Daugiau kelionės nuotraukų

Aliejaus aromatai ir ypatingo vyno skonis Suvalkijoje

Gelgaudiškis, Lukšiai, Sudargas, Zypliai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

Keliausime į Šakių link. Pravažiuosime Lukšių miestelį. Gražesnį miestelį šiame krašte sunkiai surastume. Ne paslaptis, kad kalvystės ir skulptūros darbais garsėjantis miestelis, už savitumą labiausiai ir yra dėkingas entuziastui, dabartiniam miestelio seniūnui. Greta jo įsikūręs visai neseniai restauruotas bei duris atvėręs Zyplių dvaras. Pasivaikščiosime po jo parką, vietinis gidas supažindins su įstabia šio dvaro istorija.

Vėliau mūsų kelias vingiuos link aliejaus spaudyklos „Aletovis“ Šakiuose, kur išvysime kaip mechaniniu būdu išsaugant visas gamtos dovanotas pirmapradės medžiagos savybes spaudžiamas aliejus. Čia speciali kontrolės sistema visame procese garantuoja presavimą ir išpilstymą be deguonies ir šviesos poveikio, nes kitaip aliejus apkarstų. Juk kiekvienam įdomu pamatyt, smalsu išgirst, skanu paragaut, norisi lauktuvių parsivežti.

Vėliau keliausime apžiūrėti Gelgaudiškio dvarą. Ant vaizdingo Nemuno upės šlaito esantis XIX a. Gelgaudiškio dvaro rūmų ansamblis neseniai atgijo naujam gyvenimui: dvaro rūmai restauruoti, juose įsikurs miestelio bendruomenės centras. Turėsite puikią galimybę  pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių.  Tai šokiai, kurių choreografija nesudėtinga, jie pritaikyti įvairaus amžiaus žmonėms. Po šokių pamokos galėsite pasivaišinti pyragu su arbata.

Vėliau įsitikinsite, jog apdainuotas „Pienių vynas“ išties egzistuoja. Be šio nuostabaus skonio vyno, galėsime savo skonio receptorius pamaloninti ir raudonuoju vynu, skanaudami sodraus skonio „Šešių uogų vyno“.  Toliau keliausime į tikrą suvalkiečio sodybą, kur lauks unikalūs pietūs. Senovinė XIX a. pabaigos etnografinė, autentiška kaimo turizmo sodyba, didelis kiemas ir sodas, klėtis su senoviniais ūkiniais pastatais, pirtis, ežerėlis – viskas alsuoja Suvalkijos praeitimi. Kiekvienas sodybos kampelis primins senus laikus, kai čia su savo papročiais ir kalba gyveno mūsų proseneliai. Likę senoviniai daiktai įrodys lietuvio darbštumą ir išradingumą, o pietūs – Suvalkijos kulinarijos ypatingumą.

Galiausiai keliausime į Sudargą, kur apžiūrėsime to paties pavadinimo piliakalnių kompleksą. Visi 5 piliakalniai turi savo vardus. Niekur Lietuvoje nepamatysi tokios panoramos, kaip čia – nuo Vorpilio piliakalnio! Čia pat papėdėje – pilkai melsva Nemuno juosta. Jeigu diena giedri ir skaidri, o regėjimas geras, anapus Nemuno galima įsižiūrėti net už 30 kilometrų esančius Tauragės kaminus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos ekskursijos metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Vietinio gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus – ~10 Eur/asm.

Sėmenų, rapsų ir kanapių aliejaus degustacija- 40 Eur/ grupei

Ekskursija su dvaro šokių pamoka Gelgaudiškio dvare – 7 Eur/asm.

Ekskursija su šokiais ir dvaro vaišių degustacija Gelgaudiškio dvare – 10 Eur/asm.

Pietūs suvalkiečio sodyboje ir ekskursija ~ 12,50 Eur/asm. (5,50 Eur ekskursija + 7 Eur pietūs)

Vyno degustacija (10 rūšių) –10 Eur/asm.

Pastabos

 • Lydintis gidas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66