VĖTRUNGIŲ, ŠVYTURIŲ IR RŪKYTOS ŽUVIES KARALYSTĖJE

Dreverna, Rusnė, Ventės ragas

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Keliausime pasigrožėti Pamario kraštu dar vadinamu – lietuviškąja Venecija. Tai kraštas kuris  puoselėja savitas tradicijas, išsiskiria natūralios gamtos grožiu ir žvejų miesteliais.

Programa

Pažintį su Pamario kraštu pradėsime nuo  Drevernos. Tai senas žvejų kaimas, minimas nuo 1253 m., įsikūręs Kuršių marių pakrantėje prie Drevernos upės žiočių.  Šiandien Dreverna – vis populiarėjanti ir modernėjanti, išlaikiusi senąją pamario žvejų kaimo struktūrą, tad atvykus galima pajusti šią dvasią. Turėsite puikią progą įkopti į 15 m. aukščio apžvalgos bokštą ir pasigrožėti  kvapą gniaužiančiais Kuršių marių nacionalinio parko, Naglių gamtinio rezervato bei Drevernos apylinkių vaizdais. Pasivaikščiosite Mažųjų laivų uoste, apžiūrėsite marių pakrantėje rymančius katerius ir laivelius (Esant pageidavimui iškelsite bures ir plauksite įspūdingu senoviniu burlaiviu – reisine „Dreverna“ arba kitu laivu (priklauso nuo žmonių skaičiaus) po Kuršių marias).

Dalyvausite 4 valandų edukacinėje pramoginėje programoje „Žuvies kelias“. Programos metu susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Lankysitės J.Gižo etnografinėje sodyboje. Tai vienintelė Lietuvoje išlikusi laivadirbio sodyba. Atversite garsiojo pamario laivadirbio įrankių skrynią. Sužinosite, kad žvejyba ir laivadirbystė tarpusavyje labai susijusios. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą, apžiūrinėdami, kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys. Sodybos kiemelyje skanausite Mažosios Lietuvos desertą – kafiją (cikorijos gėrimą), gliumzinį (varškės) pyragą, bei paragausite unikalią dreverniškių žuvienės. Degustuosite išskirtinio skonio Klaipėdos krašto vietinio vyndario „MEMEL Wine“ vyno.

Savo kelionę tęsime į Ventės ragą. Tai įstabus gamtos kampelis, apsuptas Kuršių marių vandenų. Ten, kur dangus susilieja su marių vandenimis, tarsi ant pasaulio krašto stovi Ventės rago švyturys. Laiptais užlipę į jo viršūnę – apžvalgos aikštelę – pamatysime kvapą gniaužiantį vandenų platybių vaizdą. Ventės rage išvysime ir vieną paslaptingiausių gamtos reiškinių – paukščių migraciją. Čia įkurtoje orintologijos stotyje, paukščiai yra žieduojami: jiems “suteikiamas pasas”, iš kurio matyti, kur paukštis žiemoja, kokiu greičiu skrenda , kiek metų gyvena.

Keliaujame į Rusnę  dar vadinamą rūkytos žuvies sostine. Dalyvausime edukacinėje programoje su degustacija „Žuvies kelias į Ingos rūkyklėlę“. Edukacijos metu papasakojama kaip paruošta rūkyta žuvis atkeliauja iki stalo. Tai papasakojama Ingos rūkyklėlės veikla, iš kur gaunama žalia produkcija. Rodomos fotografijos iš Nemuno ir Kuršių marių. Išklausius teorinę dalį, rodoma kaip žuvis ruošiama rūkinimui (rodomas Karšis). Keliaujama prie rūkyklėlės ir pasakojamas visas rūkinimo procesas, vėliau grįžtama į pavėsinę ir skanaujama jau paruošta 4 rūšių rūkyta žuvis. Po edukacinės programos krautuvėlėje galima bus įsigyti šviežiai rūkytos žuvies. Iš vandens, uostų, švyturių ir vėtrungių karalystės keliausime į namus, kur sugrįšite kupini įspūdžių bei lauktuvėmis nešini.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos;

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Edukacinė programa ,,Žuvies kelias“ Drevernoje – nuo 23,00 Eur/asm.

Ekskursija Ventės rago ornitologinėje stotyje – 4,00 Eur/asm.

Edukacinė programa Ingos rūkyklėlėje – 8,00 Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66