5 patarimai besiruošiantiems keliauti autobusu

Kelionės autobusais visame pasaulyje tampa vis populiaresnės. Keliaudami autobusu ne tik paliekate mažesnį anglies dvideginio pėdsaką (skirtingai nei keliaudami lėktuvu, nuosavu automobiliu ar kruizu), bet ir optimizuojate save kelionės biudžetą. Ir tai tikrai ne visi privalumai, nes kelionėje autobusu nėra jokio streso ar rūpesčių, todėl galite atsipalaiduoti, grožėtis ir pamatyti daug daugiau kraštovaizdžio.

Tačiau didelis važiavimo autobusu trūkumas, be abejo, yra laikas, kurį turite praleisti sėdėdami autobuse. Organizuodami keliones autobusu jau daugiau nei 12 metų sukaupėme daug patirčių ir atsiliepimų, todėl norime pasidalinti keliais patarimais, kurie padės autobusą paversti patogiais antraisiais namais. Žemiau rasite svarbiausius kelionių patarimus ilgesnėms kelionėms autobusu.

 1. Būtiniausi daiktai šalia Jūsų

 2. Įprastai, lagaminai ir kitas sunkus bagažas dedamas į autobuso bagažinę, todėl pasirūpinkite ir susipakuokite atskirą krepšelį su reikalingiausiais daiktais, kurių gali prireikti važiuojant. Pateikiame trumpą daiktų sąrašą, kad nepamirštumėte nieko svarbus:

  • Dokumentai
  • Pakrovėjas
  • Vaistai
  • Sveiki užkandžiai ir vandens buteliukas
  • Drėgnos servetėlės, dantų pasta, šepetėlis ir siūlas, dezodorantas, šukos ir kitos higienos priemonės
  • Mėgstama knyga, ausinukai
  • Pagalvėlė, pledas
  • Papildomi drabužiai ir kojinės
 3. Patogūs drabužiai

 4. Norėdami jaustis patogiai ilgesnėje kelionėje autobusu, dėvėkite šiltus, tačiau laisvus drabužius. Venkite varžančių drabužių, kuriuose prakaituosite arba sunkiai išsitiesite poilsio stotelėse. Jei kelionės metu temperatūra keisis, dėvėkite kelis drabužių sluoksnius. Pasiimkite atsargines kojines, kurias galėtumėte pasikeisti, jeigu pėdos suprakaituotų. Taip pat su švariomis kojinėmis galite važiuoti be batų, tai bus kur kas maloniau ir patogiau. 

 5. Tempimo pratimai ir mankšta

 6. Poilsio stotelėse pasinaudokite galimybe pasivaikščioti ir pramankštinti kojas. Atlikite tempimo pratimus ir išsitieskite. Kraujo tekėjimas padės išvengti apatinės nugaros dalies ir raumenų skausmų kelionės metu. 

 7. Užkandžiai ir vanduo

 8. Su savimi pasiimkite sveikų užkandžių. Venkite maisto, turinčio daug druskos ir kavos, nes tai iššauks didelį troškulį. Puikus maistas kelionei: vaisiai, uogos, daržovės, riešutai, sėklos, javainiai, liesa mėsa. Nepamirškite ir vandens. Norėdami lengviau įveikti troškulį galite pasiimti gėrimų su elektrolitais.

 9. Veiklos keliaujant autobusu

Kad laikas kelionėje neprailgtų, su savimi turėkite mėgstamą knygą, pakrautą telefoną ar nešiojamą kompiuterį (pasirūpinkite gera muzika ir įtraukiančiais serialais ar filmais). Užkalbinkite ir susipažinkite su bendrakeleiviais, užrašykite kilusias mintis, parašykite žinutę artimiesiems, išbandykite meditaciją, užkandžiaukite, stebėkite ir fotografuokite kraštovaizdį.

Pirmyn į kelionę.

Daugiau naudingų patarimų

  Įdomiausi turistiniai objektai Lietuvoje

  Kaip keliauti taupiau?

  Kaip keliauti saugiai?