Kelionės ir jų nauda

Sakoma, kad gyvenimas per trumpas, kad žmonės užsibūtų vienoje vietoje. Kelionės į skirtingas pasaulio šalis ir vietas turi daug privalumų mūsų fizinei ir psichologinei sveikatai. Vieni keliauja norėdami pažinti kultūras, kiti – ieškoti naujų įspūdžių, treti – trokšta kokybiško poilsio. Nesvarbu, dėl kokios priežasties keliaujate, kelionės yra neabejotinai naudingos.


 1. Kelionės gerina savijautą
 2. Kasdienis stresas, nerimas ir rutina slegia daugelį. Norint atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką, reikia šiek tiek papildomo laisvo laiko ir kelionių. Insultą, aukštas kraujospūdis ir kitos su širdimi susijusios ligos neretai yra susijusios su negebėjimu sustoti ir atsipalaiduoti. Nebūtina kardinaliai keisti gyvenimo būdo, tereikia trumpam atitrūkti ir pasinerti į naujas patirtis: architektūros detales, gamtos spalvas ir miestų istorijas, žmonių pasakojimus, naujus patiekalų skonius ir kvapus. Pasaulis pilnas gražių vietų, kuriose galite atsipalaiduoti.


 3. Keliaudami tampame įdomesni
 4. Kelionių metu nutinka daug keistų, juokingų ir kartais sunkių situacijų. Grįžus dažnai suvokiama, kad būtent tokios istorijos būna pačios klausomiausios, o prisiminus išgyvenimus – jie kelia šypseną. Galimybė ką nors prajuokinti yra paprastas būdas akimirksniu sustiprinti savo savivertę, todėl dalinkitės visais kelionių prisiminimais, nepaisant to, kokia nemaloni situacija atrodė tuo metu.


 5. Plečiamas socialinis tinklas
 6. Kiekvienam gyvenime reikia draugų, todėl ryšių kūrimas yra labai svarbus. Kitas kelionių privalumas yra tai, kad praplečiate savo pažįstamų ratą. Kelionėse sutinkame ir susipažįstame su skirtingais ir neretai sukuriame stiprų ryšį. Santykiai, kuriuos užmezgate su žmonėmis, kuriuos sutikote kelionių metu, gali trukti ilgiau nei tikėjotės.


 7. Kelionės priverčia vertinti tai, ką turime
 8. Žmonės, kurie nekeliauja, linkę pasakyti, kad jų šalis yra geriausia. Tačiau tam, kad suprastumėte, jog kiekviena šalis turi savo privalumų ir trūkumų, reikia jose apsilankyti. Būdami toli nuo šeimos, artimų draugų ir namų pradedame labiau visa tai vertinti. Nėra geresnio jausmo, kuris apima po sunkios kelionės sugrįžus į mylimus ir jaukius namus.


 9. Kelionės lavina
 10. Keliaudami esame linkęs išmokti naujų dalykų: tobuliname savo bendravimo įgūdžius, susipažįstame su kultūromis, tradicijomis. Smegenys yra jautrios pokyčiams, ypač, kai jos yra veikiamos naujos aplinkos ir patirties. Kelionės gali padėti suvokti vietinių tradicijų prasmę, įsitraukti į tos vietos kultūrą, o tai natūraliai paveikia kiekvieno keliaujančio požiūrį į gyvenimą ir priverčia mąstyti kūrybiškiau.

Daugiau naudingų patarimų

  Įdomiausi turistiniai objektai Lietuvoje

  Kaip keliauti taupiau?

  Kaip keliauti saugiai?