Daugiau kelionės nuotraukų

Panemunės pilys ir Lietuvos Venecija

Nida, Panemunė, Raudondvaris, Raudonė, Ventės ragas, Vilkija

Trukmė

2 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Programa

1 diena. Ankstyvas išvykimas. Savo kelionę pradėsime Kauno apylinkėse – prie Nemuno. Kauno rajono savivaldybėje vingiuojanti Nevėžio upė savo vandenimis apglėbia Raudondvarį, garsėjantį Raudondvario pilimi– rūmais. Tai vietos įžymybė, čia esančio dvaro pagrindinis akcentas. Nuo šios raudonų plytų pilies rūmų kilo ir vietovės pavadinimas. Pasivaikščiosime dvaro parke, pasigrožėsime vienu ryškiausių renesanso ir romatizmo stiliaus dvaro ansamblių Lietuvoje. Toliau vyksime į Vilkiją apžiūrėti šio miesto įžymybių.

Visų pirma, apsilankysime Šv. Jurgio bažnyčioje. Ant kalvos stovinti bažnyčia matyti visoje miesto panoramoje, taip pat ir kitame Nemuno krante. Šv. Jurgio bažnyčia  neogotikinė, skliautuota, lotyniško kryžiaus plano bei gotiškų formų langais. Šventoriuje yra įrengta pakyla, nuo kurios atsiveria Nemuno panorama.

Kelionę tęsime apsilankę Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje, kuriame muziejaus darbuotojai įdomiai papasakos apie Juškų gyvenimą, supažindins su jų darbais, artimiau papasakos apie Vilkijos kraštą. Keliaudami toliau, sustosime Seredžiuje. Užlipsime ant šalikelėje stūksančio Seredžiaus piliakalnio, dar vadinamu Palemono kalnu, pasigrožėsime atsiveriančiu vaizdu į apačioje tekantį Nemuną.

Išvažiavę iš Seredžiaus, kelionę tęsime į Veliuoną – vieną seniausių vietovių Lietuvoje,jos apylinkėse stūksantys piliakalniai mena XIII – XIV a. vykusias kovas su kryžiuočiais.  Aplankysime Raudonės pilį ir užlipsime į pilies bokštą. Žalumoje paskendęs pilies kompleksas savo raudonų plytų mūrais švyti iš toli, šalia išlikęs ir parkas, kuriame stovi senas malūnas. Raudonės pilį juosia pilies parkas, Beždžionkalnis, Meilės, Draugystės kalnai.

Toliau keliausime aplankyti dar vieną pilį – Panemunės. Čia didelį įspūdį palieka didingi bokštai su šaudymo angomis, pilį supantis parkas ir vandens telkiniai. Vėliau savo kelionę tęsime Smalininkuose, kuriuose pagal galimybę apsilankysime naujausiame po atviru dangumi įkurtame kartodrome.

Pasivaikščiosime po atnaujintą Smalininkų parką, kuriame išsaugant vertingiausius medžius, suformuotos parko erdvės, įrengti apšviesti laiptai, apžvalgos aikštelė, pėsčiųjų takai, juos puošiantys gėlynai, o arčiau pagrindinės gatvės įrengtas krepšinio ir lauko teniso aikštynas. Kitoje gatvės pusėje, buvusios Evangelikų liuteronų bažnyčios vietoje, sukurta skulptūra su varpu. Parko unikalumą didina vietos skulptorių ir plenerų metu sukurtos ąžuolinės skulptūros. Apžiūrėsime seniausią Lietuvoje vandens matavimo stotį. Vėliau mūsų kelias vingiuos link Tauragės, kurioje pasivaikščiosime po miesto centrą, apžiūrėsime pilį bei Evangelikų liuteronų bažnyčią. Vyksime į nakvynės vietą.

2 diena. Ryte keliausime į gamtine įvairove ir sudėtinga istorija išsiskiriantį Pamario kraštą, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą. Kelionės metu aplankysime Rusnę – vienintelį Lietuvos miestelį saloje, įsikūrusį Nemuno deltoje tarp Skirvytės ir Atmatos upių. Jei bus galimybė, lankysimės etnografinėje žvejo sodyboje. Vyksime į Ventės ragą – tikrą rojaus kampelį gamtos mylėtojams. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Aplankysime paukščių žiedavimo stotį, apžiūrėsime ornitologijos muziejų, išdailintais ketaus ornamentais geležiniais laiptais kopsime į jau šimtą metų veikiantį švyturį.

Keliausime į romantišką Mingės (Minijos) kaimą, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio vadinamas „lietuviškąja Venecija“. Laiveliu plaukiosime Nemuno delta ir Kuršių mariomis, pageidaujantys galės paragauti šio krašto virtuvės pasididžiavimo – žuvienės.

Vėliau  trauksime į Kintus, kur klykaujantys paukščiai primins apie tai, kad Ventės rage įsikūrusi ornitologijos stotis yra įdomi visiems, mylintiems gamtą. Jeigu pasiseks, galbūt ir Jūs tapsite paukščių žiedavimo liudininkais. Toliau mūsų kelias vingiuos į Nidą.

Nidoje pamatysime Tomo Mano namelį, smėlio laikrodį, švyturį, pasivaikščiosime krantine, pasigėrėsime unikaliu gamtos paminklu, įtrauktu į UNESCO vertybių sąrašą – Parnidžio kopa. Taip pat užkopsime į vieną aukščiausių kopų – Urbo kalną. Vėliau lankysimės Švėkšnos dvare (dvaras lankomas tik iš išorės), kurį supa senas parkas, o visai šalia – architektūrinis šedevras – Švėkšnos bažnyčia. Vėlai vakare grįšime namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos ekskursijos metu gido – kelionės vadovo paslaugos

Kelto mokestis: ~1 Eur/asm. + autobuso perkėlos ir ekologijos ~4 Eur/asm.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~20 Eur/asm.

Nakvynė su pusryčiais – ~15-20 Eur/asm.

Pietūs -~5-10 Eur/asm.

Žuvienė – ~5-7 Eur/asm. (esant pageidavimui)

Pasiplaukiojimas laivu 1 val. – ~5-7 Eur/asm.

10 min. važiavimas kartodrome – 12 Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66