Daugiau kelionės nuotraukų

Žagarės vyšnių festivalis 2022 „Aš jau pilnametis“

Pakruojis, Žagarė

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Savo kelionę pradedame Pakruojyje, kuriame aplankome naujam gyvenimui prikeltą Pakruojo dvarą. Vaikščiodami po didžiausią Lietuvoje statinių skaičiumi dvarą galėsime justi jo didybę. Vertingiausi dvaro pastatai – centriniai rūmai ir unikalus dolomitinis penkių arkų tiltas. Visi dvaro statiniai – iš lauko riedulių ir skaldytų akmenų, daugelis su puošniu dekoru. Šalia dvaro  – Kraujos upė, tvenkiniai su salelėmis, XIX a parkas.

Galėsime pasijusti tikrais dvariškiais ir sėdę į dviejų eiklių žirgų traukiamą karietą apžiūrėti dvaro apylinkes. Čia taip pat apsilankysime Karčemoje, kurioje  ruošiami Šiaurės Lietuvos regiono kulinarinio paveldo patiekalai bei vietinės gamybos alus, o antrajame karčemos aukšte rasime garsiausio Lietuvos „razbainiko” Tado Blindos muziejų.

Nuo birželio pirmų dienų vartus atveria ir jus kviečia Istorinių nuotykių parkas. Tarp besiskleidžiančių milijonų vasaros gėlių leidžia pažinti įdomųjį dvaro gyvenimą, apsilankyti istoriniuose pastatuose, kur bene visus metus verda veiklos ir galiausiai patirti tai, kas dvare vyko XIX a. pab. Patirkite XIX a. dvaro gyvenimo magiją tarp spalvingų gėlių!

Taip pat Jūsų lauks sotūs pietūs  karčiamoje Traktierius. Turėsite puikią galimybę paragauti gardžių patiekalų, naminio, ypatingomis senovinėmis tradicijomis gaminamo, išskirtinio skonio, kelių rūšių vietos regiono alaus, pasimėgauti patiekalais, kurių gamyboje naudojamas alus.

Kelionę tęsime į Žagarę. Žagarė – Šiaurės Lietuvos miestelį prie pat Latvijos sienos, unikali savo istorija ir išlikusiu gamtos bei kultūros paveldu.  Čia užsuksime į vieną didžiausių Lietuvoje išlikusių dvaro sodybų. Sodybos centre – 1836-1865 m. statyti klasicistinio stiliaus rūmai, pasižymėję prabanga ir puošnumu. Kiti išlikę dvaro sodybos statiniai: ledainė, arklidės, trys sargo namai, pieninė, ratinė, sandėlis, maniežas, arklininko namas, sodininko namas, aludarių namas ir, kaip spėjama, seniausias Lietuvoje išlikęs vėjo malūnas. Žagarės parkas – vienas puošniausių ir architektūriniu požiūriu įdomiausių parkų Lietuvoje.

Autentiško interjero arklidėse auginami ir veisiami Hanoverio veislės žirgai, vyksta įvairūs žirgų sporto renginiai. Vėliau Jūsų lauks ekskursija po Žagarės miestą, aplankant žymiausius jos objektus.

Žagarė kasmet trečiąjį liepos savaitgalį būna triukšmingiausias ir svetingiausias Lietuvos miestas, kurį sušildo muzika, prisodrinta vyšnių aromato, dainos, pagarba šimtmečių istorinei praeičiai, ilgai nesimačiusių bičiulių apsikabinimai, į visas puses dalijamos šypsenos, pasididžiavimas savo gimtine.

Turėsite puikią progą sudalyvauti  Žagarės vyšnių festivalyje. Tradicinis Vyšnių festivalio turgus, originaliosios kaliausės, puošiančios miestą pačiose netikėčiausiose jo vietose, įspūdinga koncertinė programa su žymiausiais Lietuvos atlikėjais, įvairios sportinės varžybos ir kiti kultūriniai bei istoriniai renginiai ragins neprarasti kultūrinės savimonės, susipažinti su šio krašto vertybėmis ir savitumu.

Programa

09.00 – 21.00
ŽAGARĖS VYŠNIŲ FESTIVALIO TURGUS
Naujosios Žagarės miesto aikštėje
10.00
Žagarės vyšnių festivalio turgaus atidarymas
Naujosios Žagarės miesto aikštėje
10.00 – 17.00
Edukacijų kiemelis
prie Žagarės kultūros centro, Miesto a. 36
10.00 – 18.00
Poilsio erdvė
prie Žagarės kultūros centro, Miesto a. 36
10.00 – 18.00
Kultūros salelė (info punktas)
prie Žagarės kultūros centro, Miesto a. 36
10.00
Suaugusiųjų futbolo turnyras
Žagarės dvaro parko stadione, Kęstučio g. 1D
10.00 – 20.00
Daliaus Udrakio medžio drožybos atviros kūrybinės dirbtuvės
P. Cvirkos g. 55
10.00 – 18.00
Venecijos stiklo ir juvelyrikos dirbtuvių atidarymas, akmenų ir pusbrangakmenių iš viso pasaulio paroda
„Rankdarbių užkampyje“, Raktuvės g. 26
12.00 – 17.00
Senųjų automobilių paroda
Naujosios Žagarės miesto aikštėje
14.00 – 18.00
Kultūros pulsas Žagarėje – paroda, knygos pristatymas, performansas, Fringe festivalio gyvasis stendas
Žagarės kultūros centre, Miesto a. 36
14.00
Romansų popietė
Naujosios Žagarės miesto aikštėje
15.00 – 17.00
Aušros Petrauskienės angelų dirbtuvės LĖLIŲ NAMUOSE
Vilniaus g. 6 (galima susitarti ir dėl kito laiko tel. 861285668)
16.00
Koncertas „Meilės netylėk“. Dalyvauja: Vytautas Juozapaitis, Eglė Juozapaitienė, Ieva Barbora Juozapaitytė, Darius Mažintas
Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus Žagarės padalinys, Jaunimo g. 1

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~20 Eur/asm.

Pietūs karčiamoje Traktierius

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66