Daugiau kelionės nuotraukų

Į EŽERŲ KRAŠTĄ TYRINĖTI PRAEITIES!

Kaltanėnai, Mindūnai, Palūšė

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 30 žmonių

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Keliaukime į vieną gražiausių Lietuvos regionų, kur tyvuliuoja ežerai, nepailsdami čiurlena upeliai, o jiems savo ošimu pritaria šimtamečiai miškai. Aukštaitija – legendomis apipintas ežerų kraštas, kelionė po jį patiks ir trokštantiems nuotykių, ir pasiilgusiems vaizdingų panoramų, ir besidomintiems istorija.

Programa

Pažintį su ežerų kraštu pradėsime Mindūnuose. Mindūnai garsėja muziejų kompleksu, kuris priklauso Molėtų krašto muziejui. Čia įsikūręs vienintelis Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejus, Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija bei Molėtų krašto tradicinių amatų centras. Ežerų žvejybos muziejuje demonstruojama senoji žvejo buitis ir senieji žvejybos įrankiai. Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija talpina kelis šimtus gyvūnų ir paukščių iškamšų bei kitų medžioklės trofėjų iš viso pasaulio (Esant pageidavimui gali dalyvauti 3 valandų trukmės gamtininko Andrejaus Gaidamavičiaus gamtos pažinimo žygyje „Nuo muziejaus iki bokšto“)

Turėsite puikią progą išbandyti savo aukščio baimę lipdami į aukščiausią Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą. Tai 36 m aukščio metalinė konstrukcija, kuri yra aukščiausia Lietuvoje, su jos viršutinėje dalyje esančia platforma, skirta apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais Baltaisiais Lakajais, Juodaisiais Lakajais, Siesarties ežeru su salomis bei garsiąja Labanoro giria.

Savo kelionę tęsime į Kaltanėnus. Kaltanėnų dvaras – Kaltanėnai rašytiniuose šaltiniuose paminėti 1432 – 1440 m. laikotarpyje, kaip dvaras, nuo XVII a. – kaip miestelis. 1633 m. pastatyta bažnyčia, įsteigtas pranciškonų vienuolynas, o prie jo ir mokykla.

Kaltanėnuose yra įsikūręs Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras. Čia dalyvausite kultūros paso programoje ,,Ką pilkapiai mena“. Programos tikslas pristatyti Lietuvos valstybės pradžią menančius archeologinius, istorinius paminklus. Aplankysite Palūšės pilkapio ekspoziciją ir akmens amžiaus būstą, sužinosite apie laidojimo pilkapiuose papročius ir ANP teritorijoje esančius pilkapius. Keliausite dviračiais ir susipažinsite su XIII a. Rėkučių gynybiniu įrenginiu bei gamtinės aplinkos pritaikymu Nalšios žemės gynybinėje sistemoje. Lankysitės Nalšios muziejaus Reškutėnų filiale, jungiančiu priešistorę, istoriją ir dabartį, pamatys archeologinius radinius. Atliksite įvairias užduotis, kurios privers pasukti galvas, sužadins smalsumą. O ir praleistas laikas gamtoje neprailgs ir paliks daug neišdildomų įspūdžių. (Esant pageidavimui galima dalyvauti mielinių bandelių kepimo edukacijoje Reškutėnų tradicinių amatų centre).

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Ekskursija Ežerų žvejybos muziejuje ir Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija apžiūra – 5,00 Eur/asm.

Mielinių bandelių kepimo edukacija – 3,00 Eur

Pietūs

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 30 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66