Reikalingi dokumentai

  1. Svarbūs dokumentai
  2. Vaikų išvykimo į užsienio šalis tvarka Lietuvoje
  3. Draudimas
  4. Šaltiniai

Svarbūs dokumentai

Vykstant į kelionę, privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, jie laikomi negaliojančiais. Ne visos Europos šalys (pvz. Ukraina, Baltarusija, Rusija, Albanija, Kosovas, Andora) pripažįsta Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybės kortelę, čia reikalingas LR pasas. Informaciją apie asmens dokumento (pasas ar asmens tapatybės kortelė) tinkamumą, keliaujant į skirtingas valstybes, galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje

Kelionei Lietuvoje

Vykstant į kelionę, privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, jie laikomi negaliojančiais

Kelionei Šengeno erdvėje

Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančius visos kelionės metu.

Kelionei kitose šalyse

Vykstant į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, būtinas pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos dienos; kai kurios šalys reikalauja ir ilgesnio paso galiojimo termino.

Vykstant į kelionę, privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ. Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, kelialapis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu. Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

Vaikų išvykimo į užsienio valstybes tvarka Lietuvoje

Į kelionę vykstantiems vaikams, priklausomai nuo valstybių, į kurias keliaujama, kaip ir suaugusiems, būtinas LR pasas arba asmens tapatybės kortelė (gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas).

Vaikams iki 18 metų

Kelionei Šengeno erdvėje

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia, kai vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

Kelionei kitose šalyse

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija, kai vaikas vyksta į nepriklausančią Šengeno erdvei valstybę. Vaikams iki 18m. vykstant į keliones laivais, juos turi lydėti asmuo, ne jaunesnis negu 25 metų.

Vaikams iki 18m. vykstant į keliones laivais, juos turi lydėti asmuo, ne jaunesnis negu 25 metų.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

Draudimas

Būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas neįskaičiuotas į kelionių kainą, todėl draudimu turistai privalo pasirūpinti patys. Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biure ar internetu.

Mūsų partneris – AAS „BTA Baltic Insurance Company“. Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR ).Vykstant į Baltarusiją, draudiminė suma yra 10 000 EUR. Perkant kelionę, apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Europos sveikatos draudimo kortelę

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu.

Kortelė galioja tik šiose Europos valstybėse

Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Kroatija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Šveicarijos Konfederacija.

Neįvykusios kelionės draudimas

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt.

Apsidrausti AAS „BTA Baltic Insurance Company“ neįvykusios kelionės draudimu galima, likus ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota, likus trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tą pačią dieną kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis, bet ne vėliau kaip 7 kalendorinės dienos iki kelionės pradžios. Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūroje, prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

Šaltiniai

  • Draudimo taisykles rasite internetinėje svetainėje Paspausdami čia
  • Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos tel. 8 5 2719305www.pasienis.lt
  • Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje

Informacija keliaujantiems

Kyla klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus

Susisiekime

Patarimai

Laukiate gerų pasiūlymų?

Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie naujas kelionių kryptis pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!