Daugiau kelionės nuotraukų

Edukacinis užsiėmimas Kvepiantis Birštono banginis

Birštonas, Lietuva

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

Vykstame į Birštono muziejų. Čia vieni įdomiausių ir rečiausių eksponatų: medinio vamzdžio, kuriuo 19 a. antroje pusėje iš šaltinių į gydyklas tekėjo mineralinis vanduo, fragmentas, to paties laikotarpio metalinė vonia, karieta, vežiojusi poilsiautojus.  Aplankysime sakralinį muziejų. Čia pristatoma sakralinio meno ekspozicija, taip pat memorialinės ekspozicijos, skirtos kardinolui Vincentui Sladkevičiui ir arkivyskupui kankiniui Teofiliui Matulioniui. Čia sudalyvausime edukaciniame užsiėmime „Kvepiantis Birštono banginis“, kurios metu kepsime meduolius, išgirsime įdomių pasakojimų apie miesto stebuklingąjį šaltinį ir kuo miestui svarbus banginio simbolis. Taip pat apsilankysime Birštono muziejuje, kuriame susipažinsime su Birštono mineralinių vandenų šaltinių istorija. Su mineraliniais vandenimis siejama ir Birštono kurorto įsikūrimo pradžia, kai 1846 m. Stakliškių kurorto gydytojas Benediktas Bilinskis, susidomėjęs Birštono šaltiniais, atsiuntė čia ligonę, kuriai nepadėjo Stakliškių gydomieji šaltiniai. Birštone ligonė pasveiko. Birštono šaltinių vanduo iki šiol naudojamas gydymui ir vartojimui. Kurorto teritorijoje yra 13 eksploatacinių mineralinio vandens gręžinių. Birštone veikia seniausia Lietuvoje mineralinio vandens pilstymo įmonė, kurioje nuo 1924 metų pramoniniu būdu į butelius buvo pradėtas pilstyti natūralus mineralinis vanduo. Sudalyvausime edukacinėje programoje, kurioje susipažinsime ir sužinosime su senaisiais Birštono mineralinio vandens šaltiniais bei šiuo metu Birštone esančius mineralinio vandens šaltinius. Išgirsime apie mineralinio vandens gavybą ir pilstymą, jo gydomąsias savybes, o edukacijos pabaigoje vyks mineralinio vandens degustacija.
Vėliau keliausime pasižvalgyti po miestą bei jo tikrą puošmeną neogotikinio stiliaus Šv. Antano Paduviečio bažnyčią. Joje kasmet vyksta įvairūs koncertai ir renginiai sakralinėmis progomis. Užsuksime ir į dainų kalnelį, kuris yra šalia Šv. Antano Paduviečio bažnyčios. Čia gausu iš medžio išdrožinėtų skulptūrų, kurios sukurtos liaudies dainų motyvais.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66