Magiškoji Praha, Čekija

0
Kaina
Nuo230€
Kaina
Nuo230€
Kelionė šiuo metu nepasiekiama.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

2184

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 4 dienos
Išvykimas: 2019-10-04
Praha, Karlšteinas, Vroclavas
Nuotraukos
Aprašymas

1 diena.
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui, pietums. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena.
Pusryčiai.
Vykstame į Prahą. Pažintis su gražiąja Čekijos sostine (su vietiniu gidu lietuvių k.*). Ant penkių kalvų, abiejuose per miestą tekančios Vltavos upės krantuose, įsikūręs Didžiausias Čekijos miestas ir sostinė Praha garsėja savo istorija, architektūra ir miesto centru. Nuo 1992 metų jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Vaikštant jaukiomis ir vingiuotomis miesto gatvelėmis galima apžiūrėti daugybę įdomių vietų. Hradčanų rajonas – XIVa. už išorinių pilies sienų ant kalvos įkurtas miestas. Grupei pageidaujant aplankome Loretos sakralinės paskirties komleksą*, kuris užima beveik visą vakarinę Loretanske aikštės dalį. Prahos panorama nuo Strahovo vienuolyno terasos.

Prahos Hradas (pilis)* – Čekijos sostinės simbolis ir svarbiausias Prahos istorijos liudininkas.  Prezidentūra, Hrado kiemai, didingoji Šv. Vito katedra*, kurios požemiai tapo Čekijos karalių mauzoliejumi, Karalių rūmai – buvusių Čekijos kunigaikščių ir karalių rezidencija. Auksinė gatvelė*, kurioje kadaise gyveno šauliai, saugoję pilį. Senieji karalių rūmai*, Šv. Jurgio bazilika, Prahos vizitinė kortelė, tikras viduramžių architektūros šedevras ­ir bene garsiausias pasaulyje Karlo tiltas. Legenda byloja, kad 1990 metais šiuo tiltu ėjęs Dalai Lama pasakė, jog tiltas yra pačiame visatos centre ir aplink jį nėra neigiamos energijos, todėl jis prie savęs traukia visus žmones.

Ekskursijos metu daroma pertrauka pietums*, kurių metu galėsime paragauti nacionalinės virtuvės patiekalų ir atsigaivinti gardžiu čekišku alumi. (Užsakoma tik kavinė, meniu renkasi kiekvienas pagal poreikį ~ 10-15 Eur). Nakvynė viešbutyje.

3 diena.
Pusryčiai.
Išvykstame Karlšteino link (35 km). Pakylame į Karlšteino pilį – XIV a. buvusią karališkųjų brangenybių ir archyvų saugojimo vietą, meninių amatų vystymosi centrą, šiandien traukiančia romantikos dvelksmu ir originalia architektūra. Pasigrožime apylinkių vaizdais. Esant galimybei /jei bus galima rezervuoti mūsų programai tinkamą laiką/ organizuojama ekskursija pilyje* Pažintis su miesteliu, suvenyrų įsigijimas.

Pasaulyje yra daugybė keistų ir net bauginančių lankytinų vietų, tačiau tai neatbaido smalsių turistų, atvirkščiai, traukia kaip magnetas.  Vykstame (110 km) į įspūdingą ir šiek tiek šokiruojančią lankytiną vietą Čekijoje – Sedleco kaulų koplyčią*, esančią to paties pavadinimo miestelyje, šalia Kutna Horos. Sedleco kaulų koplyčia niekuo neišsiskiria savo išore – tai nedidelė gotikinio stiliaus Romos katalikų koplytėlė. Tik įėję į vidų galima suprasti, kodėl ji laikoma viena įspūdingiausių ir unikaliausių bažnyčių pasaulyje. Jos interjerą puošia 40 tūkstančių žmonių skeletai, kurie mena XIV amžiuje vykusios maro epidemijos aukas. Ši vieta privers kiekvieną lankytoją susimąstyti apie žmogus gyvenimą. Sedleco kaulų koplyčia nėra vien tik tvarkingai sudėliotų kaulų krūva. 1870 metais skulptoriui Frantičekui Rintui buvo įsakyta sutvarkyti kaulus, kuriuos jis panaudojo koplyčios interjero dekoravimui. Vienas įdomiausių meno kūrinių – bažnyčios centre kabantis didelis sietynas.

Kitas įspūdingas kūrinys – Švarcbergų šeimos herbas. Tiek koplyčios sienos, tiek minimi meno kūriniai padaryti tik iš žmogaus kaulų.
Keliaujame į Kutna Horą. Dėl čia buvusių sidabro kasyklų viduramžiais jis buvo vadinamas Čekijos karalystės iždu. Jame galima grožėsimės turtingo Viduramžių miesto pėdsakais, puošniais pastatais senosiose gatvėse. Viena iš pagrindinių turistų lankomų vietų mieste – vėlyvosios gotikos stiliaus Šv. Barboros, kalnakasių globėjos, bažnyčia, kurios trys piramidiškos smailės didingai stiebiasi virš vynuogynais apaugusios kalvos. Dėmesį traukia ne tik dailus, tarsi įmantriais nėriniais išpuoštas bažnyčios eksterjeras, bet ir jos vidus: aukšti tinkliniai skliautai bei vertingos viduramžių freskos.
Po ekskursijos, grupei pageidaujant, galimi vėlyvi pietūs*, kurių metu galėsime paragauti nacionalinės virtuvės patiekalų ir atsigaivinti gardžiu čekišku alumi. (Meniu užsakomas iš anksto, visai grupei ~10-15 Eur).
Vykstame į Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Vroclave.

4 diena.
Pusryčiai.
Lankome Žemutinės Silezijos sostinę Vroclavą, Odros upės salose įsikūrusį vieną gražiausių Lenkijos miestų, pastatytame ant 12 salų, sujungtų daugiau nei 100 tiltų.  Ekskursija seniausioje Vroclavo dalyje – Tumo saloje, kurioje stovi gotikinė Šv. Jono Krikštytojo katedra, ir praėję Smėlio saloje esančią Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, ekskursiją tęsime siauromis grįstomis gatvelėmis ir kiemeliais. Pamatysime universiteto pastatus, Šv. Elžbietos bažnyčią ir daugybę Vroclavo nykštukų – daugiau nei 300 mažų skulptūrėlių, išsibarsčiusių senamiestyje. Vroclavo Turgaus aikštėje, vienoje didžiausių Lenkijoje, pasigrožėsime eilėmis spalvingų namų bei senąja rotuše, kuriai pastatyti prireikė beveik dviejų šimtmečių.

Išvykstame Lietuvos link. Vėlai naktį grįžtame į Lietuvą.

 

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos ekskursijos metu gido – kelionės vadovo paslaugos.
– 3 nakvynės su pusryčiais.

 

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
-Bilietai į lankomus objektus –~50-60 Eur/asm.
– Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
– Kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba);
– Miesto transporto bilietai, miestų turistiniai mokesčiai;
– Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos,
– Papildomos paslaugos.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.