Daugiau kelionės nuotraukų

Sakartvelas – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius

Ananuri, Batumis, Kazbegi, Kutaisis. Mccheta, Mestija, Tbilisis, Ušguli

Trukmė

7 dienos

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

10 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Gruzija – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius.
Ne vienas čia traukia tikėdamasis išvysti kalnų grožį, pajusti gruzinų svetingumą, paragauti ypatingų gruziniškų patiekalų ir žinoma, legendomis apipinto gruziniško vyno… Abejingų šiai šaliai tikriausia nebūna…

Programa

1 diena. Skrydis: Vilnius/Ryga – Kutaisis (tiesioginis su Wizzair oro linijomis) 6:10 – 11:05
KUTAISIS – MCCHETA – TBILISIS

Pasitikimas oro uoste. Išvykstame Tbilisio link. Pakeliui lankome Mcchetą* – vieną seniausių iki šiol apgyvendintų pasaulio miestų. 3 a.pr. Kr. – 5 m.e.a. Mccheta buvo Iberijos – ankstyvosios Gruzijos karalystės sostinė. Čia 337 metais krikščionybė buvo paskelbta valstybine religija. Vėliau, 6 a. pradžioje, sostinė buvo perkelta į lengviau apginamą Tbilisį. Nepaisant to, Mccheta neprarado savo svarbos – čia iki pat Gruzijos karalystės egsistavimo pabaigos 19 a. ir toliau buvo karūnuojami ir laidojami Gruzijos karaliai. Dėl paminklų gausos ir jų istorinės reikšmės istoriniai Mcchetos paminklai 1994 m. įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mccheta tebėra Gruzijos stačiatikių bažnyčios centras. Čia stovi viena svarbiausių (ir gražiausių!) šalies šventovių, Gruzijos karalių panteonas – Sveticchovelio katedra, statyta 11 a. Tai piligriminė vieta, apipinta daugybe legendų. Pavadinimas išvertus reikštų „gyvenimą suteikianti kolona“. Tikinčiuosius traukia nuo 11 a. čia saugoma ypatinga relikvija – Kristaus apsiaustas. Vakarienė.  Nakvynė viešbutyje Tbiilisyje.

2  diena.  Pusryčiai. Po pusryčių pažintis su Gruzijos sostine ir didžiausiu šalies miestu – Tbilisiu, kurio pavadinimas išvertus reiškia „šiltas šaltinis“.

Pirmiausia apžiūrėsime svarbiausią sakralinę vietą – pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč. Trejybės soborą (Sameba), didžiausią stačiatikių šventovę Gruzijoje ir visame Kaukaze, pastatytą 2004 m ant Šv.Ilijos kalvos Tbilisio Avlabari rajone. Tai dabartinės Gruzijos simbolis, matomas iš viso Tbilisio.  Senamiestyje grožėsimės unikalia pastatų architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai bizantiškais raižiniais puošti balkonėliai, istorijos dvasią pajusime  vaikščiodami jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga IV a. Narikalos tvirtovė. Nusileidę nuo tvirtovės, apžiūrėsime vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą. Pasigrožėję miesto panorama nuo pėsčiųjų tilto, lankysime stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą. Grupei pageidaujant lankome*viename seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanio – įsikūrusį senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. TBILISIS – KAZBEGI – ANANURI – KUTAISIS.  Po  pusryčių išvykstame į Stepantsmindo (KAZBEGI) kaimelį. Vykstame istoriniu Gruzijos karo keliu, kertančiu  Kaukazo kalnus ir jungiančiu Vladikaukazą ir  Tbilisį. Nuostabiais kalnų vaizdais pasižymintis kelias: kylame ir leidžiamės stačiais šlaitais, grožimės srauniomis kalnų upėmis ir didingomis snieguotomis kalnų viršūnėmis.  Sustojimas prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrime šio ežero pakrantėje pastatytą ANANURI tvirtovę. Atvykstama į Kazbegi kaimelį  iš kurio esant geram orui matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Minivenais* vykstame prie GERGETI Šv. Trejybės cerkvės*, pastatytos XIV a., Kazbeko kalno papėdėje. Ši, 2170 m aukštyje pastatyta šventykla visus sužavi ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine. Vėl leidžiamės nuo kalnų ir vykstame Kutaisio link. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

4 diena. KUTAISIS – BATUMIS. Po pusryčių trumpa pažintis su KUTAISIU– seniausiu miestu Kaukaze, antru pagal dydį miestu Gruzijoje. Šis miestas metraščiuose pirmą kartą paminėtas VI- ame amž. pr. Kristų kaip Chalkidikės karalystės sostinė bei legendinio karaliaus Ajeto gyvenamoji vieta. Apipintas mitais apie Auksinę vilną ir Argonautus: senieji miesto kvartalai su siauromis gatvelėmis ir skersgatviais.

Išvykstame į BATUMIO kurortą, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje.

