Daugiau kelionės nuotraukų

Anykščių lobynai

Anykščiai, Lietuva

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

Keliaudami po Aukštaitiją sustosime prie gydančių galių turinčio Šv. Jono šaltinio netoli Kavarsko. Toliau sustosime prie Anykščių geležinkelio stoties, kur apžiūrėsime muziejaus ekspoziciją.

Aplankysime Puntuko akmenį – antrą pagal dydį akmenį Lietuvoje. Akmenyje iškalti S. Dariaus ir S. Girėno bareljefai. Tai labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje, priešistorinio laikotarpio liudininkas. Nešė Puntuką ne tik ledynai, bet ir pats velnias…
Užsuksime į aukštaitiškų sodybų apsuptyje stovintį Arklio muziejų , vienintelį tokį Lietuvoje, įkurtą 1978 m. prof. P. Vasinausko, kur iš įvairių Lietuvos kampelių surinkti vežimai, lineikos, bričkos…Apžiūrėsime muziejaus ekspozicijas (galimybė pajodinėti, pasivažinėti po vaizdingas apylinkes/ kaimą).
J. Biliūno sodyboje susipažinsime su šeimos daiktais, rašytojo knygomis (kiemelyje eksponuojami tautodailininkų medžio drožiniai pagal J. Biliūno apsakymų personažus).
Prie Anykščių užkopsime į Šeimyniškėlių piliakalnį, kur, manoma, buvo viena iš svarbiausių karaliaus Mindaugo medinių pilių – Voruta. Tai vienas didžiausių ir įspūdingiausių Aukštaitijos piliakalnių. Šis piliakalnis priklauso Elmės kraštovaizdžio draustiniui. Jį supa du gilūs slėniai, kuriais teka Volerio ir Volupio upokšniai. Pasigrožėsime apžvalgos bokšto ekspozicija.
Paliekant Anykščius, siūlome aplankyti Kalitos kalną (vasaros rogučių trąsą).

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~20 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66