizažinį parką, kitus išlikusius pastatus.

Kelionę tęsime Veliuonoje – viena seniausių vietovių Lietuvoje, apylinkėse stūksantis piliakalniai mena XIII – XIV a. Vykusios kovos su kryžiuočiais. Čia aplankysime Raudonės pilį ir užlipsime į pilies bokštą. Žalumoje paskendę pilies kompleksas savo raudonų plytų mūrų švyti iš toli, šalia išlikęs ir parkas, kuriame stove senas malūnas. Raudonės pilį juosia pilies parkas, Beždžionkalnis, Meilės, Draugystės kalnai. Dalyvausite ekskursijoje apie Raudonėje po ąžuolu pietavusį Lietuvos kunigaikštį Gediminą, pilyje tebegyvenančius vaiduoklius, parke raudančią kunigaikštytę Balandą. Po ekskursijos turėsite progą pasimėgauti įvairiomis arbatomis su pyragu ar kitokiais skanėstais.

Esant pageidavimui galima dalyvauti edukacinėje programoje ,,Žvilgsnis į dvaro virtuvę…“. Programos metu išgirsite pasakojimą apie Raudonės pilies istoriją, dvariškių gyvenimą, gražiausias jų meilės istorijas,  dvaro virtuvės paslaptis ir joje ruoštus patiekalus. Vėliau Jūsų lauks bendruomenės šeimininkių pagamintų „Sofijos virtinukų“, turinčių kulinarinio paveldo sertifikatą, degustacija. Galima rinktis virtinukus su mėsos arba su varškės įdarais, arba ragauti abiejų rūšių virtinukų. Virtinukai patiekiami su specialiu padažu, o pageidaujantiems – su grietine. Mėgausitės „Pilies parko žolelių arbata“ (karšta arba šalta), prie kurios patiekiama bendruomenės šeimininkių keptas pyragas arba pyragaičiai. Pageidaujantys galės paragauti ąžuolo gilių kavos.

Toliau keliausime aplankyti dar vieną pilį – Panemunės. Čia didelį įspūdį palieka didingi bokštai su šaudymo angomis, pilį supantis parkas ir vandens telkiniai.

Pagal pageidavimą, vyksime į Medaus slėnį, kuriame degustuosime įvairių rūšių medų. Arba galima sūrio ir pieno desertų degustacija. Degustacijos metu ragaujami įvairių rūšių fermentiniai sūriai, varškės sūriai bei šviežūs fermentiniai sūreliai.

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
– Teatralizuota ekskursija Raudondvario dvare – 3,00 Eur/asm.
– Apsilankymas Belvederio dvaro rūmuose – 3,00 Eur/asm.
– Ekskursija Raudonės pilyje – 3,00 Eur/asm.
– Dalyvavimas edukacinėje programoje ,,Žvilgsnis į dvaro virtuvę“ – 10,00 Eur/asm.
– Ekskursija Panemunės pilyje – 5,00 Eur/asm.
– Medaus degustacija – 4,00 Eur/asm.
– Sūrio ir pieno desertų degustacija – 15,00 Eur/asm.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant ne mažiau kaip 34 asmenų grupei iš Vilniaus (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
– Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.