Daugiau kelionės nuotraukų

NEREGĖTA ESTIJA IR LATVIJA

Latvija, Estija

Trukmė

4 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

40 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame Estijos link. Pakeliui sustosime Lygatnėje. Tai viena iš populiariausių turistinių vietų Latvijoje. Lygatnės miestas apsuptas Gaujos nacionalinio parko ir dar vadinamas ,,olų miestų“. Apžvalginės ekskursijos su vietinių gidu metu pasivaikščiosite po miestelio centrą, sužinosite įdomiausius Lygatnės istorijos faktus, pasimėgausite pasakiška gamta. Miestelio istorija glaudžiai susijusi su popieriaus fabriku, kuris buvo įkurtas 1815 m. ir  buvo vienas iš seniausių popieriaus fabrikų Europoje. Taip atsirado darbininkų gyvenvietė, kurios istorinis centras išliko iki šių dienų.

Toliau savo kelionė tęsiame į  populiariausią Latvijoje esantį Rujienos ledų fabriką. Čia turėsite puikią galimybę susipažinti su ledų gamybos procesu.  Paragausite net 20 rūšių ledų, kurie yra gaminami iš tikro pieno ir grietinėlės. Vakare atvykstame į nakvynės vietą Tartu.  Laisvas laikas vakarienei ir poilsiui.

2 diena. Pusryčiai. Tartu yra seniausias Estijos miestas garsėjantis savo turtinga istorija. Ekskursija pėsčiomis Tartu senamiestyje. Jos metu  pamatysime Šv. Jono bažnyčią, universiteto rūmus bei miesto rotušės aikštę. Nuostabiais vaizdais pasigrožėsite ir ant Katedros kalvos, kur stūkso XIII amžiaus katedros griuvėsiai.

Vykstame prie didžiausio Estijoje ir penkto pagal dydį Europoje – Peipaus ežero. Važiuosime per Setomaa – istorinę etninę teritoriją, kurioje nuo seno gyvena setų tauta. Šiai etninei grupei priklauso apie 13 tūkst. Estijos gyventojų. Tai gan uždara bendruomenė, išsaugojusi senovines tradicijas ir religiją (stačiatikystę).

Atvykstame į Kolkja miestelį, kur apsilankysime sentikių muziejuje. Muziejuje eksponuojami tradiciniai sentikių rūbai, rankdarbiai, namų apyvokos reikmenys. Vykstame į Estijos degiųjų skalūnų gavybos centrą.

 Kohtla Nomme aplankysime Skalūnų muziejų, įsikūrusį po žeme, buvusiose skalūnų kasyklose. Čia galima pasivaikščioti šachtų tuneliais ir labirintais, arba pasivažinėti senoviniu veikiančiu šachtininkų traukinuku. Į tunelius galima patekti su gidais, buvusiais šachtų darbininkais, kurie mielai papasakos šachtos istoriją bei suteiks informacijos apie iškasenų išgavimo technologijas.

Kelionė į Narvą, pakeliui  sustojant Silameje  kurorte  prie  Suomijos  įlankos.  Poilsis ir nakvynė viešbutyje Narvoje.

3 diena. Pusryčiai. Keliaujame pasižvalgyti po Narvą. Ekskursijos su vietiniu gidu metu apžiūrėsime miesto Rotušę, Narvos upę, dalinančią miestą į dvi dalis, bizantiško stiliaus rusų ortodoksų katedrą, Hermano tvirtovę – buvusią sunkiausiai priešui prieinamą tvirtovę Estijoje. Nuo Hermano gynybinės sienos atsiveria nuostabi panorama į Narvos upę, Ivangorodo tvirtovę bei Narvos miestą.

Kelionę tęsiame į  Palmsę. Pasigrožėsime Palmsės dvaru – vienu gražiausių barokinių dvarų Estijoje, įsikūrusiu Lahemos nacionalinio parko prieglobstyje. Tai buvo pirmasis Estijos dvaras, restauruotas su visais dvarui priklausančiais pastatais: spirito varykla, šiltnamiu, tvartu, taip pat puikiu parku su romantiškais paviljonais ir pirtimi. Šiuo metu dvare veikia muziejus, pasakojantis dvaro istoriją..

Lankome Paidės laiko centrą. Aštuoniuose Livonijos laikų pilies bokšto aukštuose, kylant liftu, galima išlipti vis kitame amžiuje – nuo pačių seniausių proistorės epochų kilti į viduramžius, pašto karieta apkeliauti Estijos dvarus, gyvulių vagone dundėti į tremtį, pagyventi niūriomis sovietmečio realijomis ir pagaliau išlipti Baltijos kelio ir Estijos Nepriklausomybės salėje. Vykstame į viešbutį Pernu. Nakvynė.

4 diena. Pusryčiai. Ekskursija po Pernu. Tai parkų, gėlių ir jūros miestas, tikras rojus žemėje. Jūs tikrai turite tai pamatyti savo akimis. Šis miestas dar vadinamas – Estijos vasaros sostine. Ekskursijos metu pamatysime daugybę skirtingų epochų architektūros paminklų, pasivaikščiosite gražiausiu miesto paplūdimiu. Sklando legenda, kad įsimylėjėliai turi kartu nueiti iki molo galo ir ten pasibučiuoti. Taip jie  niekada neišsiskirs.

Laisvas laikas pietums. Kelionė į Lietuvą. Vakare grįžtame į Vilnių.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 80 EUR;

Medicininių išlaidų draudimas;

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

320


Sumokėti 0% per item

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66