Įdomiausi turistiniai objektai Lietuvoje

Susipažinkite su 2022 metų įdomiausias ir mėgstamiausiais turizmo traukos objektais Lietuvoje!


 1. Lūkiškių kalėjimas 2.0
 2. Lukiškių kalėjimas 2.0 – bene vienas įdomiausių kultūros reiškinių Lietuvoje. Buvęs kalėjimas dabar virsta muzikos, modernaus meno, dizaino ir kultūros centru. Kone kasdien čia jūsų laukia gyvos muzikos koncertai, pasirodymai, parodos, ekskursijos su gidais, barų ir užkandinių įvairovė. Prisijunkite prie 1,5-2 valandų trukmės naktinių ir dieninių pasivaikščiojimų po buvusį tardymo izoliatorių su kalėjimo prižiūrėtojais. Suipažinkite su Lukiškių kalėjimo istorija, kalinių kasdienybe ir sužinokite daugiau apie kalėjimo pavertimą kultūros centru Lietuvoje.


 3. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
 4. M.K. Čiurlionis savo paveiksluose ir muzikoje mums paliko didelį ir pilną pasaulį. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia visa tai patirti iš arčiau. VR erdvėje leiskitės į pažintinę kelionę su 60-čia tiek labai žinomų ir lengvai atpažįstamų, tiek rečiau matomų lietuvių dailininko paveikslų: „Ramybe“, „Angelėliais (Rojumi)“, „Aukuru“, „Angelu“, „Žinia“, „Saule“.25 minučių trunkančią kelionę „Angelų takais“ lydi paties M. K. Čiurlionio ir kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio muzika.
  Į filmo peržiūrą reikia atvykti iš anksto rezervavus seanso laiką ir nusipirkus bilietą.


 5. Vilniaus televizijos bokštas
 6. Vilniaus televizijos bokštas – aukščiausias statinys Lietuvoje, taip pat įtrauktas į pasaulio aukščiausių pastatų sąrašą. Pakilus į 165 metrų aukštį po jūsų kojomis atsivers pačios gražiausios sostinės panoramos. Čia turėsite unikalią galimybę pavalgyti 165 metrų aukštyje įrengtame restorane „Paukščių takas“. Besisukančios restorano grindys leis pamatyti visą Vilniaus panoramą neatsikeliant nuo stalo. Aukščio nebijantiems Vilniaus TV Bokštas kviečia į vieną įsimintiniausių nuotykių – pasivaikščiojimą bokšto taurės kraštu.


 7. Lietuvos jūrų muziejus
 8. Istoriniame Nerijos forte įsikūręs Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas visus pajūrio gyventojus bei svečius kviečia pažinti paslaptingą vandenų pasaulį. Lietuvos jūrų muziejus – nuolat kintantis ir siūlantis lankytojams ką nors naujo. Muziejus kaupia, saugo, tiria, konservuoja, restauruoja ir populiarina muziejines vertybes, kurios atspindi Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, laivybos istoriją bei jūros gamtos įvairovę. Jūrų muziejuje ir delfinariume įdomu ne tik apžiūrėti ekspozicijas ir susipažinti su povandeniniu pasauliu, bet ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose.
  Tai vienas labiausiai lankomų muziejų šalyje, per metus čia apsilanko apie pusę milijono svečių iš Lietuvos ir užsienio.


 9. Kuršių nerijos nacionalinis parkas
 10. Unikalus, į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą įtrauktas, Kuršių nerijos nacionalinis parkas yra vertingiausia ir labiausiai lankoma saugoma teritorija Lietuvoje.
  Parke saugoma: Kuršių nerijos didysis kopagūbris, mirusios arba pilkosios kopos, savita augalija ir gyvūnija, taip pat miškai su sengirės fragmentais. Kuršių Nerijos nacionaliniame parke rengiamos edukacijos ir pažintinės ekskursijos ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, šeimoms, grupėms.

Daugiau naudingų patarimų

  Įdomiausi turistiniai objektai Lietuvoje

  Kaip keliauti taupiau?

  Kaip keliauti saugiai?