Daugiau kelionės nuotraukų

Atkurtos Lietuvos šimtmečiui maršrutas po Vilnių

Lietuva

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Kiekvienas Lietuvos pilietis  turėtų  pakeliauti maršrutais, liudijančiais mūsų kelią į laisvę, skirtais didžiuotis mūsų valstybe. 

Programa

Aplankysime Signatarų rūmus, kur 1918 m.20 signatarų pasirašė Nepriklausomybės aktą, kur šiuo metu galima gyvai pamatyti prof. L. Mažylio surastą ir eksponuojamą Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Ekspozicijoje ir edukacinėje programoje susipažinsime su tautinio atgimimo dalyviais, jų veikla, atvedusia tautą į nepriklausomą valstybę, bus pasakojama apie Vasario 16-osios Akto signatarus ir jų gyvenamą aplinką.

Lankysimės Lietuvos banko Pinigų muziejuje, kur sužinosime apie lito “tėvą” V. Jurgutį. Nepriklausomos Lietuvos valiuta litas – Steigiamojo Seimo nuopelnas. Jai aukso atsargas Lietuva pradėjo kaupti po 1919 m. suteiktos ir negrąžintos Vokietijos paskolos ir pagal taikos sutartį su Tarybų Rusija atlygintos žalos – 3 milijonų aukso rublių, kurie buvo išlydyti ir padėti į užsienio bankus.

Vaikščiodami po Vilniaus senamiestį, sužinosime, kokį vaidmenį nepriklausomybės atkūrimui turėjo Lietuvos Nacionalinė filharmonija, Rusų dramos teatras, Gedimino pilies bokštas, Šv. Mikalojaus bažnyčia, Kuktos spaustuvė. Sužinosime, kaip Jurgį Šlapelį (1876–1941)įsuko lietuvybės gaivinimo sūkuriai. Jis rašė lietuvių spaudoje, įsteigė lietuvių kalbos kursus, kartu su žmona atidarė knygyną. Daugiau apie juos sužinoti bus galima Jurgio ir Marijos Šlapelių name-muziejuje.

Ekskursijos pabaigoje pabuvosime Rasų kapinėse, kur 2007 m. pastatytas simbolinis kapas – kenotafas Vasario 16-osios Akto signatarams. Sovietmečiu rezistencija čia žibėjo žvakučių liepsnelėmis ant dr. Jono Basanavičiaus kapo. Jos degė su pagarba visiems Rasose palaidotiems valstybės kūrėjams.

Sužinoję daug naujo apie Lietuvos  istoriją, jos herojus, pilni įspūdžių, grįšime namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~10 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66