Kelionės informacija

  1. Transportas
  2. Išvykimo į keliones autobusu laikas ir vieta
  3. Atvykimo į viešbučius ir sugrįžimo iš kelionės laikas
  4. Taisyklės keliaujant transporto priemone
  5. Apgyvendinimas kelionės metu
  6. Maitinimas kelionės metu
  7. Kelionės kaina
  8. Resursai kelionės metu

Transportas

Į keliones vykstama dviejų kategorijų – turistinės klasės ir mikroautobusais.

Turistinės kelionės– tai 28–76 sėdimų vietų autobusai. Autobusuose yra garso ir vaizdo grotuvai, tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Kai kuriuose autobusuose yra karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimo metu), vandens kiekis ribotas.

Mikroautobusai – tai 16–19 sėdimų vietų autobusai, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema. Wi -Fi ir telefonų pakrovimo paslaugos autobusuose neteikiamos.

Pageidautina, kad kelionėje autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg.

Užsakydami kelionę, turistai gali rinktis užsakymo metu dar neužimtą sėdėjimo vietą pagal pateiktą autobuso planą, kuriame nurodyta sėdėjimo eilė ir viena iš keturių vietų (A,B,C,D). Likus 1-3 dienoms iki išvykimo į kelionę, tikslų sėdėjimo vietos numerį galite sužinoti kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę arba trumpąją žinute gautoje išvykimo informacijoje. Kai į kelionę vyksta vienas turistas, sėdėjimo vietą jis gali rinktis tik greta jau užsakiusių vietas pavienių keliautojų. Kelionių organizatorius, esant reikalui, pasilieka teisę pakeisti Jūsų pasirinktą vietą autobuse.

Papildomos vietos autobuse skiriamos už papildomą mokestį ir tik suderinus su kelionių organizatoriumi.

Išvykimo į keliones autobusu laikas ir vieta

Į keliones išvykstama kelionės programoje nurodytu laiku. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką ir vietą, iki kelionės likus ne mažiau 2 dienoms agentūros darbuotojai praneša trumpąja žinute (SMS), turisto nurodytu mobiliojo telefono numeriu arba el.paštu.

Keliaujant autobusu, į išvykimo vietą prašome atvykti 10-15 min. anksčiau iki nurodyto išvykimo laiko. Išvykimo į kelionę ir grįžimo iš kelionės miestų eiliškumas Lietuvoje gali nesutapti.

Atvykimo į viešbučius ir sugrįžimo iš kelionės laikas

Nurodyti apytikriai atvykimo į viešbučius, grįžimo iš kelionės laikai, kurie gali keistis dėl iš anksto nenumatytų aplinkybių: meteorologinių sąlygų, kelių būklės bei jų remonto darbų, transporto kamščių, pasienio patikros ir kt. Kelionių organizatorius nebus laikomas atsakingas, jei dėl aukščiau išvardintų ir iš anksto nenumatytų aplinkybių, atvykimo į viešbučius ir ( ar) sugrįžimo iš kelionės laikas skirsis nuo nurodyto programoje.

Jei programoje paskutinę kelionės dieną parašyta, kad grįžtame „naktį“, tai sugrįžimo iš kelionės į Lietuvą laikas yra ~ 1-4 val. nakties, priklausomai į kurį miestą sugrįžtate.

Taisyklės keliaujant transporto priemone

Keliaujantiems autobusu

Pagal galiojančias ES taisykles, autobusuose, kuriuose įrengti saugos diržai, keleiviai privalo važiuoti juos prisisegę.

Autobusui judant, keleivių ir kartu vykstančių asmenų saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone.

Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus.

Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota. Kelionės metu dieną autobusas stoja kas 2-3 val., o naktį kas 3-4 val. Higienos ir saugumo sumetimais nesinaudokite autobuso tualetu stovėdami.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Keliaujantiems lėktuvu

Keleivių registracija į lėktuvą prasideda 2-3 val. prieš skrydį ir baigiasi 30-60 min iki skrydžio. Leistino nemokamai vežti registruojamo ir rankinio bagažo svorį aviakompanijos nurodo bilietų taisyklėse, todėl, prieš įsigyjant lėktuvo bilietus, būtinai susipažinkite su aviakompanijų pagrindinėmis keleivių ir bagažo vežimo sąlygomis.

Nardymo įranga ir kitas sportinis inventorius apmokestinamas papildomai. Svarbu atkreipti dėmesį į rankiniame bagaže draudžiamų gabenti daiktų sąrašą. Tikslią informaciją apie keleivių ir bagažo gabenimo taisykles rasite oro uostų bei aviakompanijų internetinėse svetainėse.

Apgyvendinimas kelionės metu

Kelionių autobusu metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės“ viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai; kambariuose nėra oro kondicionieriaus, mini baro, kurie, esant galimybei, užsakomi už papildomą mokestį vietoje. Kai kuriuose viešbučiuose patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti bendri 2-iems – 3-ims kambariams arba koridoriuje.

Turistai, pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose, moka prie kelionės kainos nurodytą priemoką. Turistas, vykstantis vienas ir neužsisakęs vienviečio kambario, apgyvendinamas dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei tokios galimybės nėra, vienviečio kambario priemoka yra privaloma.

Kiekvienoje šalyje viešbučio kategorijai keliami reikalavimai skiriasi, todėl skirtingų šalių viešbučių negalima vertinti pagal vienodus vertinimo kriterijus. Kai kuriuos mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto.

