Daugiau kelionės nuotraukų

Anykščiai – Rokiškis – Biržai

Anykščiai, Biržai, Rokiškis

Trukmė

2 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

1 diena. Vyksime į Anykščių kraštą. Sakoma, kad jis – aukštaičių istorijos ir kultūros lobynas. Šiame krašte nuostabiai dera gamta, istorija, kultūra. Aplankę Anykščių šilelį, atvyksime į Anykščių miestelį. Ekskursija Anykščių Šv. Mato bažnyčioje, „Angelų muziejuje“*. Sukauptą angelų kolekciją bažnyčiai padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris.

Pasigrožėsime Anykščių kraštu apsilankydami apžvalgos aikštelėje*. Užlipę saugiais laiptais su dviem tarpinėmis poilsio aikštelėmis į bokštą, pro bažnyčios navas galėsime apžvelgti Anykščių apylinkes iš 32 m. aukščio. Dešiniajame 79 m aukščio bokšte įrengtą aikštelę galima pasiekti 186 metaliniais laiptais. Užkopę į viršų lankytojai atsiduria tiesiai po trimis bažnyčios varpais, o aplinkui atsiveria Šventosios upės slėnio panorama. Tarpinėse aikštelėse rengiamos bažnytinio meno ekspozicijos.

Pagal galimybę ekskursiją tęsime į Arklio muziejų*. Tai  aukštaitiškų sodybų apsuptyje stūksantis vienintelis toks muziejus Lietuvoje, nestokojantis lankytojų dėmesio. Pastaraisiais metais atnaujintos muziejaus ekspozicijos, lankytojai gali susipažinti su įvairiais žemės ūkio padargais, transporto priemonėmis, kavalerijos istorija, sužinoti apie arklį visokiausių įdomybių. Pagal galimybę sudalyvausime edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“*. Ragausime tikrus kaimiškus pietus: dešreles su troškintais kopūstais, bulves su sviestu, silkę, įvairias mėsas, sūrius, medų, vaišinsimės gėrimais.

Pagal galimybę vyksime į modernią įmonę “Anykščių vynas”. Programos “Vyno kelias”* metu susipažinsime su įmone bei degustuosime “Anykščių vyno” gėrimų. Bendrovės specialistai supažindins su gėrimų sudėtimi, skonio ir kvapo ypatumais, vartojimo kultūra. Vakare vyksime į nakvynės vietą.

2 diena. Ryte išvyksime į Lietuvos sūrių sostinę – Rokiškį. Puikiuose XVIII a. grafų Tyzenhauzų rūmuose, dalyvausime programoje „Sūrio kelias“, kurios metu sužinosime apie sūrio pavadinimo kilmę, senovinę ir dabartinę sūrių gamybos technologiją.

Ragausime keturių rūšių fermentinį sūrį – „Montekampas“, „Gouda“, „Mozarella“, „Rokiškio sūris“ ir baltą varškės sūrį, gersime baltą vyną, be to vaišinsimės kaimišku skilandžiu, namine rugine duona bei gardžiu naminiu pyragu. Apžiūrėsime rūmų menes, sužinosime daug įdomių faktų iš grafų gyvenimo. Pasivaikščiosime centrine miesto alėja, aplankysime XX a. pr.  Silezijos meistrų statytą Šv. Mato bažnyčią, kurią puošia Prancūzijos, Austrijos, Belgijos ir Vokietijos meistrų darbai.

Iš sūrių sostinės patrauksime į netoli Biržų esantį Kirkilų kraštovaizdžio draustinį – unikalią vietą, kurioje tyvuliuoja net 300 nedidelių karstinės kilmės ežeriūkščių. Prie didžiausio Kirkilų ežero gyvenanti šeimininkė pavaišins mus pagal senolių receptus pagamintais patiekalais, žolelių arbata ir taukuose virtais “Kirkilų trapučiais”.

Pasivaišinę vyksime į šiaurės Lietuvos alaus sostinę – Biržų miestą. Ne savo upėmis, ežeru ar bažnyčios bokštais didžiuojasi biržiečiai, bet tame krašte atsiveriančiomis smegduobėmis, didinga pilimi ir, žinoma, biržietišku alumi. Vieną įspūdingiausių smegduobių ir mes su Jumis apžiūrėsime – Karvės olą, vienintelę Lietuvoje šachtinio tipo  įgriuvą, kurios požemiai nuo lankytojų akių slepia 5 urvus ir požeminį ežeriuką. Panašių įgriuvų Biržų rajone priskaičiuojama jau per 9000 ir kasmet jų daugėja, todėl vietiniai gyventojai tik didžiausiam priešui linki: “Kad tu prasmegtum…”. Pasivaikščiosime Biržų pilies menėse, o taip pat apsilankysime  seniausioje Lietuvoje Biržų alaus darykloje, ragausime penkių rūšių alaus, sužinosime daug alaus gamybos paslapčių. Norintiems pamankštinti kojas, pasiūlysime vienu ilgiausiu tiltu per seniausią dirbtinį ežerą Lietuvoje pasiekti grafų Tiškevičių „Astravo“ rūmus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus;

Degustacinės programos;

Nakvynė.

Pastabos

 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66