KĄ PASAKOJA AUKŠTATIJOS DVARAI

0
Kaina
Nuo25€1€
Kaina
Nuo25€1€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

1025

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 d.
Išvykimas: 2021-09-25, 2021-10-05, 2021-10-16
Krikštėnų dvaras, Salos, Rokiškis, Ilzenbergo dvaras
Nuotraukos
Aprašymas

Dvarai, žaliuojančių parkų supami architektūriniai ansambliai, gaubiami istorinio šydo, lyg brangakmeniai nubarstantys visos Lietuvos kraštovaizdį… Juose saugoma Tėvynės ir kiekvieno iš mūsų praeities dalelė.

Kviečiame pažvelgti iš arčiau, daugiau sužinoti apie kultūros paveldo objektus, apsilankyti dvaruose ir patirti unikalią jų atmosferą.

Savo kelionę pradėsime Krikštėnų dvare. Krikštėnų dvaras minimas nuo XVIII a. kaip kunigaikščio Ksavero Bogušo nuosavybė. jam išsikėlus į Varšuvą, dvarą valdė Vilniaus vicegubernatorius Bagnevskis, vėliau – Julijonas Pac Pamerneckis. Šis dvaro savininkas XIX a . viduryje Krikštėnuose pastatė vėlybojo baroko stiliaus rūmus. Jo sūnus pardavė dvarą carinės Rusijos admirolui prancūzų kilmės Ignui de Bondi, kurio giminei dvaras priklausė iki 1940 m.

Po karo rūmai priklausė Krikštėnų tarybiniam ūkiui, buvo apleisti. 1994 m. dvaras grąžintas de Bondi giminės paveldėtojams, kurie jį pardavė dabartiniam dvaro savininkui ir valdytojui. 2010 m. šio žmogaus iniciatyva buvo sutvarkyta Krikštėnų dvaro aplinka, rūmai rekonstruoti, dalinai restauruoti bei pritaikyti turizmo ir visuomenės reikmėms.

Ekskursija po dvarą. Dvare yra įsikūręs restoranas ,,Roko virtuvė“.  Restoranui vadovauja charizmatiškas ir jaunas virtuvės šefas Rokas, kuris nestinga išradingumo bei nebijo eksperimentuoti, todėl kaskart klientams siūlo naujų, dar neatrastų skonių. Tad turėsite puikią progą padegustuoti siūlomų patiekalų arba pasimėgauti gabalėliu Krikštėnų dvaro pyrago su kava.

Keliaujame Rokiškio krašto link. Sustosime ir pasižvalgysime viename unikaliausių ir gražiausių šalies kampelių – Salose. Didingos istorijos ir romantiškomis legendomis apipintos Salos – Dviragio ežero saloje įsikūręs miestelis savo kontūrais – tarsi miniatiūrinė Lietuva, pasipuošusi neoklasicistinio stiliaus dvaru, menančiu didikų Kęsgailų, Radvilų, Morikonių ir grafų Tyzenhauzų gyvenimą. Čia yra ir vienas seniausių Lietuvos parkų, stebinantis milžiniškomis tuopomis, o didikų laikais garsėjęs žvėrynu ir jame gyvenusiais lokiais.

Savo kelionę tęsime į Rokiškį. Apžvalginė ekskursija po Rokiškį. Ekskursijos metu sužinosite miesto istoriją, kuri rašytiniuose šaltiniuose minima jau daugiau kaip 520 metų. Sužinosite apie Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios ansamblio statybą, aplankysite grafų laidojimo kriptą, esančią po centriniu bažnyčios altoriumi, užlipsite į galeriją, jungiančią varpinę su bažnyčia. Atnaujinta Tyzenhauzų alėja, kuri veda tarp dviejų dvaro tvenkinių, nueisite iki dvaro sodybos. Dvare, apsuptame seno parko medžių, įsikūręs Rokiškio krašto muziejus. Čia Jūsų lauks išskirtinės ekspozicijos. Aplankysite Liongino Šepkos medžio skulptūrų parką. Mitologija apgaubtas Velniakalnis – sakralinis Rokiškio priemiestis, sužavės Kalvarijų koplyčiomis, vaizduojančiomis Kristaus kančios stadijas. Kalvarijas supa 500 ąžuolų giraitė bei Velniakalnio sporto aikštynas.

Toliau mūsų kelias vingiuos link Ilzenbergo dvaro. Remiantis istoriniais šaltiniais, Ilzenbergo dvarą 1515 m. įkūrė Livonijos ordino baronas Berndtas von Kersenbrockas. 2003 m. Ilzenbergo dvarą įsigijo verslininkas iš Vilniaus. Dvarvietė buvo intensyviai atnaujinama: restauruojami ir atstatomi sugriuvę dvaro sodybos pastatai, atkurtas sunykęs jų vidus ir autentiškos funkcijos. Reprezentacinis dvarvietės pastatas – itin puošnūs XIX a. antros pusės klasicistinio stiliaus dvaro rūmai su autentiškais XVIII a. rūsiais. Ekskursijos su vietiniu gidu ,,Prisilietimas prie dvariško gyvenimo“ metu susipažinkite su Ilzenbergo dvaro istorija, šiandienine dvariška kultūrine veikla ir atviru, harmonijoje su gamta veikiančiu ūkiu.  Įstabiomis istorijomis ir legendomis apipintas Ilzenbergo dvaras garsus išpuoselėta dvariška aplinka, puošniais rūmais, autentiškais akmeniniais ūkiniais pastatais, Meilės sala su grakščiu tiltu bei angliško tipo parku.

Turėsite puikią progą patirti Ilzenbergo dvaro ūkyje harmonijoje su gamta išaugintų ir pagamintų produktų skonių bei kvapų pasaulį. Čia įvairūs natūralūs maisto produktai saugomi tarsi maisto muziejuje ir ragaujami, kad neužsimirštų. Degustacijos metu ne tik paragausite įvairių natūralių lietuvių mėgiamų produktų, bet ir sužinosite kaip jie gaminami, kodėl jie tokie vertingi ir skanūs.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
– Bilietai į lankomus objektus – ~ 23 Eur/asm.
– Krikštėnų dvaro pyragas ir kava;
– Degustacijos Ilzenbergo dvare – 10-15 Eur/asm.
– Prie ekskursijos ar degustacijos kainos pridedamas parko-muziejaus įėjimo bilietas – 7 Eur/asm.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 35 asmenų grupei laikantis visų saugumo reikalavimų (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
–  Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.