Daugiau kelionės nuotraukų

ĮDOMYBIŲ IR PRAMOGŲ LOBIS – ANYKŠČIAI

Anykščiai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 30 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Savo kelionę pradėsite Anykščių krašte. Anykščių kraštas turtingas įspūdingais vaizdais ir turintis savo krašto kultūrinį paveldą. Lankysite vieną Anykščių įžymybę, tai Siaurasis geležinkelis, švelniai vadinamas siauruku. Tai unikalus inžinerinio paveldo objektas, muziejus po atviru dangumi. Siauruko stotyje veikia muziejus, kuriame įrengta vertinga geležinkelio istorijos ekspozicija. Iki mūsų dienų išliko beveik nepakitęs visas stoties kompleksas: vandens bokštas ir vandens kolonėlė, pagrindinis stoties pastatas, prekių sandėlis, metalinis tiltas, bėgiai. Pasivažinėsite rankine drezina. Esant pageidavimui galima pasinaudoti Kultūros paso edukacija: ,,Siauruko atradimai kiekvienam smalsučiui/smalsuoliui. 

Programa

Keliaujame į kitą vietą Anykščiuose, kur veikia vasaros rogučių trasa. Tai – Kalitos kalnas. Trasa yra pusės kilometro ilgio. Trasoje yra penki posūkiai, tramplinas ir kilpa. Prisisegsite saugos diržus ir gaudysite vėją, skrisdami nuo Kalitos kalno.

Vėliau kopsite „į aukštą statų kalną“,  simboliškai pavadintą „Laimės žiburiu“. Pasak legendos, reikia sugalvoti norą prieš lipant laiptais Laimės žiburio link ir su niekuo nekalbant užlipti iki pat viršaus. Šiukštu niekam neatskleiskite, kokį norą sugalvosite!

Kelionę tęsiame  lankydamiesi Labirintų parke. Labirintų parkas Anykščiuose yra ne tik atrakcionų parkas, kupinas įvairiausių pramogų! Čia galite išbandyti savo orientavimosi įgūdžius įvairiausio sudėtingumo ir formų labirintuose. O tiems, kam įdomu ne tik aktyviai leisti, bet ir daugiau sužinoti apie labirintų rūšis bei susipažinti su jų istoriją  galės dalyvauti edukacinėje programoje „Painusis Labirintų pasaulis“ (trukmė iki 2 val.).

Tai aktyvi edukacija, kurios metu sužinosite pagrindines labirintų rūšis, koks yra pats garsiausias, o koks – pats seniausias pasaulio labirintas. Įgijus teorinių žinių laukia aktyvioji dalis – eisite išbandyti į Labirintų parke Anykščiuose esančių labirintų! Būsite suskirstyti į komandas ir turėsite kuo greičiau juos surasti ir įveikti. Rudenį, užduotys tampa dar sudėtingesnės, nes prie labirintų sąrašo prisijungia kanapių ir kukurūzų labirintai. Klaidžiodami po labirintus turėsite atlikti įvairias užduotis, ugdydami orientavimosi bei darbo komandoje įgūdžius. Po klajonių visi kartu pasidalinsime patirtimi ir įspūdžiais, kokius pojūčius patyrėte įveikiant kiekvieną labirintą. Taip pat prisiminsime labirintų rūšis, seniausio ir didžiausio labirintų pavadinimus bei įteiksime komandoms pažymėjimus, kurie patvirtins, kad Jūs sėkmingai įveikėte visus parke esančius labirintus. (Ši edukacija yra patvirtinta Kultūros paso)

Esant pageidavimui galima apsilankyti apverstame name. Tai unikali pramoga, iliuzijos muziejus, kuris sukelia gravitacijos pojūtį!

Kelionę tęsite į Anykščių šilelyje vinguriuojantį medžių lajų taką, jis ves jus į  21 metro aukštį, kilsite nuo žemės iki medžių viršūnių, o nuo apžvalgos bokšto, kuris yra 36 metrų aukštyje, išvysite apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėsite Šventosios upės vingiais. Čia pat prie lajų tako stūkso lankomiausias akmuo Lietuvoje – Puntukas. Tai antras pagal dydį akmuo po Barstyčių akmens. Pasak padavimo, nešė Puntuką ne tik ledynai – nešė jį ir velnias, norėdamas sudaužyti Anykščių bažnyčią. Tačiau gaidys užgiedojo, nelabasis paleido iš savo nagų Puntuką ir „didumo kaip gryčios“ akmuo nukrito šilelin. Taip rašoma Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“.

Esant pageidavimui galima vykti pasivaikščioti ,,Praeities taku“.  Praeities takas – tai skulptoriaus Valerij Kunigel darbų ekspozicija. Pusės kilometro ilgio take stovi apie 20 skulptūrų, kurios išsiskiria tikroviška išvaizda bei atspindi autoriaus neribotą fantaziją.

Arba galima vykti į  Arklio muziejų. Apžiūrėsite rekonstruotuose klojimuose išsirikiavusius iš visos Lietuvos surinktus vežimus, lineikas, brikeles… Kituose pastatuose – stendus, meno kūrinius, menančius arklį ir artoją, žirgą ir karžygį.

Greta „Arklio muziejaus“, esanti esančioje autentiškoje kavinėje „Pasagėlė“ turėsite progą paragauti aukštaitiško kulinarinio paveldo patiekalų arba dalyvauti edukacinėje programoje.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos ekskursijos metu gido kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija ,,Siaurojo geležinkelio muziejuje“ – 3,00 Eur/asm.

Pasivažinėjimas drezina – 1,00 Eur/asm.

Apsilankymas Labirintų parke – 4 Eur/asm. *Į bilieto kainą nėra įskaičiuoti monetiniai žaidimų automatai ir monetiniai atrakcionai: vaikiški traktoriukai ir mini ekskavatoriukas.

Edukacinė programa Labirintų parke (nesinaudojant Kultūros pasu) – 7 Eur/asm.

Medžių lajų takas – 2,00 Eur/asm.

Praeities takas

Vienas nusileidimas rogučių trasa – 1,50 Eur/asm. (esant ne mažesnei kaip 18 mokinių grupei).

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant ne mažiau kaip 30 asmenų grupei iš Vilniaus (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

40


Sumokėti 0% per item

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66