LIUBLINAS – ISTORIJŲ IR LEGENDŲ VEDINI

0
Kaina
Nuo88€1€
Kaina
Nuo88€1€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

1523

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 2 dienos
Kazimierz Dolny, Liublin
Nuotraukos
Aprašymas

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Popietę atvykstame į vieną seniausių Liublino vaivadijos miestelių, „muziejų po atviru dangumi“ –  Žemutinį Kazimierą (lenk. Kazimierz Dolny).   Įsikūręs Vyslos pakrantėje ir apsuptas žemų, miškingų kalvų, šis miestelis yra nedidelis, tačiau turtingas istorinėmis vietomis. Jo gamtos žaluma, gaivus oras ir užburiantys vaizdai metai iš metų traukė įkvėpimo ieškančius menininkus, rašytojus, architektus bei žurnalistus. Jaukus, turistams be galo draugiškas miestelis kiekvienoje gatvelėje pasitinka kavinukėmis, suvenyrų parduotuvėmis.

Ekskursijos metu, pakilsime iki miesto panoramą vainikuojančios pilies komplekso* (XIII, XIV-XVI a.) ir pasigėrėsime iš šios vietos atsiveriančiu nepaprasto grožio reginiu – Vyslos upės vingiu ir kanjono šlaitais; leisimės link renesansinės XVI a. parapinės Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Baltramiejaus bažnyčios, kurioje yra veikiantys, seniausi Lenkijoje vargonai;  apžiūrėsime XVI-XVII a. turtingiausių miesto pirklių namus ir sandėlius, aplankysime didžiojo ir mažojo turgaus aikštes. Čia veikia vienintelis Lenkijoje auksakalystės muziejus*.

Atvykstame į Liubliną (Lublin). Ekskursija pėsčiomis. Liublino senamiestis yra vienas iš nedaugelio Lenkijoje, kur 70 proc. pastatų yra autentiški. Čia gausu senųjų gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo stiliaus pastatų. Istorijų ir legendų vedini, susipažįstame su nedideliu, tačiau jaukiu viduramžišku senamiesčiu, aplankome gražiausius senojo miesto kampelius –  gynybinės sienos fragmentus su įspūdingais Krokuvos vartais, jėzuitų Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono Evangelisto bažnyčią su kolegija (XVI-XVIII a.), Dominikonų bažnyčią (XIV, XVII a.) ir vienuolyną, klasicistinę miesto rotušę (XIX a. pr.), Tribunolo pastatą (XVIII a.), paminklą Liublino unijai ir atnaujintą, įspūdingo dydžio fontanu išpuoštą Lietuvių aikštę. Esant galimybei pakylame į Trinitorių bokštą*, nuo kurio atsiveria vaizdinga senojo miesto ir kraštovaizdžio panorama. Liublinas apipintas legendomis. Kiekvieną rudenį šiame mieste vyksta Liublino legendų festivalis. Ne vieną jų išgirsite ir šioje kelionėje. Nakvynė viešbutyje Liubline.

2 diena. Pusryčiai. Lankome pilį* (XIII–XVII a., XIX a.) ir pilies Šv. Trejybės koplyčią* (XIV a.), su išlikusiomis, unikaliomis LDK ir Lenkijos karaliaus Jogailos funduotomis  XV a. pr. freskomis. Liublino pilyje 1569 m.  priimtas lemtingas Lietuvai sprendimas dėl vadinamosios Liublino unijos ir Abiejų Tautų Respublikos sukūrimo. Dabar tai didžiulis muziejus, kuriame XV-XX a. ginklai, XVII-XIX a. buities reikmenys ir daug meno kūrinių, iš kurių  žymiausias  – 1869 metais tapytas 5,12 metro ilgio ir 2,89 metro aukščio Jano Matejkos paveikslas „Liublino Unija“. Tęsiame pažintį su 700 metų miesto istorija – lankomės senamiesčio požemiuose*.  Išvykstame Lietuvos link. Vėlai naktį grįžtame į namus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
(*) pažymėti objektai į kelionės kainą neįskaičiuoti;
Bilietai į(*) pažymėtus  lankomus objektus – ~120-140 PLN/asm.
– Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
– Asmeninės  išlaidos.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
–  Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
–  Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.