SALDŽIOJI KURŠĖNŲ ISTORIJA IR KITOS ŠIAULIŲ KRAŠTO ĮDOMYBĖS

0
Kaina
Nuo30€1€
Kaina
Nuo30€1€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

497

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Kalėdinė Čekija

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 d.
Išvykimas: 2022-10-01, 2022-10-15, 2022-11-12
Kuršėnai, Šiauliai, Naisiai
Nuotraukos
Aprašymas

Keliausime į Kuršėnus. Kuršėnai – didžiausias Šiaulių rajono miestas, esantis šiaurinėje rajono dalyje abipus Ventos upės. Čia yra vienas ilgiausių pėsčiųjų tiltų Lietuvoje kurio ilgis siekia 262 metrus. Kuršėnai dar vadinamas puodžių miestų, bet bene labiausiai miestą garsiną nuostabusis ,,Kuršėnų vyniotinis“. Čia Jūsų lauks ekskursija, kurios metu sužinosite Kuršėnų miesto saldžiąją istoriją: kaip ir kada pradėtas gaminta garsusis Kuršėnų vyniotinis, stabtelėsite prie pastato Kuršėnų miesto centre, kur kažkada buvo įsikūręs Konditerijos cechas.

Pasivaikščiojimo saldžios istorijos takais pabaigoje Gruževskių dvare Jūsų lauks  arbatgėris. Jo metu galėsite paragauti garsiųjų Kuršėnų saldumynų, išgirsite šmaikščių pastebėjimų apie kuršėniškių valgymo įpročius bei Kuršėnų dvaro dvarininko J.Gruževskio valgymo dienotvarkę. Pats dvaras  yra išskirtinis tuo, jog mūsų dienas pasiekė kaip vienintelis Lietuvoje išlikęs amžiną leno teisę (turtas priklauso giminei iki tol, kol yra gyvų paveldėtojų) turėjęs XIX amžiaus pradžios medinės architektūros dvaras, kurio nuosavybės forma ir valdų dydis išliko nepakitęs beveik 300 metų – nuo 1564-ųjų iki 1922 metų žemės reformos.

Savo kelionę tęsime į Šiaulius. Šiauliai dar vadinami ,,Saulės miestu“ ir miestu feniksu. Per XX a. karus dukart sugriautas ir vėl atstatytas miesto centre ryškus iki mūsų dienų išlikęs tarpukario modernizmo ir architektūros paveldas. Pasivaikščiosime seniausia pėsčiųjų gatve Lietuvoje. Pamatysime gatvių sankryžą, kuria kažkada tekėjo upelis (dabar trykšta fontanas), gaidį, kuris daugiau kaip dešimt užsienio kalbų sveikinasi su praeiviais: “Sveiki atvykę į Šiaulius”. Sužinosime tragišką egzotiškų paukščių – pelikanų meilės istoriją, na ir žinoma, pamatysime Šiaulių miesto simbolį – šaulio skulptūrą, kuri šiauliečių meiliai vadinama “Sauliuku”. Apžiūrėsite didžiausią skulptūrą – ,,Geležinę lapę“. Tai didžiausia gyvūno skulptūra įrašyta Lietuvos rekordų knygoje.

Pasivaikščiojimo po ypatingas Šiaulių vietas pabaigoje Jūsų lauks pietūs gyvos muzikos klube – smuklėje ,,Juonė pastogė“. Čia turėsite puikią progą paragauti Žemaitijos regiono valgių (cibulynė, kastinys su karštomis bulvėmis, spirgutis, naminė kmynų gira ir kt.)

Paragavę šiam regionui būdingų patiekalų ir atsigaivinę namine gira savo kelionę tęsime į žinomą „Naisių vasaros“ serialo kaimelį – Naisius. Naisiuose rasite vienintelį Lietuvoje Baltų dievų muziejų, išsidėsčiusį beveik visoje kaimo teritorijoje. Muziejų puošia Saulės ir Ugnies aikštės, Alkos kalnas, daugiau kaip 50 didelių ąžuolinių Dievų skulptūrų. Naisiuose aplankysite ir unikalų šalyje, vienintelį Inkilų muziejų po atviru dangumi. Muziejuje pristatomi daugiau nei šimtas inkilų. Aplankę visas įdomias vietas, patyrę daug teigiamų emocijų keliausite į namus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA :
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos ekskursijos metu gido kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS PAPILDOMOS IŠLAIDOS:
– Ekskursija ,,Saldžioji Kuršėnų istorija“ – 6,00 Eur/asm.
– Pietūs gyvos muzikos klube ,,Juonė pastogė“ – 9,00 – 17,50 Eur/asm. (kaina priklauso pagal pasirinktą variantą)

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
–  Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.