Kaip keliauti saugiai?

Besiruošiantis kelionei labai svarbu pagalvoti apie saugumą. Norime pasidalinti keliais patarimais, kurie gali padėti keliautojams planuoti saugią patogią kelionę ir sumažinti įvairių nusikaltimų riziką.

Prieš išvykstant:

 • Sužinokite, ar norint patekti į pasirinktą šalį reikalinga kelionės viza. Vykstantiems į tolimas pasaulio šalis naudinga žinoti, ar prieš kelionę vertėtų pasiskiepyti.
 • Peržiūrėkite, Užsienio reikalų ministerijos sudarytas saugumo rekomendacijas bei informaciją apie šalyje gresiančius pavojus bei saugumo lygį.
 • Pasidalinkite savo kelionės maršrutu su žmogumi, kuriuo pasitikite. Įtraukite savo apgyvendinimo vietos adresą ir kontaktinį telefono numerį bei kelionės transporto informaciją, pvz., skrydžių numerius.
 • Sužinokite pasirinktos šalies Skubiosios pagalbos tarnybų trumpuosius telefono numerius.
 • Pasidomėkite transporto galimybėmis. Sužinokite, ar tame mieste veikia viešasis transportas (autobusai, metro). Pasidomėkite taksi paslaugomis, įsitikinkite jų reputacija. Jei planuojate važiuoti viešuoju transportu, ieškokite mobiliosios programėlės, kurioje yra realiuoju laiku atvaizduojama jūsų kelionės tikslo transporto lokacija.
 • Susipažinkite su kelionės tikslu. Naudokite tokius įrankius kaip „Google“ žemėlapiai, kad galėtumėte susiorientuoti kelionės tikslo apylinkėse. Patikrinkite, ar šalia jūsų apgyvendinimo vietos yra autobusų ar metro stotelė, prekybos centras? Jei planuojate išvykti vakarais, kelionę atgal suplanuokite iš anksto.

Atvykę:

 • Būkite budrūs. Daugelis atostogų vietų gali sukurti klaidingą saugumo jausmą. Galite greitai susidraugauti su sutiktais žmonėmis, tačiau skirkite jiems laiko užsitarnauti jūsų pasitikėjimą.
 • Nekreipkite į save dėmesio. Žmonės, kurie atrodo kaip turistai, yra ypač pažeidžiami nusikaltimų, todėl stenkitės kuo labiau įsilieti į vietinius. Rinkitės nepastebimus drabužius, kurie nepatrauktų dėmesio. Būkite atsargūs spustyse ir eilėse.
 • Informuokite savo draugus ir šeimos narius apie kelionės progresą. Reguliariai susisiekite su savo kontaktais, kad jie žinotų, jog esate ten, kur ir turėtumėte būti.
 • Būkite atsargūs naudodamiesi viešai prieinamu „Wi-Fi“. Kai naudojatės viešuoju „Wi-Fi“, įsilaužėliai gali pasiekti jautrius jūsų asmeninius duomenis, įskaitant kredito kortelės numerius. Rekomenduojame naudoti virtualų privatų tinklą (VPN), kuris jums leis saugiai naršyti internete keliaujant.

Saugios kelionės!

Daugiau naudingų patarimų

  Įdomiausi turistiniai objektai Lietuvoje

  Kaip keliauti taupiau?

  Kaip keliauti saugiai?