Daugiau kelionės nuotraukų

DEGUSTACIJOS ANYKŠČIUOSE IR UTENOJE

Utena. Anykščiai

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Savo kelionę pradėsime nuo gamtos mylėtojų rojaus – Utenos. Kur tik pažvelgsi – miškai, kalvos, ežerai ir ežerėliai. Čia apsilankysime palyginti jaunoje, tačiau žymioje savo pasiekimais Utenos įmonėje – „Utenos alus“. Tai moderniausia Baltijos šalyse alaus darykla, kuri per metus išverda beveik 100 mln. litrų alaus ir pagamina per 28 mln. litrų kitų gėrimų. Šiuo metu „Utenos“ darykla laikoma viena pažangiausių „Carlsberg“ grupės daryklų visoje Europoje, verdanti alų ne tik Lietuvos vartotojams, bet ir gaminanti tarptautinių prekės ženklų produktus Skandinavijos bei Šiaurės Europos valstybėms.

Programa

Apsilankysime aludarystės centre, įsikūrusiame „Utenos alaus“ darykloje. Čia gyvai pamatysime, kaip darykloje verdamas alus ir galėsime patys įsitikinti jo kokybe: dalyvausime ekskursijoje po daryklą, apžiūrėsime aludarystės muziejų, degustuosime alų ir bendrausime su aludarais. Susipažinsime su alaus gamybai naudojamomis žaliavomis, aplankysime alaus virimo, fermentacijos ir išpilstymo cechus ir savo akimis pamatysime, kaip gimsta „Utenos alus“. Vaikščiodami po „Utenos alaus“ muziejų, sužinosime daugiau apie daryklos istoriją, apie pirmąjį alų – “Žigulinį” ir alaus gamybos raidą iki pat šių dienų. Muziejuje pamatysime ir šmaikščias „Utenos alaus“ reklamas, prisiminsime „Utenos alaus“ iniciatyvą „Laisvė Joninėms“ – tai dėl jos birželio 24-oji Lietuvoje paskelbta nedarbo diena. Alaus degustacijos metu ragausime net penkias skirtingas alaus rūšis, gilinsimės į alaus tipų, skonių ir aromatų pasaulį, derinsime alų prie maisto. Vėliau mus kelias nuves iki Anykščių.

Anykščių kraštas turtingas įspūdingais vaizdais ir turintis savo krašto kultūrinį paveldą. Kelionę autobusu po Anykščius pradėsime nuo pažinties su Šv. Mato bažnyčia, kurioje užlipsime   į apžvalgos bokštą ir pasigrožėsime miesto panorama iš viršaus.

Toliau keliausime į “Siaurojo geležinkelio“ muziejų, kuriame sužinosime kuo būtent skiriasi siauras ir platus geležinkelis, bet ir pamatysmte veikiantį garvežio modelį,  esant galimybei pasivažinėsime rankine drezina.

Vėliau vyksime į Anykščių vyno gamyklą. Šioje programoje  savo akimis išvysime vaisiaus ar uogos virsmą vynu ir tuo pačiu, susipažinsime su lietuviško vyno tradicijų kaita. Degustacijos metu bendrovės specialistai supažindina su gėrimų sudėtimi, aromato ir skonio ypatumais, ragavimo kultūra.

Pagal galimybę vyksime apžiūrėti Puntuko akmens – antro pagal dydį  riedulio Lietuvoje. Akmenyje iškalti S. Dariaus ir S. Girėno bareljefai. Tai labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje, priešistorinio laikotarpio liudininkas. Nešė Puntuką ne tik ledynai, bet ir pats velnias…

Savo kelionę vainikuosime Medžių lajų take, kuriame  pasivaikščiosime taku, kuris yra įrengtas medžių viršūnėse. Takas medžių lajų viršūnėmis vingiuoja apie 300 metrų, jis tolygiai kyla aukštyn ir pasiekia 21 metro aukštį. Galėsime lipti aukštyn iki 36 metrų aukščio bokšto ir apžvelgti Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius, lygumas aplink.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija po Utenos alaus daryklos muzujų su 5 alaus rūšių degustacija – 9 Eur/asm.

Šv. Mato apžvalgos bokštas Anykšiuose – 1 Eur/asm.

Ekskursija ,,Siaurojo geležinkelio muziejuje“ – 4 Eur/asm.

Medžių lajų takas;

Anykščių vyne” degustacinė programa „Miesto sodas“ – 14 -22 Eur/asm. (kaina priklauso pagal pasirinktą programą)

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66