Daugiau kelionės nuotraukų

Balstogė, Liublinas, Zamošč, Chelmas, Seinai, Vygriai

Balstogė, Liublinas, Seiniai, Vygriai, Zamosc

Trukmė

3 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Važiuojame į Palenkės sostinę Balstogę. Ekskursija po miestą pėsčiomis. Lankysimės vienoje iš įdomiausių lankytinų vietų Balstogėje, kitaip dar vadinama „Palenkės Versaliu“- Branickių rūmuose ir jų prancūziškame parke. Pasivaikščiosime po Kosciuškos aikštę, apsilankysime miesto rotušėje ir Balstogės arkikatedroje. Visus šiuos objektus supa daugiau nei 200 parduotuvių, kurios siūlo platų prekių ir paslaugų pasirinkimą kartu sudarydami tam tikroje vietoje kultūros ir poilsio centrą.

Programa

Kelionę tęsiame Liublino link. Ekskursija viename seniausių Kazimiero Didžiojo statytame mieste Lenkijoje. Pasivaikščiosime po Liublino senamiestį, pamatysime miesto gynybinę sieną, Karališkojo tribunolo rūmus ir pagrindinę miesto aikštę. Apsilankysime Dominikonų bažnyčioje bei Karališkų rūmų Šv. Trejybės koplyčioje, kurioje 1569 m. tarp LDK ir Lenkijos buvo pasirašyta Liublino unija.

Grupei pageidaujant apsilankysime “Maidanke”, buvusioje koncentracijos stovykloje, kuri buvo naudota kaip karo belaisvių stovykla, po to paversta koncentracijos stovykla. Didžiausias joje laikytų kalinių skaičius – apie 50 000. Vykstame į nakvynė vietą.

2 diena Pusryčiai. Pažintis su pietų Lenkijos miestu Zamosc, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Šis miestas stebina ryškumu, įvairove ir paslaptimi. Įkurtas kanclerio Jano Zamoiskio XV-ame amžiuje, pagal italų architekto Bernardo Mordano „idealaus miesto“ koncepciją, todėl dar vadinamas “renesanso perlu”. Pažintis su senamiesčiu: miesto širdimi vadinama turgaus aikštė – vienas iš puikiausių XVI amžiaus aikščių Europoje, kurią supa buvę turtingų pirklių, profesorių bei dvariškių namai. Pasigrožėsime čia pat esančia miesto Rotuše.

Vasara, viename iš 52-metrų aukščio bokšto balkonų galima išgirsti skambant trimito garsus, bet tik į tris pasaulio puses. Pagal tradiciją, miesto įkurėjas Janas Zamoiskis nemėgo Krokuvos ir trimituoti jos kryptimi uždraudė. Pamatysime išlikusias miesto tvirtovės liekanas, gynybines sienas bei buvusius miesto vartus. Kelionę tęsiame Chelmo link. Praeityje buvo tai skirtingų tautybių, religijų ir kultūrų sambūvio vieta. Pasižyminčiam savitu aukštumų ir žemumų kraštovaizdžiu Chelmui yra būdingas išskirtinis bruožas – miesto senamiestis įsikūręs virš XVII – XVIII amžiaus kreidos kasyklų požemių. Vietiniai gyventojai juokauja, kad pagrindas, ant kurio stūkso miestas yra skylėtas kaip šveicariškas sūris. Apsilankysime „Kreidos kasyklos požemiuose“, pasivaikščiosime po senąjį miestą bei apžiūrėsime Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo Baziliką. Vykstame į nakvynė vietą.

3 diena. Vykstame į Vygrių nacionalinį parką, apsuptą vaizdingų ežerų. Pasivaikščiosime po legendinę medžiotojų sustojimo vietą. Pasakojama, kad pats Jogaila medžiojęs Vygriuose ir vos nepatekęs į kryžiuočių nelaisvę. Ši vietovė buvo atiduota vienuoliams, kurie įsipareigojo melstis už valstybės gerovę bei karalių. Lankysimės Kamaldulių vienuolyne. Jame aplankysime bažnyčios požemius, popiežiaus Jono Pauliaus II kambarį, pakilsime į bokštą, iš kurio atsiveria puikūs apylinkių vaizdai. . Vykstame į lietuvybės centrą Lenkijoje – Seinus. Aplankome Seinų katedrą, kurios vyskupu 1897 – 1902m. buvo Antanas Baranauskas. Čia jis pirmasis iš vyskupų į žmones prabilo lietuviškai. Katedros koplyčios rūsyje ilsisi vyskupo palaikai, o greta bažnyčios jam pastatytas paminklas. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos ekskursijos metu gido – kelionės vadovo paslaugos

2 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Lankomi objektai –~100 PLN/asm.

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
 • SVARBU!!! būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66