RUDENĖJANČIU PANEMUNĖS PILIŲ KELIU Į PAMARIO KRAŠTĄ

0
Kaina
Kaina
Kelionė šiuo metu nepasiekiama.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

1104

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Kalėdinė Čekija

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 2 dienos
Raudondvaris, Vilkija, Seredžius, Veliuona, Raudonė, Panemunė, Dreverna, Ventės ragas, Mingė, Rusnė
Nuotraukos
Aprašymas

1 diena. Ankstyvas išvykimas. Savo kelionę pradėsime Kauno apylinkėse – prie Nemuno. Kauno rajono savivaldybėje vingiuojanti Nevėžio upė savo vandenimis apglėbia Raudondvarį, garsėjantį Raudondvario pilimi– rūmais. Tai vietos įžymybė, čia esančio dvaro pagrindinis akcentas. Nuo šios raudonų plytų pilies rūmų kilo ir vietovės pavadinimas. Pasivaikščiosime dvaro parke, pasigrožėsime vienu ryškiausių renesanso ir romatizmo stiliaus dvaro ansamblių Lietuvoje. Toliau vyksime į Vilkiją apžiūrėti šio miesto įžymybių.

Visų pirma, apsilankysime Šv. Jurgio bažnyčioje. Ant kalvos stovinti bažnyčia matyti visoje miesto panoramoje, taip pat ir kitame Nemuno krante. Šv. Jurgio bažnyčia  neogotikinė, skliautuota, lotyniško kryžiaus plano bei gotiškų formų langais. Šventoriuje yra įrengta pakyla, nuo kurios atsiveria Nemuno panorama.

Kelionę tęsime apsilankę Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje, kuriame muziejaus darbuotojai įdomiai papasakos apie Juškų gyvenimą, supažindins su jų darbais, artimiau papasakos apie Vilkijos kraštą. Keliaudami toliau, sustosime Seredžiuje. Užlipsime ant šalikelėje stūksančio Seredžiaus piliakalnio, dar vadinamu Palemono kalnu, pasigrožėsime atsiveriančiu vaizdu į apačioje tekantį Nemuną.

Išvažiavę iš Seredžiaus, kelionę tęsime į Veliuoną – vieną seniausių vietovių Lietuvoje,jos apylinkėse stūksantys piliakalniai mena XIII – XIV a. vykusias kovas su kryžiuočiais.  Aplankysime Raudonės pilį ir užlipsime į pilies bokštą. Žalumoje paskendęs pilies kompleksas savo raudonų plytų mūrais švyti iš toli, šalia išlikęs ir parkas, kuriame stovi senas malūnas. Raudonės pilį juosia pilies parkas, Beždžionkalnis, Meilės, Draugystės kalnai.

Toliau keliausime aplankyti dar vieną pilį – Panemunės. Čia didelį įspūdį palieka didingi bokštai su šaudymo angomis, pilį supantis parkas ir vandens telkiniai. Vėliau savo kelionę tęsime į kaimo turizmo sodybą (Jurodis). Turėsite puikią progą susipažinti su senosios Lietuvių virtuvės valgiais ir gėrimais, ragausite patiekalų, kokius valgė lietuviai prieš kelis šimtus metų. Dalyvausite etnografinėje vakaronėje. Nakvynė.

 2 diena. Pusryčiai. Keliausime į gamtine įvairove ir sudėtinga istorija išsiskiriantį Pamario kraštą, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą. Vykstame į Dreverną.  Dreverna unikali Lietuvos pamario gyvenvietė, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Čia susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Ragausite unikalią dreverniškių žuvienę. Skanausite Mažosios Lietuvos desertą – „gliumzinį“ (varškės) pyragą, „kafiją“ (cikorijos gėrimą). Degustuosite Klaipėdos krašto vietinio vyndario „MEMEL Wine“ vyno.

Savo kelionę tęsime pro Kintus į Ventės ragą. Tai tikras rojaus kampelį gamtos mylėtojams. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Aplankysime paukščių žiedavimo stotį, apžiūrėsime ornitologijos muziejų, išdailintais ketaus ornamentais geležiniais laiptais kopsime į jau šimtą metų veikiantį švyturį.

Vykstame į Mingę (Minijos) kaimą, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio vadinamas „lietuviškąja Venecija“. Laiveliu plaukiosime Nemuno delta ir Kuršių mariomis. Sugrįžę keliausime į Rusnę. Rusnė – tai lietuviškos rūkytos žuvies sostinė. Ragausite rūkytos žuvies, susipažinsite su žuvies keliu iš vandenų į rūkyklą. Galėsite nusipirkti šviežios rūkytos žuvies lauktuvėms. Savo kelionę tęsime link namų. 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– 1 nakvynė su pusryčiais;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Bilietai į lankomus objektus;
– Edukacinės programos ir degustacijos;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

PASTABOS:
– Minimalus keliautojų skaičius nuo 5 asmenų (mikroautobusu) iki 50 asmenų laikantis visų saugumo reikalavimų;
– Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos kelionės metu gali keistis.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.