Daugiau kelionės nuotraukų

Balkanai – Serbija, Juodkalnija, Bosnija ir Hercegovina, Albanija

Albanija, Balkanai – Serbija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija

Trukmė

9 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Programa

1 diena. Labai anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Vėlai vakare atvykstame į nakvynės vietą Slovakijoje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją. Sustojimas Tiszos ir Maros upių santakoje įsikūrusiame Šegede, kuris dar vadinamas „Saulės miestu“. Trumpa pažintis su miestu: Kupolo aikštė, savo dydžiu prilygstanti Venecijos Šv. Morkaus aikštei, Vyskupų rūmai, neoromaninio stiliaus Katedra ir kita. Vakare atvykstame į Belgradą. Pažintis su Serbijos sostine: garsioji Knez Mihailova pėsčiųjų alėja, Kalemegdano parkas su Belgrado tvirtove ir kita. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Išvykstame Juodkalnijos link. Kelionė vaizdingomis vietomis palei Taros upės kanjoną, kuris dėl savo skaidraus vandens dar vadinamas „Europos ašara“. Tai per šimtmečius erozijos suformuotas, antras pagal dydį pasaulyje po Kolorado kanjono. Sustoję papietauti, gėrėdamiesi kvapą gniaužiančiais vaizdais, kelionę tęsiame palei Moračos upės kanjoną. Vakare atvykstame į vieną iš Juodkalnijos kurortų prie Adrijos jūros. Nakvynė viešbutyje Ulcinji.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Ostrogo vienuolyną* – antrą pagal svarbą Juodkalnijos dvasinį centrą, įsikūrusį ant įspūdingų uolų, 900 m aukštyje. Šį vienuolyną XVII amžiuje įkūrė Šv. Vasilijus, vienas iš keturių Juodkalnijos šventųjų. Ostrogo vienuolynas – vienas populiariausių piligrimystės centrų Balkanuose. Čia pamatysite Šv. Vasilijaus relikvijas, kurios, pasak tikinčiųjų, turi gydomąją galią. Aplankysime Budvą*. Tai didžiausias ir populiariausias Juodkalnijos pakrantės kurortas. Jūsų laukia pažintis su jaukiu Budvos senamiesčiu, kuris mena venecijiečių užkariavimo laikus. Miestas išraizgytas siauromis, vingiuotomis gatvelėmis, viduramžių aikštėmis. Miesto akcentai – Šv. Ivano cerkvė ir citadelė. Kurorte gausu restoranėlių ir parduotuvėlių. Grįžtame į kurortą. Nakvynė.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į Albaniją*, kuri dar vadinama „kalnų erelių šalimi“. Aplankysime vieną seniausių Europos miestų Škoderį*, įsikūrusį prie didžiausio šalyje Škoderio ežero. Apžiūrėsime įspūdingą Rozafos tvirtovę*. Išvykos metu taip pat aplankysime Albanijos sostinę Tiraną* ir buvusią laikinąją sostinę Krują*. Vakare grįžtame į kurortą Juodkalnijoje.

6 diena. Pusryčiai. Laisva diena prie jūros. Nakvynė viešbutyje Ulcinji vietovėje.

7 diena. Anksti ryte išvykstame Bosnijos ir Hercegovinos link. Aplankome Medžugorę – gausiai piligrimų lankoma vieta, žymi stebuklingais Mergelės Marijos apsireiškimais. Pasakojama, kad 1981m. būtent toje vietoje šešiems vaikams apsireiškė Dievo motina. Aplankome vieną gražiausių Bosnijos miestų Mostarą. – tai miestas, kuriame persipynę rytų ir vakarų kultūros. Miestas minimas nuo XV a. Galėsite pasigrožėti senomis mečetėmis, minaretais, senuoju akmeniniu tiltu. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Pažintis su Bosnijos ir Hercegovinos sostine Sarajevu*. Tai miestas, kur rytietiška architektūra ir kultūra, priverčia susimąstyti, kur randiesi. Ekskursijos metu – miesto Rotušė, Nacionalinė biblioteka, Baščaršija – pagrindinė prekyvietė, Miljackos upės tiltai, sinagogos. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, Vengriją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

9 diena. Po pusryčių išvykstame į Lietuvą. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Vėlai vakare sugrįžtame į Lietuvą

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

4 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

4 nakvynės viename iš Juodkalnijos kurortų;

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~70 Eur/asm.

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;

Kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba);

Miesto transporto bilietai, miestų turistiniai mokesčiai;

Asmeninės išlaidos;

Papildomos paslaugos.

Pastabos

 • Būtina turėti LR pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas


Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66