Kelionės metu apsistojant apartamentų tipo viešbučiuose, pensionuose ar privačiame sektoriuje, papildomai gali būti apmokestinamos kai kurios paslaugos, higienos reikmenys, balta patalynė, vonios rankšluosčiai ir kt. Tikslesnė informacija apie apgyvendinimą nurodyta kelionių atmintinėse.

Tarpinių nakvynių metu turistai apgyvendinami turistinės klasės viešbučiuose dviviečiuose, dviviečiuose su pristatoma lova, triviečiuose kambariuose. Pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose moka prie kainos nurodytą priemoką.

Kelionėse, kurių metu numatytos nakvynės keltų kajutėse, turistui pageidaujant, kelionių organizatorius už papildomą priemoką gali užsakyti vietas pageidaujamos aukštesnės kategorijos kajutėje, pasirenkant iš keltų linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose. Priklausomai nuo laivo modelio, kajučių modifikacija, plotas, vidaus įranga bei paslaugų kiekis ir įvairovė gali skirtis. Kataloge pateikta preliminari informacija apie paslaugas keltuose pagal duomenis, kuriuos keltų linijos pateikė katalogo spausdinimo metu.

 

Viešbučio administracija ir keltų kompanija savo nuožiūra apgyvendina turistus laisvuose užsakyto tipo kambariuose (kajutėse). Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose (kajutėse) neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio ( kelto) ir yra tenkinami tik esant galimybei.

Tikslius viešbučių pavadinimus, kuriuose turistas bus apgyvendinamas kelionės metu, galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienom iki išvykimo.

Dėl kai kurių viešbučių lokacijos autobusai ne visada gali privažiuoti prie pat viešbučio, todėl tokiais atvejais turistams gali tekti kelis šimtus metrų iki apgyvendinimo vietos eiti pėčiomis.

Maitinimas kelionės metu

Informacija apie maitinimą nurodyta kelionių programose (skyrelyje “Į kelionės kainą įskaičiuota), viešbučių aprašymuose ir kainų lentelėse. Maitinimo paslaugų teikimo tvarką, patiekalų ir gėrimų įvairovę, maitinimo laiką nustato viešbučių administracija. Gėrimai vakarienių metu į maitinimo kainą neįskaičiuoti. Jei išvykimas iš viešbučio yra ankstyvas, turistams gali būti pateikiamas pusryčių paketas; vėlyvo atvykimo į viešbutį atveju gali būti pasiūlyta vakarienė iš šaltų patiekalų.

Kelionės kaina

Likus ne mažiau kaip 20 dienų iki kelionės pradžios, dėl pasikeitusių vežimo išlaidų (keičiantis degalų kainoms, privalomiems mokesčiams ir kt.), pasikeitus valiutos keitimo kursams, apgyvendinimo paslaugų kainoms ir pan., kelionių organizatorius pasilieka teisę padidinti kelionės kainą. Informaciją apie pasikeitusią kelionės kainą suteiks kelionių organizatorius ar kelionių organizatorių atstovaujantis kelionių agentas/agentūra.

Mokami objektai ir ekskursijos

Mokami objektai ir ekskursijos kelionių aprašymuose pažymėti žvaigždutėmis (*), (**), o skyrelyje „Į kainą neįskaičiuota“ nurodyta apytikslė įėjimo į mokamus objektus bilietų kainų suma. Nurodyta suma gali keistis, jei nuo katalogo spausdinimo datos iki kelionės pradžios mokamų objektų kainos pasikeis. Jei mokamas objektas kataloge nėra pažymėtas (*), tai reiškia, kad į objekto vidų nebus einama. Ekskursijos už papildomą mokestį pažymėtos (**). Laisvu laiku aplankyti siūlomų objektų bilietų kainos nėra įtrauktos į bendrą mokamų objektų kainų sumą.

Daugelio vietovių ir lankomų objektų vietinių gidų paslaugos – už papildomą mokestį.

Už mokamus objektus ir ekskursijas turistas moka pats tos šalies, kurioje lankomi objektai, valiuta.

Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių aplinkybių, tokių kaip masiniai renginiai, streikai, vietos valdžios sprendimai, keltų tvarkaraščių pasikeitimai, transporto spūstys, kelių remonto darbai, meteorologinės sąlygos ir t.t., programoje numatyti lankomi objektai ir ekskursijos gali būti pakeisti alternatyviais, keičiamas lankymo eiliškumas.

Resursai kelionės metu

Vanduo

Vandenį gerti iš čiaupo daugelyje šalių nerekomenduojama. Chemiškai apdorotas ar bakterijomis užterštas vanduo gali pakenkti sveikatai.

Elektra

Kai kurių šalių viešbučiuose būna elektros srovės sutrikimų. Ne visose šalyse vienoda įtampa (220 V arba 125 V), todėl atkreipkite dėmesį į instrukcijas vonios kambariuose. Kai kuriuose viešbučiuose elektros lizdai gali būti kitokios formos nei Lietuvoje, todėl, jei planuojate naudotis savo elektriniais prietaisais, patartina įsigyti keitiklį. Kai kuriuose viešbučiuose tokį prietaisą galima išsinuomoti.Versija spausdinimui

Informacija keliaujantiems

Kyla klausimų?

Nedvejokite mums paskambinti. Mūsų kelionių ekspertų komanda mielai jums atsakys į visus rūpimus klausimus

Susisiekime

Patarimai

Laukiate gerų pasiūlymų?

Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie naujas kelionių kryptis pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!