Kaip keliauti taupiau?

Atostogos daugeliui atrodo neatsiejamos nuo išlaidų. Vis dėlto suderinti turiningas keliones ir ribotą biudžetą – įmanoma. Norime pasidalinti keliais patarimais, kurie padės kelionėje išleisti mažiau.

 • Planuokite iš anksto. Prisiminkite, kad kuo ankščiau žinosite savo keliones datą, tuo didesni šansai užsisakykite skrydžius ir viešbučius pigesnėmis kainoms.
 • Prieš kelionę susikurkite biudžetą. Jei prieš išvykdami atsižvelgsite į išlaidų limitus, būsite labiau linkę atsisakyti spontaniškų pagundų, pavyzdžiui, brangių gėrimų. Biudžeto planas nenaudingas, jei nuspręsite jo nepaisyti: svarbu sekti savo išlaidas kelionės metu ir vadovautis planu, kad neišleistumėte daugiau nei ketinote.
 • Keliaukite ne piko sezono metu. Visos šalys turi laiką, kada yra daugiausiai ir mažiausiai turistų. Keliaujant ne sezono metu viskas kainuos daug pigiau. Taip pat susidursite su mažiau žmonių ir trumpiau lauksite eilėse prie bet kokių lankytinų vietų, kurias planuojate aplankyti.
 • Keliaukite su draugu. Keliaudami kartu sutaupysite ir galėsite pasidalinti tam tikras išlaidas.
  Venkite vietų, kuriose gausu turistų, nes jos paprastai būna per brangios. Vietoj to apsilankykite vietinių lankytinose vietose. Tai gali padėti sutaupyti pinigų ir pamatyti kitą kelionės tikslo pusę.
 • Jei kelionės metu nuspręsti valgyti užkandinėse ir restoranuose, stenkitės lankytis vietinių pamėgtose vietose, kur kainos bus žymiai mažesnės už turistams pritaikytas.
 • Nepirkite lauktuvių visiems. Nupirkite įvairių saldumynų, ar vietinių gėrimų ir grįžę suorganizuosite įspūdžių pasidalinimo vakarą. Visi liks patenkinti!

Piniginei draugiškų kelionių!

Daugiau naudingų patarimų

  Įdomiausi turistiniai objektai Lietuvoje

  Kaip keliauti taupiau?

  Kaip keliauti saugiai?