ŽAGARĖS VYŠNIŲ FESTIVALIS 2021

0
Kaina
Nuo29€1€
Kaina
Nuo29€1€
Kelionė šiuo metu nepasiekiama.

Proceed Booking

Įsiminti

Adding item to wishlist requires an account

728

JONINIŲ KRUIZAS

SLOVAKIJOS TATRAI

Italija

Turite klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.

(8 5) 268 59 66,

info@ft.lt

Trukmė: 1 d.
Išvykimas: 2021-07-17
Pakruojis, Žagarė, Joniškis
Nuotraukos
Aprašymas

Savo kelionę pradedame Pakruojyje, kuriame aplankome naujam gyvenimui prikeltą Pakruojo dvarą. Vaikščiodami po didžiausią Lietuvoje statinių skaičiumi dvarą galėsime justi jo didybę. Vertingiausi dvaro pastatai – centriniai rūmai ir unikalus dolomitinis penkių arkų tiltas. Visi dvaro statiniai – iš lauko riedulių ir skaldytų akmenų, daugelis su puošniu dekoru. Šalia dvaro  – Kraujos upė, tvenkiniai su salelėmis, XIX a parkas.

Galėsime pasijusti tikrais dvariškiais ir sėdę į dviejų eiklių žirgų traukiamą karietą apžiūrėti dvaro apylinkes. Čia taip pat apsilankysime Karčemoje, kurioje  ruošiami Šiaurės Lietuvos regiono kulinarinio paveldo patiekalai bei vietinės gamybos alus, o antrajame karčemos aukšte rasime garsiausio Lietuvos „razbainiko” Tado Blindos muziejų.

Nuo birželio pirmų dienų vartus atveria ir jus kviečia Istorinių nuotykių parkas, kuris ne tik ekspozicijos, 40 skirtingų istorinių pastatų ir didžiulė teritorija su parku. Tai – patirtys, kurias kuria įtraukiančios veiklos, vaizdai, garsai, skoniai ir kvapai, leidžiantys iš itin arti pajausti tikrąjį 19 a. gyvenimo žavesį.

Taip pat kasmet Pakruojo dvare vyksta festivalis ,,Vasarvidžio nakties sapnas“. Festivalis  nukels į gėlėtą ir magišką pasaulį – šekspyriškos fantazijos kupiną sapną. Jame dvaras pražysta milijonais gėlių žiedų, kiekviena jo kertelė pasakoja savo istoriją, o gėlė – savo spalvingą ir kvapnų gyvenimą. Turėsite puikią progą pasigrožėti milijonais žiedų, neregėtomis mistinėmis gėlių skulptūromis. 

Kelionę tęsime į Žagarę. Žagarė – Šiaurės Lietuvos miestelį prie pat Latvijos sienos, unikali savo istorija ir išlikusiu gamtos bei kultūros paveldu.  Čia užsuksime į vieną didžiausių Lietuvoje išlikusių dvaro sodybų. Sodybos centre – 1836-1865 m. statyti klasicistinio stiliaus rūmai, pasižymėję prabanga ir puošnumu. Kiti išlikę dvaro sodybos statiniai: ledainė, arklidės, trys sargo namai, pieninė, ratinė, sandėlis, maniežas, arklininko namas, sodininko namas, aludarių namas ir, kaip spėjama, seniausias Lietuvoje išlikęs vėjo malūnas. Žagarės parkas – vienas puošniausių ir architektūriniu požiūriu įdomiausių parkų Lietuvoje.

Autentiško interjero arklidėse auginami ir veisiami Hanoverio veislės žirgai, vyksta įvairūs žirgų sporto renginiai. Vėliau Jūsų lauks ekskursija po Žagarės miestą, aplankant žymiausius jos objektus.

Turėsite puikią progą sudalyvauti jau septynioliktą kartą vyksiančiame Žagarės vyšnių festivalyje. Tradicinis Vyšnių festivalio turgus, originaliosios kaliausės, puošiančios miestą pačiose netikėčiausiose jo vietose, įspūdinga koncertinė programa su žymiausiais Lietuvos atlikėjais, įvairios sportinės varžybos ir kiti kultūriniai bei istoriniai renginiai ragins neprarasti kultūrinės savimonės, susipažinti su šio krašto vertybėmis ir savitumu.

Grįždami į namus apsilankysime Joniškyje. Joniškis garsėja išlikusių sinagogų kompleksu – raudonąja ir baltąja sinagogomis. XIX a. Joniškyje jau gyveno per 2 tūkst. žydų, kurie sudarė gausią bendruomenę ir gyveno čia iki pat II Pasaulinio karo. Baltoji sinagoga, vadinama vasarine, minima nuo 1823 m, o raudonoji – 1865 m. Ne vienu laiku statytos sinagogos skiriasi savo architektūra: baltojoje dominuoja klasicizmo ir romantizmo stilius, o raudonojoje – neogotikos bruožai. Esant galimybei aplankysime vienintelį Lietuvoje krepšinio muziejų, kuri įkūrė Leonas Karaliūnas, siekęs pagerbti Lietuvos krepšinį, kuris garsina mūsų šalį visame pasaulyje.

Apžiūrėję muziejaus kolekciją ir palikę savo autografus muziejaus stende keliausime į namus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
– Kelionė patogiu autobusu;
– Ekskursinės programos organizavimas;
– Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTOS IŠLAIDOS:
-Bilietai į lankomus objektus –~20 Eur/asm.
– Asmeninės  išlaidos.

PASTABOS:
– Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
–  Lydintis gidas-kelionės vadovas  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
– Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966

Žemėlapis

Turite klausimų?

Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus.