NALŠIOS ŽEMĖS SLĖPINIAI

0
Kaina
Nuo20€
Kaina
Nuo20€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

1353

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 diena
Išvykimas: 2022-04-30, 2022-05-22, 2022-06-10
Cirkliškis, Švenčionys, Šventos k., Paliesius
Nuotraukos
Aprašymas

Keliausime į Švenčionių kraštą – Nalšios žemės širdį. Pačiame Nalšios viduryje, ten kur Nemuno ir Dauguvos upių takoskyra eina, išsidriekia senieji Švenčionys. Pagal senumą miestas su Vilniumi lygiuojasi. Mįslingas šio krašto vardas, gal šalia šventa giria žaliavusi, gal vandenys šventi srovenę. Čia buvusi lietuvių šventvietė, iš čia ir vardas – Švenčionys – kilęs. Ekskursija pradėsime Cirkliškyje –  seniausioje Švenčionių krašto gyvenvietėje, priklausiusioje Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Vytautui. Ekskursijos metu susipažinsite su dvaro rūmais, jiems priklausančiais statiniais ir  Cirkliškio piliakalniu, dar vadinamu „Perkūnkalniu“.

Toliau savo išvyka tęsiame Švenčionių mieste. Čia miesto praeitį mena 1898 m. caro valdžios ir parapijiečių lėšomis pastatyta Švč. Trejybės cerkvė, centre esantis miesto parkas, kuriame anuomet šurmuliavo turgavietė, o šalimais, Visų Šventųjų bažnyčios varpų gaudesys kviesdavo tikinčiuosius į mišias.  Nalšios muziejuje sukaupta  gamtos, istorijos ir etnografijos eksponatų, atspindinčių šio krašto etnokultūrą, savitą etnografiją ir autentiškumą.

Keliausime į Sirvėtos regioninį parką. Čia tęsime pažintį  su Nalšios žemės Švenčionių krašto geologijos, archeologijos, istorijos ir kultūros paveldu. Prie parko yra įrengtas pažintinis mokomasis mitologinis takas.  Mitologiniame take turėsite progą pamatyti 17 skulptūrų, kuriose įkūnytos senosios lietuvių Dievybės ir mitologinės būtybės. Sužinoti ne tik mitologijos aspektus, bet ir kitų įdomių faktų, išbandysite lauko instrumentų skambesį.

Pasivaikščioję mitologiniu taku keliausime link Kačėniškės piliakalnio. Piliakalnis įrengtas Mergežerio ežero vakariniame krante, ant pailgo masyvaus gubrio, kurį supa ežeras ir pelkėtos žemumos. Pietrytinėje papėdėje, Mergežerio ežero pakrantėje, 0,5 ha plote aptiktas senovės gyvenvietės kultūrinis sluoksnis. Spėjama, jog čia galėjo būti gyvenama I tūkstantmetyje prieš Kristų – I tūkstantmečio po Kristaus pradžioje.

Toliau savo kelionę tęsime į naujai atgimusį Paliesiaus dvarą. Paliesiaus dvaras išrinktas patraukliausia Lietuvos sveikatos turizmo vietove 2019.  Paliesiaus dvaras mena dar XVII amžiaus laikus, kai grafas Tyzenhauzas čia įsigijo dvarą, o prie Kančioginos upelio tuomet puikavosi pirtelė, bravoras. Unikali savo kraštovaizdžiu ir paslaptinga įvairove pati gamta pašnibždėjo vietovės pavadinimą: tai, kas esa prie miškelio, „paliesiuje“.

Taip ir gimė Paliesiaus vietovė ir jos centru tapo Paliesiaus dvaras. XIX a. vid. – XX a. vid. dvaras išgyveno nuopuolį..Po 1940 m. nacionalizacijos dvaras atiteko Cirkliškio kolūkiui. Sovietiniais metais sunyko vandens malūnas ir kiti dvaro pastatai, turtas buvo išgrobstytas. Pažymėtina, kad 1956 m. dvaro rūmai, nors ir prastos būklės, bet dar stovėjo – rūmų baigtį nulėmė vietiniai gyventojai, plyta po plytos išnešioję rūmų pastato sienas.

Paliesiaus dvaras garsėja unikalios akustikos PASAGOS formos sale. Čia vyksta pasaulinio lygio žvaigždžių koncertai. Dvare įsikūrusiame restorane, turėsite puikią progą pragauti nepakartojimai gardžių patiekalų. Edukacinės programos ,,Kepame bandelių pyragą“ metu sužinosite mažų kepimo paslapčių, savo rankomis formuosite bandeles, o po visko galėsite prisėsti valandėlę pailsėti su arbatos puodeliu. Kol bandelės kils ir keps, turėsite galimybę pasivaikščioti po Paliesiaus dvarą, apžiūrėti jo parką ir statinius, išgirsti dvaro istoriją ir planus.

Esant pageidavimui galėsite sudalyvauti  1 valandos trukmės edukacinėje sveikatinimo programoje: mokysitės taisyklingo žingsniavimo su šiaurietiškomis lazdomis, numatytas žygis su maloniomis staigmenomis. Dvare įsikūrusioje parduotuvėlėje rasite daug įvairiausių retų gaminių ir prekių.  Tad diena tikrai neprailgs, mano sugrįšite kupini įspūdžių ir su nepaprastomis lauktuvėmis.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Vietinio gido paslaugos;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
– Pasirinkta edukacinė programa Paliesiaus dvare–8~10 Eur/asm.
– Ekskursija Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre ir po mitologinį taką ~2-3Eur/asm.
– Asmeninės  išlaidos.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
–  Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.