Daugiau kelionės nuotraukų

BALTŲ KULTŪROS PAŽINIMO KELIU IR SALDŽIOJI LABORATORIJA ŠIAULIUOSE

Naisiai, Šiauliai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 32 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Keliausite į žinomą „Naisių vasaros“ serialo kaimelį – NAISIUS. Naisiuose rasite vienintelį Lietuvoje Baltų dievų muziejų, išsidėsčiusį beveik visoje kaimo teritorijoje. Muziejų puošia Saulės ir Ugnies aikštės, Alkos kalnas, daugiau kaip 50 didelių ąžuolinių Dievų skulptūrų. Muziejus prasideda Naisių centre ir tęsiasi iki pakraščio 1.5 km. Ekskursija – pasivaikščiojimas po muziejų su vietiniu gidu. Apsilankysime Naisių žemės istorijos muziejujeInkilų muziejuje po atviru dangumi. Pamatysite daugiau nei 100 inkilų. Informacinėse lentose rasime, kokie paukščiai gyvena juose. Dalyvausite orientavimosi sporto varžybose ,,Pažink Naisius“. Gausite Naisių sportinį žemėlapį su jame pažymėtais punktais, kuriuos reikės surasti. Taip pat punktuose bus pažymėtos raidės, iš kurių vėliau reikės sudėlioti žodį. Esant pageidavimui galima pasinaudoti kultūros pasu ir dalyvauti edukacinėje programoje „Pažintis su Zigmo Gėlės namais ir sugrįžimas į poeto vaikystės pasaulį“.

Programa

Toliau savo kelionę tęsime į Šiaulius. 1236 m. Šiaulių vietovardis “Soule” pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį – tai svarbiausias istorinis įvykis, kuriam skiriama daug dėmesio. Tai labai senas miestas, kuris lenkia šalies sostinę Vilnių. Pasivaikščiosite seniausia pėsčiųjų gatve Lietuvoje. Pamatysite gatvių sankryžą, kuria kažkada tekėjo upelis (dabar trykšta fontanas), gaidį, kuris daugiau kaip dešimt užsienio kalbų sveikinasi su praeiviais: “Sveiki atvykę į Šiaulius”. Sužinosite tragišką egzotiškų paukščių – pelikanų meilės istoriją, na ir žinoma, pamatysime Šiaulių miesto simbolį – šaulio skulptūrą, kuri šiauliečių meiliai vadinama “Sauliuku”.

Šiauliuose apsilankysite naujai įsikūrusiame Baltų kultūros pažinimo centre ,,Baltų kelias“. Pirmojo Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvaus baltų kultūros populiarinimo centro „Baltų kelias“ tikslas – skatinti keliauti ir pažinti baltų materialųjį ir nematerialųjį kultūrinį ir gamtos paveldą.Čia šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena sukuriant galimybes ugdyti baltiškojo paveldo pažinimą ir jo išsaugojimą.

„Baltų kelio“ erdvėse rasite keturis interaktyvius žaidimus. Tai garsais, šviesomis užpildyta erdvė, kuri dar geriau leidžia pažinti senovės baltų kultūrą ir gyvenimą.

Na kaip gi kelionėje be pramogų. Turėsite puikią progą dalyvauti  saldžiojoje laboratorijoje saldainių ,,Rūta“ šokolado muziejuje.  Jūs patys išmoksite gaminti saldainius, pasiklausysite saldžių istorijų, išsitepliosite nosį šokoladu. Pagaminsite unikalų savo paties saldainį, kuriame galėsite pavaizduoti baltišką ženklą ar simbolį. “Rūtos“ šokolado muziejuje sužinosite šokolado istoriją, maišysime tamsaus tiršto šokolado masę. Ko nepajėgsite suvalgyti, tai parvešite namiškiams. Diena tikrai neprailgs, namo sugrįšite kupini įspūdžių ir puikios nuotaikos.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Orientavimosi sporto žaidimas „Pažink Naisius“ – 1,00 Eur/asm.

,,Rūta“ šokolado muziejaus lankymas + šokolado dirbtuvės (trukmė ~ 2 val.) – 12,00 Eur/asm.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 32 asmenų grupei laikantis visų saugumo reikalavimų (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66