Eifelio bokštas

Eifelio bokštas, kitaip dar žinomas kaip Prancūzijos „geležine dama“, yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Turbūt visi, kas jau matė šį bokštą savo akimis, svajojo apie tai nuo vaikystės, o tie kas dar nematė – turi išsikėlę tikslą vieną dieną tai padaryti. Eifelio bokštas neatsiejamas meilės miesto Paryžiaus simbolis. Jei jau lankotės Paryžiuje, būtų nuodėmė jo nepamatyti iš arti. Visos įsimylėjėlių porelės svajoja čia patekti Šv. Valentino dienos vakarą ir romantiškoje aplinkoje praleisti laiką kartu.

Milijonai turistų kasmet aplanko Paryžiaus miestą ir patiria nepamirštamų akimirkų, aplankę ir pamatę šį nepaprastą kūrinį. Šis aukščiausias pastatas Prancūzijoje pastatytas netoli Senos upės.

Taigi kokio visgi aukščio yra Eifelio bokštas? Pats Eifelio bokštas gali būti matomas beveik iš kiekvieno aukštesnio Paryžiaus pastato. Bokštas siekia net 300 metrų aukščio! Pastatytas jis buvo 1889 metais. Vos tik pastačius, jame buvo net 1710 laiptų, o šiomis dienomis laiptų yra 1665. Eifelio bokštas yra net dvigubai didesnis už Romos Šv. Petro bažnyčią ar Gizos piramidę Egipte. Jei paskaičiuoti pilną bokšto aukštį įskaitant televizijos anteną, jis siekia net apie 325 metrus.

Šis milžiniškas bokštas buvo pastatytas Prancūzijos revoliucijos atminimui. Suprojektavo šį 300 metrų aukščio grotuoto stiliaus geležies bokštą prancūzų inžinierius Aleksandras Gustavas Eifelis (Alexandre Gustave Eiffel), kuris taip pat projektavo brėžinius ir Niujorko Laisvės statulai. Statybos prasidėjo 1897 metų sausio 26 dieną ir truko net 2 metus 2 mėnesius ir 5 dienas. 1889 metų kovo 31 dieną bokštas buvo oficialiai inauguruotas, o tų pačių metų gegužės 6 dieną atidarytas publikos lankymui ir nuo tada Eifelio bokštas savo estetiškumu pavergė milijonus žmonių visame pasaulyje. Eifelio bokštą kasmet aplanko net apie 6,8 milijonai turistų.

Bokšto pagrindas yra suformuotas iš keturių arkų. Keturios pagrindo kojos yra iškilusios net iki 50 metrų aukščio ir nutolusios viena nuo kitos 80 metrų atstumu. Dauguma mano, jog Eifelio bokštas pastatytas iš plieno, tačiau iš tiesų jis suprojektuotas iš geležies. Bendras geležies svoris net 7000 tonų, o jei skaičiuoti visą bendrą bokšto svorį, tai jis siekia net 10000 tonų. Inžinierius suprojektavo bokštą taip, kad kiekviena susidėvėjusi detalė galėtų būti lengvai pakeičiama. Tai išties gerai apgalvotas statinys, kuris atlaiko net didžiausias audras. 1999 metais didelė audra nusiaubė daugybę Paryžiaus paminklų, tačiau Eifelio bokštui ji nepadarė visiškai jokios žalos.

Šio stebuklo statybai prireikė net 50 inžinierių, 5300 brėžinių ir 121 darbininko. Eifelio bokštas iš tiesų turėjo būti laikinas ir išardytas po 20 metų. 1909 metais bokštas vos nebuvo išardytas, tačiau vis tik pavyko jį išsaugoti dėl to, kad jis tapo svarbus komunikacijos šaltinis radijo ir televizijos kanalams, naudojantiems Eifelio bokštą savo transliacijoms. Įdomu tai, kad bokštas buvo perdažytas net 6 kartus, o kaskart perdažant sunaudojama net 50 tonų dažų.

Lankytojai iš bokšto viršaus gali matyti net iki 60 kilometrų nuostabios Paryžiaus panoramos. Taip pat yra galimybė pasimėgauti prancūziška virtuve viename iš dviejų restoranų. Tiesa, nenustebkite, jei kainos pasirodys labai aukštos, ypač „Jules Verne“ restorane. Juk čia valgysite ne kasdien.

Šaltinis: Turizmogidas.lt

Šią vietą galite aplankyti pasirinkdami šias keliones

Kelionė į Paryžių

Berlynas, Eurodisneilendas, Paryžius 340 7 dienos

Kelionės datą galite pasirinkti patys

Laukiate gerų pasiūlymų?

Prenumeruokite naujienlaiškį ir sužinokite apie naujas kelionių kryptis pirmieji!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!