Miesto pavadinimas yra graikiškos kilmės, išvertus reiškia „gili įlanka“. Batumis apsodintas magnolijų medžiais, jį supa arbatos ir citrusinių vaismedžių plantacijos. Miestas suklestėjo 19 a. pabaigoje, per jį buvo gabenama nafta iš Baku naftos verslovių. Senamiestyje išlikę daug to meto pastatų. Jaukios senovinės gatvelės, balkonais ir lipdiniais puošti namai. Batumis – Adžarijos regiono sostinė. Šis švelniu subtropiniu klimatu pasižymintis kurortas labai greitai pakeitė savo veidą ir tapo vienu geriausių Juodosios jūros kurortų. Per kelias valandas iš paplūdimo galima papulti į 2000-2500 m aukščio kalnų viršūnes ir mėgautis kalnų peizažais. Į Adžariją labiausiai turistus traukia jūros ir kalnų kaimynystė bei jų klimato harmonija. Gėrintis jūros peizažais galima pasivaikščioti Batumio bulvaru, kuris yra vienas ilgiausių pasaulyje. Jis įkurtas 1881 m., bet ir šiandien jis atsinaujina ir tampa vis gražesniu. Šis, 8 km ilgio bulvaras turtingas įvairia augmenija: visada žaliuojančiais medžiais, gėlynais, palmėmis, magnolijomis ir t.t. Apžvalginė ekskursija po miestą.  Nakvynė viešbutyje.

5 diena. BATUMIS – MESTIJA. Labai anksti ryte išvykstame į Svanetijos regioną, kuris išsiskiria ne tik gamtos grožiu bei unikalia viduramžius menančia architektūra, bet ir savita kultūra, kur vietiniai gyventojai iki šiol išsaugojo savo tradicijas, amatus, tautos išdidumą ir dvasinę nepriklausomybę. Regione galima pamatyti unikalius gynybinius viduramžių bokštus, kai kur gyvenamus iki pat šių dienų.

Keliaujame grožintis nuostabiais Kaukazo kalnų peizažais, krokliais, slėniais. Atvykstame į Svanetijos sostinę ir svanų kultūros centrą  MESTIJĄ.  Įsikūrus svečių namuose,  minivenais* išvykstame ledyno link. Įspūdingas žygis ČALADI ledyno link, grožintis reta kalnų augalija, įspūdingomis kalnų viršūnėmis ir ledyno “liežuviu”.

Vakarienė ir nakvynė  svečių namuose.

6 diena. MESTIJA – UŠGULI – KUTAISIS. Po pusryčių pageidaujantiems galimybė nuvykti* į tarp kalnų įsispraudusį UŠGULI kaimą, kuriame gyvena tik apie 200 žmonių.

Tai aukščiausia pastoviai gyvenama vieta Europoje (2200 metrų virš jūros lygio), įrašyta į Gineso rekordų knygą.  Kaimas ypatingas tuo, jog jame stovi tik Svanetijos regionui būdingi bokšto tipo namai. Kelias vingiuoja tarp stačių uolų ir siaurėjančio tarpeklio, kurio dugne gurga upė. Pakeliui sustosime prie Meilės bokšto, norintys galės į jį užlipti. Sužinosime kodėl jis gavo tokį romantišką pavadinimą. Kai galiausiai pasieksime Ušgulį (45 km įveikti prireiks 2-3 val.), prieš akis atsivers nepamirštamas reginys – namai, grupelėmis susispietę aplink viduramžius menančius gynybinius bokštus, horizonte dunksanti gražuolė Šchara (5068m), kurios balta skraistė tiesiog švyti dangaus mėlynėje. Liekantiems MESTIJOJE etnografinio Mestijos muziejaus* lankymas. Muziejaus kolekcijoje – daugiau kaip 4 tūkstančiai eksponatų. Tai archeologiniai radiniai, ikonos, rankraščiai, papuošalai, tekstilė, etc. Visa Svanetija  (su savo gynybiniais bokštais, senomis cerkvėmis, įspūdinga kalnų gamta) yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Pavakryje išvykstame Kutaisio link. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

7 diena. Skrydis  KUTAISIS – VILNIUS/ RYGA. Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą.
Skrydis  11:35 – 14:40

Į kelionės kainą įskaičiuota

Pervežimas iš/į oro uostą;

Visi pervežimai turo metu;

Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;

Vietinio rusakalbio gido paslaugos;

6 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose; 1 svečių namuose Mestijoje su pusryčiais ir vakariene; ir 4 vakarienėmis.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Tarptautinio skrydžio VILNIUS/RYGA – KUTAISIS – VILNIUS/RYGA bilietas;

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);

Asmeninės išlaidos, kitos nepaminėtos išlaidos; (*) mokami objektai pagal programą su arbatpinigiais vietiniams gidams ir vairuotojams ~ 70 EUR.

Pastabos

 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių.
 • Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66