Daugiau kelionės nuotraukų

Paslaptingasis senovės paveldo kraštas – Jordanija

Jordanija

Trukmė

4 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 12 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Jordanija – Marso peizažą primenančių dykumų, neįveikiamų pilių ir senovinių miestų šalis. Kelionės metu pamatysite be galo daug įdomių ir gražių šalies vietovių ir legendinį, vieną iš didžiųjų pasaulio stebuklų – paslaptingąjį nabatėjų miestą Petrą.

Programa

1 diena. Skrydis Vilnius – Amanas. Nusileidimas karalienės Alijos tarptautiniame oro uoste (apie 30 km nuo šalies sostinės Amano). Pervežimas į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Amane.

2 dienaAMANAS – MADABA – NEBO KALNAS – NEGYVOJI JŪRA – PETRA

Pažintis su šalies sostine Amanu: ant aukščiausio sostinės kalno stūkso didingos tvirtovės – Citadelės – griuvėsiai. Pasigėrėsime nuo šio kalno atsiveriančia didinga Amano panorama. Čia išlikusi I amžiuje statyta Heraklio šventykla ir VIII amžiuje arabų statyti rūmai.

Aplankysime ir dar vieną Amano pasididžiavimą – Romėniškąjį amfiteatrą – II a. statinį. Vykstame į Madabos miestą esantį centrinėje Jordanijoje. Madabos miestas, minimas Šventajame rašte, garsėja Bizantijos imperijos laikus menančiomis mozaikomis. Ypač žymus 6 a. mozaikinis žemėlapis detaliai vaizduojantis Šventąją Jeruzalės žemę, kurio originalą susidėjo iš 2 mln. gabalėlių. Jis išlikęs ant Šv. Jurgio graikų ortodoksų bazilikos grindų, kuri buvo pastatyta vietoje ankščiau čia buvusios bizantiškosios šventovės. Šio žemėlapio atradimas 19 a. išgarsino Madabą kaip „Mozaikų miestą“. Daugybė kitų mozaikų siekiančių 5-7 a. puošia šimtus viso Madabos miesto šventovių ir namų.

Vykstame prie Nebo kalno (817 m), nuo kurio Mozė žvelgė į Pažadėtąją žemę. Įdomu tai, jog šis kalnas nuo 20 a. 4 deš. priklauso pranciškonų vienuolių ordinui. Kelionė prie Negyvosios jūros į žemiausiame pasaulio taške esantį paplūdimį. Druskingų Negyvosios jūros krantų purvas turi gydančių savybių. Apie jas žinojo ir Senovės Egipto valdovai –karalienė Kleopatra taip pat mėgavosi Negyvosios jūros teikiamomis gėrybėmis. Šioje jūroje išgaunama daug naudingų elementų: kalcio, magnio, kalio, mangano ir jodo. Vykstame  į viešbutį Petros mieste. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Petroje.

3 diena. Pusryčiai. Vyksime į Petrą. Garsiausia vieta Jordanijoje, vienas iš naujų septynių pasaulio stebuklų ir yra senovinis Petros miestas, neretai tituluojamas ir gerai žinomas kaip „Rausvoji dykumų legenda“, „Mirusiųjų karalystė“ ar „Spalvingųjų uolų vėrinys“.

Petra kažkada buvo Nabatėjų karalystės sostinė, o prieš tai ji tapo Romos imperijos dalimi. Kad ir kaip bebūtų gaila, Vakarų pasaulis šį akmeninį šedevrą užmiršo šimtmečiams, tačiau XIX a. jis buvo  iš naujo atrastas. Nepakartojamo grožio, įspūdingas ir unikalus statinys mena ne vieną tūkstantmetį – rūmai uolose išskaptuoti maždaug 200 metų prieš mūsų erą. Šiandienis apsilankymas Petroje leidžia pabuvoti senoviniame archeologiniame parke, įveikiant smiltainio kanjoną, vadinamą Sik.

Išvykstame į dviejų valandų trukmės pasivažinėjimą džipais Vadi Rumo dykumoje, vietinių vadinamoje  „Mėnulio sleniu“. Į šią dykumą atvyksta daugybė laipiojimo uolomis entuziastų, iš naujo atrandančių vietinių dykumos gyventojų beduinų seniai pramintus kelius. Vadi Rumo dykumą greičiausiai matėte ne viename mokslinės fantastikos filme – įvairiausių atspalvių raudonos spalvos smėlis ir milžiniški monolitai primena Marso kraštovaizdį. Grįžtame į  Amaną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Amane.

4 diena. AMANAS (pusryčiai). Vykstame į oro uostą. Skrydis Amanas – Vilnius.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Pervežimai komfortabiliu miroautobusu/autobusu kelionės po Jordaniją metu, pagal programą;

3 nakvynės viešbučiuose;

3 pusryčiai ir 3 vakarienės;

Pasivažinėjimas džipais Vadi Rumo dykumoje, trukmė dvi valandos;

Vietinio gido paslaugos (rusų kalba);

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Jordanijos viza;

Ekskursinė programa;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Lėktuvo bilietai Vilnius – Amanas – Vilnius fiksuota kaina pirkimo dieną nuo 100 EUR su rankiniu bagažu (1 vnt. telpantis po orlaivio sėdyne – 40 x 20 x 25 cm);

Bilietai į mokamus objektus;

Medicininių išlaidų užsienyje draudimas;

Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui;

Vežikų mokestis Petroje;

Pietūs, gėrimai vakarienių metu, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos

 • Minimalus keliautojų skaičius – 12 asmenų;
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą
 • Pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Lėktuvo bilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66