Daugiau kelionės nuotraukų

Į SVEČIUS PAS TRIUŠIUKUS

Kaltanėnai, Mindūnai, Triušiukų slėnis

Trukmė

1 diena

Kelionės tipas

Kasdienė kelionė

Grupės dydis

Nuo 40 asmenų

Kalbos

Lietuvių

Apžvalga

Aukštaitija – vienas gražiausių Lietuvos regionų, nepaliekantis abejingų ne tik vietinių, bet ir atvykstančių keliautojų.  Ežerais, upeliais, miškais ir kalvomis apjuostas kraštovaizdis žavi ne tik savo natūralia gamta, bet ir nuostabiais žmonėmis visur kalbančiais savo tarme.

Programa

Savo kelionę pradėsime apsilankydami  ,,Triušiukų slėnyje”. Čia eksponuojama daugiau nei 40 skirtingų veislių triušių ir triušiukų. Triušiukų slėnyje taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Pati smagiausia pramoga – paglostyti ir pamaitinti triušiukus. Turėsite progą pajodinėti Poni arkliuku, pašokinėti ant batuto, pasisupti ant sūpynių, pamėtyti kamuolį į krepšį, pažaisti smėlio dėžėje ar tiesiog pailsėti pavėsinėje, pasigrožėti gamta.

Toliau savo kelionę tęsime į Kaltanėnų miestelį. Kaltanėnai paminėti XV a. viduryje, didžiuojasi istorine miesto dalimi, savitu miestelio planu, raudono mūro bažnyčia. Būnant Kaltanėnuose neįmanoma nesigrožėti viena švariausių Lietuvos upių – Žeimena. Visai šalia ilgiausiame parke Žeimenų ežere prasidedanti upė ties miesteliu daro ryškų vingį. Čia buvo perrišami ežerais atplukdyti sieliai, kurie upėmis tęsdavo kelionę iki Vilniaus. Čia Jūsų lauks smagios edukacijos ,,Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre”. Pageidaujantys galės pasivaikščioti po Kaltanėnų dvaro parką. Parkas papuoštas Švenčionių rajono drožėjo Zigmanto Kliševičiaus medžio skulptūromis. Filosofų klubo iniciatyva pastatyti akmenys, kurie, kaip aiškina klubo nariai yra Lietuvos energetinės apsaugos dalis. Akmenys rinkti Lietuvoje. Kiekvienas akmuo turi savo vardą, prie kiekvieno jo skaitoma skirtinga malda. Vienoje pusėje sudėlioti gydomieji akmenys. Atsiguli šių akmenų rato viduryje ir praeina galvos skausmas.Tad diena tikrai neprailgs ir namo sugrįšite kupini įspūdžių.

Esant pageidavimui galima apsilankyti Mindūnuose. Čia galėsite išbandyti savo aukščio baimę lipdami į aukščiausią Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą. Tai 36 m aukščio metalinė konstrukcija, kuri yra aukščiausia Lietuvoje, su jos viršutinėje dalyje esančia platforma, skirta apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais Baltaisiais Lakajais, Juodaisiais Lakajais, Siesarties ežeru su salomis bei garsiąja Labanoro giria. Mindūnai garsėja muziejų kompleksu, kuris priklauso Molėtų krašto muziejui. Čia įsikūręs vienintelis Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejus, Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija bei Molėtų krašto tradicinių amatų centras. Ežerų žvejybos muziejuje demonstruojama senoji žvejo buitis ir senieji žvejybos įrankiai. Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija talpina kelis šimtus gyvūnų ir paukščių iškamšų bei kitų medžioklės trofėjų iš viso pasaulio. Molėtų krašto tradicinių amatų centre galima pasimokyti 15 skirtingų amatų nuo keramikos, bučių ir tinklų pynimo. Dalyvausite Molėtų kraštą garsinančioje žuvienės arba šutinio virimo edukacinėje programoje. Tad užsiėmimą ras kiekvienas – didelis ir mažas.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė patogiu autobusu;

Ekskursinės programos organizavimas;

Visos kelionės metu gido – kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Bilietai į lankomus objektus –~8 Eur/asm.

Edukacinės programos – ~3-7 Eur/asm.

Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionės kaina nurodyta vykstant iš Vilniaus ne mažiau kaip 40 asmenų grupei (kitu atveju kelionės kaina skaičiuojama individualiai);
 • Lydintis gidas-kelionės vadovas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis.

Kelionės maršrutas

Sumokėti 0% per item

Šiuo metu numatytų kelionės datų nėra, tačiau galite susisiekti su mumis (8 5) 268 59 66 ir sužinoti, kada planuojama sekanti kelionė.

  Grupinėms kelionėms galima keisti maršrutą bei pasirinkti savo datą.

  Kontaktai

  El. paštas

  info@ft.lt

  Tel. numeris

  (8 5) 268 59 66