Tas dzūkų vaišingumas…

0
Kaina
Nuo35€
Kaina
Nuo35€
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

1520

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 diena
Išvykimas: 2022-09-03, 2022-09-24, 2022-10-15
Vilnius
Punia, Raižiai, Alytus, Venciūnai
Nuotraukos
Aprašymas

Savo kelionę pradėsime Punioje – vienoje iš gražiausių Alytaus krašto miestelių, garsėjančiu savo praeitimi. Čia dunkso vienas didžiausių ir gražiausių piliakalnių Lietuvoje. Manoma, kad ant Punios piliakalnio 1336 m. vyko žymusis Pilėnų mūšis. Nuo piliakalnio atsiveria kerinti panorama – kitame krante didingas Punios šilas, nuostabus Nemuno vingis. Punioje prasideda Nemuno kilpų regioninis parkas. Miestelį puošia Šv. Jurgio koplytėlė, skirta pagerbti 1831 m. sukilėlius, Punios Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia. Punią mėgo Vytautas Didysis. Čia jis buvo įkūręs savo rezidenciją, kurioje per metus praleisdavo bent pora mėnesių.

Vėliau keliausime į Panemunės dzūko pirkią, kurioje galima paskanauti razavų blynų ir dzūkiškų bulvinių bandų, kurios yra EDEN projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2015. Turizmas ir vietinė gastronomija“ nugalėtojų dešimtuke.

Vėliau mūsų kelias vingiuos link Pivašiūnų miestelio, kuris garsėja Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia ir kuri įtraukta į Jono Pauliaus piligrimų kelią Lietuvoje. Miestelyje galima apsilankyti  Pivašiūnų amatų centre, kur kvepia šviežia duona ir dzūkiškomis bulvinėmis bandomis. Čia galima ne tik jų paskanauti, bet ir dalyvauti gaminimo procese.

Vėliau keliausime į Raižius, kurie garsėja kaip žymus Alytaus krašto totorių centras. Čia stovi 1889 m. statyta mečetė, kurioje yra 1684 m. pagamintas minbaras (sakykla). 2010 m. birželio 26 d. netoli mečetės, ant kalnelio, atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam.

Ta pačia proga prie mečetės sumontuoti Jono Naviko sukurti du saulės laikrodžiai, kurių vienas rodo vietos laiką, antrasis – Griunvaldo (Lenkija). Tai vieninteliai tokie laikrodžiai Lietuvoje. Raižių totorių bendruomenės namuose yra galimybė iš anksto užsisakius paskanauti totoriško pyrago – šimtalapio. Galiausiai keliausime į Alytų, kur mūsų lauks pažintis su miesto įžymybėmis: Rotušės a., Laisvės angelo paminklu, memorialu „Nurimęs varpas“, miesto sodu ir pan.

Vėliau keliausime į “Alitos” gamyklą, kurioje pamatysime gamyklos darbą iš arti: susipažinsime su fermentacijos cechu, klasikinio putojančio vyno brandinimo subtilybėmis, pačia gamykla, degustuosime gamyklos gaminamos produkcijos (produktų meniu – 6 gėrimai). Įmonės ekspertai supažindins su kiekvieno degustuojamo gėrimo istorija, kilme, gamybos technologija ir vartojimo tradicijomis. Po to keliausime į Venciūnų kaimą, kur Daivos Kvedaraitės ekologiniame šaltalankių ūkyje, įtrauktame į Pasaulinį gintaro kelią, galima užsisakyti produktų iš šaltalankių degustaciją, kurios metu sužinosime, kaip šaltalankio pagalba galima save ne tik atjauninti, bet ir pagydyti rimtus sveikatos sutrikimus bei profilaktiškai sustiprinti imuninę sistemą. Taip pat yra galimybė ne tik paragauti, bet ir įsigyti sveikos, ekologiškos produkcijos: saldainių-guminukų, pyragų, keksiukų, giros, sulčių, uogienės, arbatos.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;
-Vietinio gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
– Dalyvavimas edukacinėje programje ,,Dzūkiškos bandos” – 10 Eur/asm.
– Ekskursija ir degustacija ,,Alitos” gamykloje – 12-25 Eur /asm. (kaina priklauso nuo pasirinktos programos).
– Ekskursija ir degustacija šaltalankų ūkyje – ~5-10 Eur/asm.
– Totoriško pyrago degustacija – 8 Eur/asm.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
– Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.